Diyetisyen için kan tahlili

ayusugu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2016
211
44
26
Kizlar ozel de diyetisyene gidicem.Kan tahlili istiyormus.Istedigi kan tahlili hangi tur oluyor?.Saglik ocagindan gidip yaptiricam fakat ne diye isteyecegim? Saglik ocaginin yapacagi kan tahlili ile diyetisyenin istedigi kan tahlili ayni midir yoksa belirtmeme gerek var mi?

Kilo vermenize engel bir rahatsızlığınızın olup olmadığını kontrol etmek için istiyorlar kan testlerini.

Bu nedenle hormonlarınızında bakıldığını detaylı bir test yaptırmanız gerekir.

Sağlık ocağındaki doktor sizi yönlendirecektir.

Zaten diyetisyen söyleyecektir ne istediğini hangi hormonlara değerlere bakılması gerektiğini. Öğrenir gider sağlık ocağında yaptırırsın . Bizler ne bilelim değil mi?

Önce diyetisyene sormanız daha iyi olur. Ben de yakın zamanda diyetisyen için yaptırdım. Tam kan sayımı, tsh, t3, t4, insülin direnci, açlık kan şekeri, Demir bağlama kapasitesi, çinko, magnezyum, potasyum, ast, alt, üre, ürik asit, kolesterol, trigliserid, d3, ferritin bakıldı.
D vitaminine sağlık ocağında bakmıyorlar diye hatırlıyorum ama özelde yaptırmalısınız. D vitamini eksikliğinde de zayıflamak zorlaşıyor.

Kan tahlili istedi zaten.Sadece yaptigim kurumdan cikarmayacagim icin saglik ocagi cikarir mi onu sordum:)
Diyetisyenin hangi testleri istediğini söylemesi lazım. Bugüne kadar gittiğim diyetsyenlerin hepsi kağıda yazıp verdi. Bir daha konuşun.
Ahlu

Diyetisyenin hangi testleri istediğini söylemesi lazım. Bugüne kadar gittiğim diyetsyenlerin hepsi kağıda yazıp verdi. Bir daha konuşun.
Evet söylemesi lazım. Bir sürü şeye bakılıyor, kan tahlili deyince hepsi anlaşılmıyor malesef. Diyestisyen tercihinizi de gözden geçirin bence A ayusugu

Bir ay önce gittim canım diyetisyene. Ücretsiz ön görüşme yapıyo orda hem ölçümlerini yapıp hemde tahlilleri istiyo. Ben tahlilleri devlet hastanesine gidip dahiliye doktoruna yaptırdım. Diyetisyene gittim bu bu tahlilleri istedi dedim yaptılar. Sonuçları da diyetisyene götürdüm.

N
Ne gibi tahliller istedi sizden? :)

Bunları istedi canm

Eklentiler

• Screenshot_2018-07-09-02-00-57.png
    286,1 KB · Görüntüleme: 1.519
Bunlari mesela ozelde yaptirmaya kalksaniz ne kadar tutar?
Bilmiyorum canım hiç sormadım direkt devlet hastanesine gittim
Diyetisyene bi sürü para veriyorum zaten bide tahlil odemek istemedim ☺

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…