Disler kendini hissettiriyor,bakalim ilk disi kimin bebis cikaracak:))))

mercan_dilara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
991
2
Kizlar, bebisleriniizn agzi iyice salyalandi degil mi?Ustelik ellerine aldiklari herseyi agizlarina goturuyorlar ve elleriyle dislerini kasiyorlar oyle degil mi?Henuz dis cikartmak iicn cok erken diyebilirsiniz...Evet oyle ama dis faliyetleri cenede bu aylardan itibaren basliyor....Disler patlayana kadar da bebbisler surekli kasimak istiyorlar.....Mercan 7 aylikken cikarmisti ilk disini..Doktorumuz 6-7 aylikken cikarmasi normal demisti.....Ama kucuk kardesim 3aylik cikarmisti ve herkes sok olmustu..Burada 2 arkadasin bebekleri biri 3aylik ,digeri 4 aylik cikardi.....Hatta disli dogan bebekleri bile duydum.Bu olay kuranda da geciyormus sanirim....
Bakalim ilk hayirlisiyla kimin bebisi dis cikarack kizlar..Heyecanla beklyorum...:)))

Kizlar simdi mart annelerina bakiyordum orada da bir arkadasin bebisi 14 martta dogmus ve 24 temmuzda ilk disi cikmis....Acaba bizde mi sadece bu belirtiler var,erken mi cikarcagiz,,,yoksa herkes ayni seyleri yasiyor mu merak ettim

komşumun kızı 3,5 aylık.sürekli mızırdanıyor ve salyalı.eli hep agzında.doktora götürmüş diş çıkaracak demiş.bana çok erken gibi geldi ama oluyor demekki.

ewet demekki ondan artık burak tükürüklenmeye başladı ve elleriyle oynayıp ağzına gtürüyo
bakalım kısmet ilk diş kimden gelicek ama mayıs bebişi en son benim sıpa geçikmeli gelince
9 ay 19. gün doğdu o da olmayacaktıda sezeryanla aldılar sonunda...
4 kiloya yakın doğacak oğluşum 3200 doğdu bacaklar buruşuk buruşuktu
çocuk dr dedi son zamn beslenememiş o yüzden böle dedi....

mrb kızlar aynı şeyi geçen bende düşünmüştüm bende çok merak ediyorum muharreminde çok suları akardı ama 10 aylık 2 tane çıkardı bakalım alperen napıcak dişte kaçıncı sırada olacağız:))

Benim yavrumda öle ağzında baloncuklar yanaklarına kadar ıslak bi surat... hatta bugün anneme dedim sanırım bu diş çıkarma belirtileri die... geçen bi sitede okumuştum diş çıkarırken çok tükürük olduğundan bunun için arada bi öksürürlermiş benim minik bunuda yapıo....
Bende sadece bizde var be abartıyorum sanmıştım :) hatta alt çenede böle diş etinin olduğu bi kısım iğne ucu gibi beyaza benzer bi renk var dişetinin altında acaba omu diş ama bu kadar erken çıkarmı gerçi babası 4 aylık çıkarmış ama olabilirmi yaaa

mahmud 8 aylıkken çıkarmıştı ama 4.ayında başlamıştı salyalar 2 yaşına kdar sürdü :) mertin salyaları da başladı

X