diyetisyen le mi yalnız başına mı kilo vermek kolay

IrResistibLe_

seni sevmiyorum artık
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2016
2.765
3.460
Selamlar
Ben 30 yaşında 78 kiloyum 1 sene önce 89 kiloydum son 6 aydır diyet yaparak 78 e düştüm ilk 3 ay kendi başıma diyet yaptım 10 kilo verdim 3 ayda
2 ay diyetisyen e gittim ama aç kalmama rağmen 2 ayda sadece 2 kilo verdim
Listedekiler o kadar azdı ki açlık çekiyor baş ağrısı yasıyordum
2 ay oldu diyetisyen e gitmedim ama kilo almaktan korkuyorum
eşim yarın bir daha git istersen dedi randevu aldık ama ben listeye ayak uyduramıyorum yani mesela öğün saatlerine uyamıyorum çocuk olduğu için gelen giden oluyor
Sonra bazen listedekiler o alamıyorum psikolojik olarak listedeki leri alamadığım için listenin dışına çıkmamak amacıyla başka birşey de yiyemiyorum
Özel diyetisyen olduğu için mi bilmiyorum çok az listedekiler maddi acıdan da yetemiyorum şaşırdım kilo almak istemiyorum

Kendin yaparak daha başarılı olmuşun işte ne güzel..mesele yediğinden fazla kalori harcamak bence,biraz daha hareket kat hayatına oldu bitti bence:KK66:

Diyetisyene bunu anlatın ki alternatiflidir zaten yiyecek atıyorum bir kase çorba iki dilim ekmektir

İşte bir top dondurma bir bardak süt artı meyvedir vs vs

Diyetisyen size özel program yapmalı

Atıyorum her akşam biftek köfte yiyemezseniz o proteine alternatif bulmalı

Ben hamile iken gittim ofisteki yemek listemi bile inceler ona da ilave yanında bunu götür şunu ye bunu yeme derdi

Bir de tabii evde yok diye yemezseniz aç kalırsınız vücudunuz da kıtlık var diye kilo vermez

Diyetisyene bunu anlatın ki alternatiflidir zaten yiyecek atıyorum bir kase çorba iki dilim ekmektir

İşte bir top dondurma bir bardak süt artı meyvedir vs vs

Diyetisyen size özel program yapmalı

Atıyorum her akşam biçten giyemezseniz o proteine alternatif bulmalı

Ben hamile iken gittim ofisteki yemek listemi bile inceler ona da ilave yanında bunu götür şunu ye bunu yeme derdi

Bir de tabii evde yok diye yemezseniz aç kalırsınız vücudunuz da kıtlık var diye kilo vermez
Haklisiniz ama diyetisyenim listeniz gayet iyi deyip düzeltme yapmadi

Haklisiniz ama diyetisyenim listeniz gayet iyi deyip düzeltme yapmadi
Buraya yazdığınızı söylediniz mi

Evde olmuyor aç kalıyorum alternatifli yapalım diye

O mesela günde 10 badem dedi ise yarım kilo bir ay gider alsın diye düşünebilir ya da her gün yumurta

Ama haftada üç balık bulamayabilir ya da alamayabilirsiniz o öğüne ne konulur onu söylemeli

Mesela ben bakla bezelye enginar vs almıştım sebze diye onları üst üste yeme onlar da fasülye kabak gibi sebze değil B grubu sebze demişti

Ya da çorba mesela ne çorbası olacak onu değerlendirmeli en azından 3-5 alternatif söylemeli

damdaçarest: 48623153 .!.:
Buraya yazdığınızı söylediniz mi

Evde olmuyor aç kalıyorum alternatifli yapalım diye

O mesela günde 10 badem dedi ise yarım kilo bir ay gider alsın diye düşünebilir ya da her gün yumurta

Ama haftada üç balık bulamayabilir ya da alamayabilirsiniz o öğüne ne konulur onu söylemeli

Mesela ben bakla bezelye enginar vs almıştım sebze diye onları üst üste yeme onlar da fasülye kabak gibi sebze değil B grubu sebze demişti

Ya da çorba mesela ne çorbası olacak onu değerlendirmeli en azından 3-5 alternatif söylemeli
Dedim en son çaresiz kaldım aradım bi kaç kere ama ilk haftalar olur böyle dedi

Diyetisyenle 6 ayda 10 kilo, sonraki 6 ayda diyetisyensiz 25 kilo vermistim.
Diyetisyenin bana en buyuk faydasi sistemi oturtmami ve neleri yememem gerektigini ogrenmemi saglamasi olmustu. ama itiraf edeyim o 6 kasik sebze yemegi gibi ucubik hesaplar ve sonrasindaki aclik ve yoksunluk krizleri ciddi anlamda psikolojimi bozmustu, uzun sure de toparlanamadim. herkes benim yasadiklarimi yasayacak degil elbette, sizi gercekten anlayacak ve yasam tarzinizi, yeme aliskanliklarinizi ve ekonomik kosullarinizi gözönünde bulundurarark sizi yonlendirecek bir diyetisyenle cok daha basarili olacaginizi düşünüyorum. ben onu bulamamistim...

Diyetisyensiz ciddi kilo vermiştim birkaç sene önce. Yani şöyle diyim, 25 kilo kadarcık :anneadayı:
Şu anda hepsini aldım o ayrı :KK12:

Bebeğim hayata gelsin bi, birkaç ay sonra yine başlayacağım.

Önemli olan;
Dengeli beslenmek,
Yediğinden daha fazla kalori harcamak.

Bence bunu tek başına yaparsın :KK66:

Diyetisyensiz ciddi kilo vermiştim birkaç sene önce. Yani şöyle diyim, 25 kilo kadarcık :anneadayı:
Şu anda hepsini aldım o ayrı :KK12:

Bebeğim hayata gelsin bi, birkaç ay sonra yine başlayacağım.

Önemli olan;
Dengeli beslenmek,
Yediğinden daha fazla kalori harcamak.

Bence bunu tek başına yaparsın :KK66:
Bir başarsam

Dedim en son çaresiz kaldım aradım bi kaç kere ama ilk haftalar olur böyle dedi
Diyetisyenizi degistirin yakinim gidiyor oturup karsilikli olusturuyorlar ne sever ne sevmez yasam bicimi nasil alternatif ne yiyebilir hepsini soyluyor calisanla calismayan kisi bile ayni olmaz siz biraz ver parayi gec otur ac bakim agzini moduna dusmussunuz baskasina bakin derim

Diyetisyene 6 ayda 10 kilo, sonraki 6 ayda diyetisyensiz 25 kilo vermistim.
Diyetisyenin bana en buyuk faydasi sistemi oturtmami ve neleri yememem gerektigini ogrenmemi saglamasi olmustu. ama itiraf edeyim o 6 kasik sebze yemegi gibi ucubik hesaplar ve sonrasindaki aclik ve yoksunluk krizleri ciddi anlamda psikolojimi bozmustu, uzun sure de toparlanamadim. herkes benim yasadiklarimi yasayacak degil elbette, sizi gercekten anlayacak ve yasam tarzinizi, yeme aliskanliklarinizi ve ekonomik kosullarinizi gözönünde bulundurarark sizi yonlendirecek bir diyetisyenle cok daha basarili olacaginizi düşünüyorum. ben onu bulamamistim...
Kahvaltı da sadece 3 yk yoğurt yulaf ezmesi zerdeçal tozu 10 fındık
Öğlen
Yağsız salata
Ara
2 galeta
3 kuru kayısı

Akşam
6 yk yemek (makarna patates pirinç hamur işi bulgur kesinlikle yok)
Yağsız salata
2 adet meyve
2 fincan yeşil cay

Son düzenleme:
Liste ogun saatleri vs beni geriyor bunu çok net anladım ve diyetisyene gitmiyorum..

Sağlıklı beslenmeyi öğrenince zaten en güzeli kendi tarzınızda ömür boyu surdureceginiz bir diyet bulmak..

Spor da yaparsanız hersey boğazda bitiyor..
Kaçamak yapmamak önemli çünkü 3 günlük emek 5 dakikada uçup gidiyor sonra ay sonu 2 kg ancak vermiş oluyorsunuz..

Diyetisyenizi degistirin yakinim gidiyor oturup karsilikli olusturuyorlar ne sever ne sevmez yasam bicimi nasil alternatif ne yiyebilir hepsini soyluyor calisanla calismayan kisi bile ayni olmaz siz biraz ver parayi gec otur ac bakim agzini moduna dusmussunuz baskasina bakin derim
Diyorum mesela dedim ki tatlı krizim var kuru kayısı yazalım dedi ama çok az yazıyor listeyi malesef

X