Diyanetten 'feda' hutbesi

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
Davutoğlu’nun “Evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız” açıklaması Diyanet’i de harekete geçirdi. Camilere gönderilen “feda hutbesi”nde, “Milli ve manevi değerlerimize karşı fedakârlık; din, vatan, bayrak için candan, anadan, yardan geçebilmektir” denildi.

Yayınlanma tarihi: 15 Ağustos 2015 Cumartesi

cats.jpg
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız” açıklamalarının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı dün Cuma namazlarında okutulmak üzere din görevlilerine “feda hutbesi” gönderdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her hafta cuma namazlarında din görevlileri tarafından okunmak üzere gönderdiği hutbelerin bu haftaki konusu “İmanın Tezahürü: Fedakârlık ve İsar” olarak belirlendi. Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve “Kardeşlerim!” ifadesiyle başlayan hutbede “Milli ve manevi değerlerimize karşı fedakârlık, yeri geldiğinde din için vatan için bayrak için, ezan için, namus için ve yarınlarımız için candan, anadan yardan geçebilmektir” ifadeleri yer aldı.

‘Feda’ hutbesinin, Başbakan Davutoğlu’nun “Teröre karşı sivil inisiyatif” toplantısında yaptığı konuşmadaki, “Sizler ve bizler gerektiğinde bu vatan, bu vatanın birliği, bu milletin huzuru, gelecek nesillerin geleceğinin parlak olması için evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız” sözlerinden sonra gelmesi ise dikkat çekti.

Fedakârlığın huzuru

Hutbede ayrıca, “Günümüzde niceleri yavrusu, anne - babası, yakınları komşuları, kardeşleri ve kutsal değerleri için feda göstermesi gerektiğinde bundan uzak durabilmektedir” denilerek fedakârlığın getirdiği ‘huzur ve bereket iklimi’ anlatıldı.
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/345913/Diyanetten__feda__hutbesi.html#

feda edilen siyasilerin çocukları değil nede olsa, fakir fıkaranın en fazla orta alt sınıfın çocukları

Fedakârlığın huzuru
Hutbede ayrıca, “Günümüzde niceleri yavrusu, anne - babası, yakınları komşuları, kardeşleri ve kutsal değerleri için feda göstermesi gerektiğinde bundan uzak durabilmektedir” denilerek fedakârlığın getirdiği ‘huzur ve bereket iklimi’ anlatıldı.

huzur derken?! şehit aileleri için çırılçıplak saf bir acıdan başka bişey görmüyorum

Geçenlerde bir söz okumuştum.Zenginimiz bedel verir şehidimiz fakirdendir diye.

Secimlerden önce şehitlerin sayisi bile aciklanmiyordu,açılım sabote ediliyor diye.Şehit var diyenleri de şehit kanıyla beslenmekle suçluyorlardı.
Şimdi ne değişti de şehit cenazeleri canlı yayında verilir oldu.Birilerinin istikbali için nice canlar gidiyor.
Bunda payi olan kim olursa olsun,bunun hesabını verecektir.

Geçenlerde bir söz okumuştum.Zenginimiz bedel verir şehidimiz fakirdendir diye.

Secimlerden önce şehitlerin sayisi bile aciklanmiyordu,açılım sabote ediliyor diye.Şehit var diyenleri de şehit kanıyla beslenmekle suçluyorlardı.
Şimdi ne değişti de şehit cenazeleri canlı yayında verilir oldu.Birilerinin istikbali için nice canlar gidiyor.
Bunda payi olan kim olursa olsun,bunun hesabını verecektir.

Evet kimin payi varsa hesabini verecek. Sehitlerimizi kim sehit ediyo sovulmesi gereken onlar degilmi. Sizin hesabiniza gore pkk degilde savunma yapan devlet suclu. Askerlik niye var diyin tam olsun

Evlatlar mı hangi evlat hangisi askere gitti:KK57: hoş gitseler de Şırnak gibi yere mi gönderirler sex on the beach tarzı hayat yaşayacakları yere giderler zaar:KK53:

Ben PKK suçlu değil midir dedim.Acilim sureci diyerek PKK yi kim güçlendirdi ?Şehitler geldikçe kim anket yaptırıyor acaba oylarımız yükseliyor mu diye?

Milliyetçiliği ayaklarının altına alanlar seçimlerden sonra milliyetçi kesildi.Habur da PKK li teröristlerin karşılanmasına göz yumanlar bu siyasi otorite değil miydi ?Vatan ve namus için insanlar can verir ,vermelidir de.Birileri oylarını yükselte bilsin diye değil..Ben bir tarih öğretmeniyim gayet de milliyetciyim.
Apoya İmralı diye hitap edenleri,görüşürsek şerefsiziz dedikleri halde görüşenleri eleştirin beni değil.

PKK bir terör örgütüdür ve suçludur ama PKK yi bu kadar güçlendirenler daha da suçludur.Hükümet ve devlet farklı kavramdır.Farkını yazabilirseniz bunun üzerine de konusabiliriz.

Evet kimin payi varsa hesabini verecek. Sehitlerimizi kim sehit ediyo sovulmesi gereken onlar degilmi. Sizin hesabiniza gore pkk degilde savunma yapan devlet suclu. Askerlik niye var diyin tam olsun
Ben biraz benzerini diyorum?

Zorunlu askere alınan gençleri niye itin köpeğin karşısına yem gibi çıkartıyorlar diyorum. Profesyonel askerler bile o arazi koşullarında, o çatışmalarda, o teröristlerin karşısında zorlanırken okulunu yeni bitirmiş ana kuzularını niye oralara atıyorlar diyorum.

Zorunlu askere alınanların, seferberlik ilan edilmesi dışında terör operasyonlarına gönderilmemesi gerektiğini de düşünüyorum. Liseyi üniversiteyi yeni bitirmiş 18-20 yaşındaki çocuğun eline hayatında ilk kez silah verip, Şırnak'ın dağına orada yıllardır çatışan teröristin karşısına gönderilmemeli diye düşünüyorum.

Terörle mücadele profesyonel askerin işi olmalı diyorum. Hayatının 6 ayını askerde geçiren çocuğun değil.

Ben biraz benzerini diyorum?

Zorunlu askere alınan gençleri niye itin köpeğin karşısına yem gibi çıkartıyorlar diyorum. Profesyonel askerler bile o arazi koşullarında, o çatışmalarda, o teröristlerin karşısında zorlanırken okulunu yeni bitirmiş ana kuzularını niye oralara atıyorlar diyorum.

Zorunlu askere alınanların, seferberlik ilan edilmesi dışında terör operasyonlarına gönderilmemesi gerektiğini de düşünüyorum. Liseyi üniversiteyi yeni bitirmiş 18-20 yaşındaki çocuğun eline hayatında ilk kez silah verip, Şırnak'ın dağına orada yıllardır çatışan teröristin karşısına gönderilmemeli diye düşünüyorum.

Terörle mücadele profesyonel askerin işi olmalı diyorum. Hayatının 6 ayını askerde geçiren çocuğun değil.

shot, post: 42179153, member: 546603"]Ben biraz benzerini diyorum?

Terörle mücadele profesyonel askerin işi olmalı diyorum. Hayatının 6 ayını askerde geçiren çocuğun değil.[/QUOTE]
Olsa keske olumler nasil onlenebiliyosa ne turlu olacaksa bende varim

Önce davutoğlu, erdogan,diyanet işleri başkanı ve tüm milletvekilleri çocuklarını feda etsin sonra biz halka sira gelir nasılsa.

Mümkünse evlatlarimiz üzerinden o lanet ellerini ceksinler! Vatan sağ olsun olmasına da önce çocuklarımızı sağ biraksinlar ki vatanı emanet edecek geleceğimiz olussun.

Diyanet işleri her daim gündeme göre fetvalarla halkı bilinçlendirmiştir,bu fetva sizi neden bu kadar şaşırttı?? Bende sizleri anlayamadım..
Ak partiye laf atanlar diğer siyasetcileri neden gündeme getirmiyorsunuz? kemal'in kızı alın teriyle rezidanslar alırken neden 3 maymunu oynuyoruz???
Vatan için Çarpışmak ve ölmek yani ''ŞEHİDLİK'' gibi kutsal bir mertebeye ulaşmanın önemini bugün değil, taaa 571'de doğmuş olan Alemlere Rahmet olarak Gönderilen ''MUHAMMED MUSTAFA'' söylemişti...
Tıpkı ''MİLİYETCİLİĞİ AYAKLARIMIN ALTINA ALIYORUM'' sözünü Erdoğana mal ederek olmadık hakaret edenlerin yaptığı gibi.Şu Ülkede Miliyetci 1 tane lider gösterin deseler hiç düşünmeden ''ERDOĞAN'' gösteririm. Milliyetcilik demek sadece 1 ırkı üstün gösterip diğerlerini 2 sınıf vatandaş muamelesi yapmak demek değildir! Milliyetcilik 75 milyonu ırkından ve sagcı solcu türk kürt alevi demeden kuçaklaya bilmektir!!.. Milliyetcilik demek Başbakan olunca yan gelip yatan değil Ülkesinin her karışına tek tek gezip derdini dinleyebilen ve hizmet götürebilen demektir!!!..
Ak parti başa gelene kadar doğu hep bu ülkenin üvey evladı muamelesi gördü ve millet hizmetin ''H'' bile göremedi.Merkep sırtında evlerine su taşıyan köylü çocuklarının yerine şimdi taşımalı sistemle şehirlere Eğitim almaya gidiyorlar.İşte Milliyetcilik Lafla değil,İşte böyle olur!!!!...
Seviyoruz seni UZUN ADAM:KK36::KK200::KK36:
Dip Not = Şu Erdogana Miliyetcilik cümlesinden yüklenenlere ''VEDA HUTBESİNİ'' okumalarını tavsiye ediyorum:KK48:

Milliyetcilik 75 milyonu ırkından ve sagcı solcu türk kürt alevi demeden kuçaklaya bilmektir!!..

Şuna gerçekten inanıyor musunuz?
Alevileri, gayrimüslim azınlığı, solcuları, alkol alanları, kızlı erkekli yaşayanları hatta köpek sahiplerini (bkz "bunlar köpekleriyle yatıp kalkarlar" lafı) gerçekten kucakladığına gerçekten inanıyor musunuz?
Dolmabahçe'de oturup vapurdan inen kızların kıyafetlerini, kızlı erkekli banklarda oturmalarını kabul edemeyeceğini söyleyen bir insanın herkesi kucakladığına inanıyor musunuz? "Çok daha çirkin şeyler, afedersiniz Ermeni" diyen birinin? YGS şifre protestolarında "karşılarına 5bin kişi yığarız" diyen birinin? Doğru veya yanlış, milyonlarca vatandaşın sokakta olduğu bir eylem sürecinde "%50yi evinde zor tutuyoruz" gibi söylemlerde bulunan birinin? Doğum kontrol için ülkeye ihanet diyen birinin gerçekten herkesi kucakladığına inanıyor musunuz?

Hoş, "evet inanıyorum" diyeceksiniz biliyorum. Niye soruyorsam. Erdoğan'ın bizi kucaklamadığını hisseden, kutuplaştırıcı ve ötekileştirici söylemleri olduğunu düşünen %60 seçmeniz şunun şurasında.

İmza: Her konuşmasında "bunlaaar" diye gösterdiği insanlardan olan shot.

Evet şayet kuçaklamamış olsaydı Mübarek Ramazan ayın da lgbt yürüyüşü yapabilecek cesareti bulabilirler miydi?!
BU ülke Okulunu dereceyle Birincilikle bitiren kızlarımızın başarı belgesini almak için çıktığı kürsüden ''SEN SUS SENİN KONUŞMAYA HAKKIN YOK'' diyerek yaka paça indirildiği, Başarı gösterip kazandığı okullardan polis çopuyla yaka paça dışarı atıldığı, Okullarda ikna odaları altında kızlarımıza ''BASKININ'' yapıldığı günlerde işte tamda o günlerde ayrımcılığın her türlüsüne şait olurken, peki soruyorum size ''NEDEN BİZLERE DESTEK OLUP DA,BİZİMLE BİRLİKTE HAKKIMIZI ARAMADINIZ?!''
Doğum kontrol yönteminin ülkemizden neden var olduğunuz sanırım sagır sultan bile duydu. Dogum kontrol yöntemiyle genç bir Türk nufusunun önüne geçmeye çalıştılar ama ERDOĞAN buna ''DUR'' dedi. Bakın bir çok gelişmiş ülkelerde genç nufusu az ve insanları doğuma teşvik ediyor ama bizim aydınlar ise bunun aksine dogumlara ''DUR'' diyerek genç nufusa darbe vuruyor.
Bak siz ağzınızla demişsiniz milyonlarca gençler sokakta iken.Evet o milyonlar bu ülkenin ekonomisine ne kadar zarar verdi? acaba hiç düşündünüz mü? Yakılan belediye otobüsleri,iş yerleri, polis arabaları ve sökülen kaldırım taşları falan vs bunu yaparak mı bu ülkenin hakkını koruyorlardı?
Evet şayet Erdoğan Sakın evlerinizden çıkmayın deseydi eğer bu ülkede çok kan akardı ve kardeş kardeşi öldürürdü!:..

ya yuruyun gıdın hangınızın çoluğu çocugu akrabası feda olmuş????
milletın duygularını sömurun anca

evlerinde iki yumurta kırmayan çocuklar, hayatında silahın s'sini görmeyen çocuklar
yıllardır dağ koşullarında yaşayabilen türlü eğitimlerden geçen teröristlere canlı yem ediliyor.
Allah aşkına size ne veriliyorsa yemeyin araştırın, eleştirel bakın..
şu partiler babanızz değil atanız değil neyini savunuyorsunuz bu kadar. görünenden ötesini görmeyi bilin.
profesyonel askerlik diyenler neredeyse vatan haini diyeceksiniz de şu 'feda' lafını ağzından düşürmeyenler bi feda etsinler kendi yakınarını.

X