Diyet yapmayı bilip yapamayanlar yeni birşey deniyorum

gulceegul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2013
885
2.211
34
Merhaba bayanlar
32 yaşında iki çocuk annesiyim. Çok kilolu değilim ama şeker bagimliligim yüzünden bir türlü istediğim kiloda kalamiyorum ve bu beni çok mutsuz ediyor. Diyet yaparken aşırı mutsuz oluyorum. Neyse denemeye başladığım farklı şeyden bahsedeyim.
İki ay önce eşim sigara bırakma için Mora terapi ye gitti ve cidden bıraktı . Bırakmak istemiyordu bak denedim olmadı demek için gitti ama aklına bile gelmiyor sigara. Merkezdeyken oradaki uzmana şakasına bende şeker bağımlısıyım bı çip de bana takın da bogazimi tutim dedim olur yapıyoruz dedi. Geçen bir kampanya sitesinde indirimdeydi esimde bende hemen gittik cumartesi seans aldık çip lendik. Bakalım işe yarayacak mı merakla bekliyorum. Bana dedikleri bir hafta sabret şeker ve karbonhidrat alma zaten biraz gidecek iştah zorlanmazsin ikinci seanstan sonra çok rahatlayacaksin kriz falan kalmayacak. Süreci buradan anlatacağım

ne kadar acaba fiyat benim de yakınım sigara kullanıyor

Sigara şuan kampanyada Grupanya yada firsatbu da galiba ota polikliniği ne bakın.
Bu arada bizden sonra bir çok kişi gitti tanıdığımız çünkü eşimde ilk defa bir yöntem işe yaradı haplar falan bir çok denemişti daha önce.

Merhaba süreciniz nasıl devam ediyor
Bendeki beyin obezliği resmen Karbon ve şekere hayır diyemiyorum artık
17 kilo verdim 5 ayda bıraktım bi süre
Şimdi toparlanıp devam edemiyorum

Merhaba süreciniz nasıl devam ediyor
Bendeki beyin obezliği resmen Karbon ve şekere hayır diyemiyorum artık
17 kilo verdim 5 ayda bıraktım bi süre
Şimdi toparlanıp devam edemiyorum
İlk seanstan sonra ikinci seansa kadar arınma süreciydi normalde üç gün ama ben uzaktan gittiğim için 1 hafta sonra gidebildim . Arınma sürecince asla şeker ve karbonhidrat vücuda tanitilmayacak denildi. Ama ben çocuklarla uğraşırken malum günlerinde yanasmasiyla daldırıp yedim ve büyü bozuldu.
Gerçekten olmayacak mıydı ben bozdum da mı olmadı bilmiyorum ama eşim de yaptırdı o bozmadı gayet iyi gidiyor ikinci seansını da aldı eşim obez sınırındaydi aşırı yerdi tatlisiz günü geçmezdi. Şimdi çok iyi tatlı yemiyor çabuk doyuyor. İlk hafta 5 kilo verdi tabi vereceği çok bununda etkisi var.
Eşimin sürecini buradan anlatmaya devam edeceğim merak edenler için

Süreci çok merak ettim:)
Ben çok araştırdım. Uygulanan yöntemin bilimsel bir alt yapısı var.
Ama gene insanın kendi elinde birseyler var. Bagimlilik tedavi edilebilir ama eski alışkanlıklarda ısrar edilirse tekrar gelişiyor o yüzden tatlı yeme diyorlar.
Şu tatlı kısmını geçtim de esin inşallah kendine çok güvenip nasıl olsa kurtuldum diye 1 tane sigara İçmez.
Bir tanıdığım yaptırdı kendinde bir boşluk bir eksiklik hissettiğini ama aklına sigara gelmediğini söylüyordu. Tedavinin bir parçası olarak 3-4 hafta sonra arada sigara icebilecegini bagimliliktan kurtulduğunu söylediler, bu tedaviyi ve kendine özgüveni guclendirecekmis mis miş. Normal insan bile 1 sigara 1 sigara derken içmeye başlıyor. Bu vatandaş da başladı sigaraya geri.
tatlı yememe kararı alan beyin kimyasıni değiştirmede yardimci olabilir ama zaten 2 hafta tatlı yemeyerek de benzer sonuca ulaşıriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…