Dişim hakkında karar vermem lazım :(((

Chek

Sebebi neydi ki?
Pro Üye
14 Ekim 2012
5.702
12.307
Günaydın bayanlar

14 haftalık hamileyim ve geçen hafta azı dişim kırıldı
Doktora gittiğimde bana bi karar vermem gerektiğini söyledi
1. Seçenek Kadın doğum doktorum izin verirse Kanal tedavisi. ama röntgen çekemeyeceği için elektronik bi aletle röntgene benzeyen bir şey yapacakmış fakat dişimin 3 kök yerine 4 kök olma ihtimali, sinirin daha uzun olması gibi şeylerin röntgen olmadan tam olarak belirlenemeyeceği için ilerde tekrar problem yaratabilir dedi.
Eksik kanal tedavisi hemen ağrı ya da başka sorun yapar mı yoksa hamileliğim bitene kadar idare eder mi

2. Seçenek dişimi olduğu gibi bırakma, şu an ağrı sızı yok. Ama doktorum dedi ki hamilelerde 3-6 ay arasında müdahale edebiliyoruz senin dişin şu an ağrımıyor ama ilerde 7-8 aylıkken ağrımaya başlarsa hiçbir şey yapamayız dedi. Kendi eşim gelse aynı sorunla ben kanal tedavisi yapmasını tercih ederim dedi.

Şu an karar veremiyorum hangisini seçeceğimi kanal tedavisi yaptırıp aynı 1 ay sonra ağrı sızı yapacaksa onuda çekmek istemem, ama ağrımayan dişim ağrırsa onu da çekmek zor olur:KK43:( İki arada kaldım napmalıyım sizce:KK43:(

Doğumdan sonraya ertelerdim ben ki öyle de yapmıştım.

Hamileliğimde diş ağrısını çok çektim, öyle ki sabahlara kadar uyumadığımı hatta ağrıdan ağladığımı dahi biliyorum. Benim talihsizliğim 6. aydan sonra çıkması ağrının ve gittiğim hiçbir dişçi müdahale yapamadı. İlaçta veremiyorlardı bir sprey vermişti yutmamak kaydıyla kullanmıştım onu da ama fayda etmiyordu. Doğumdan sonra kendiliğinden geçti dişimin ağrısı tam 2 yıl boyunca ağrı olmadı sonrasında kanal tedavisi oldum tekrar ağrımaya başlayınca zaten. Sizin yerinizde olsam birinci şıkkı tercih ederdim çünkü 6. aydan sonra ağrınız artarsa çok zor günler ve geceler sizi bekler.

ağrı olur sonrasında dedi mi canm ?

Tam olarak ne kadar idare edebileceğini söylemedi yani ilerde tekrar kanalı açmak zorunda kalırız vs dedi ama
Ben kadın doğum dr izin verirse tam olarak arayıp tekrar soracağım tam olarak ne kadar dayanır diye.
Beni 4 5 ay bile idare edecekse yaptırırım doğumdan sonra çünkü röntgenle tam olarak yapabilirler.

Doğumdan sonraya ertelerdim ben ki öyle de yapmıştım.

Beni korkuttu 8. ayda ağrın başlarsa napıcan diye:KK43:(

Tam olarak ne kadar idare edebileceğini söylemedi yani ilerde tekrar kanalı açmak zorunda kalırız vs dedi ama
Ben kadın doğum dr izin verirse tam olarak arayıp tekrar soracağım tam olarak ne kadar dayanır diye.
Beni 4 5 ay bile idare edecekse yaptırırım doğumdan sonra çünkü röntgenle tam olarak yapabilirler.

Beni korkuttu 8. ayda ağrın başlarsa napıcan diye:KK43:(
o zaman en iyi doktorun bilir canm

Hamileliğimde diş ağrısını çok çektim, öyle ki sabahlara kadar uyumadığımı hatta ağrıdan ağladığımı dahi biliyorum. Benim talihsizliğim 6. aydan sonra çıkması ağrının ve gittiğim hiçbir dişçi müdahale yapamadı. İlaçta veremiyorlardı bir sprey vermişti yutmamak kaydıyla kullanmıştım onu da ama fayda etmiyordu. Doğumdan sonra kendiliğinden geçti dişimin ağrısı tam 2 yıl boyunca ağrı olmadı sonrasında kanal tedavisi oldum tekrar ağrımaya başlayınca zaten. Sizin yerinizde olsam birinci şıkkı tercih ederdim çünkü 6. aydan sonra ağrınız artarsa çok zor günler ve geceler sizi bekler.

Bende ondan korkuyorum şu an ağrı sızı yapmıyor dişim ama bebek büyüdükçe belki çok hızlı şekilde çürümeye devam edecek ve ağrı olacak o zamanda süre geçmiş olacak müdahale edemeyecekler:KK43:(

Bende ondan korkuyorum şu an ağrı sızı yapmıyor dişim ama bebek büyüdükçe belki çok hızlı şekilde çürümeye devam edecek ve ağrı olacak o zamanda süre geçmiş olacak müdahale edemeyecekler:KK43:(

Aynen öyle, kadın doğum doktorunuzdan izin aldığınızda yapacağı geçici müdahale sizi doğuma kadar ağrıdan kurtaracaksa hiç düşünmeyin bile :) İnanın sabahın 5-6'sında eşimle dişçi aradığımızı biliyorum. Resmen yalvarıyordum her gittiğim dişçiye ne olur kurtarın beni bu ağrıdan çekin artık ya da başka bir şey ama bu ağrıyı durdurun diyordum. Eşimde konuştu dayanamıyor ağrıya Kadın doğum doktorumuzla konuşsak izin alsak yine de bir şey yapılamaz mı diye, diş hekiminin verdiği cevap (o zaman 8 aylık hamileyim) doktorunuzla konuşmak yerine buraya getirmeniz daha iyi olur herhalde çünkü işlem esnasında doğum gerçekleşebilir hazır burada beklemesi gerekiyor dokturun dedi :)))

Dişin sonra ağrırsa zor. Diş ağrısı çok beter dayanılmaz oluyor
Kadın doğum doktorunla görüş. Ama biriyle yetinme bir kaçına danış. Ne diyecekler ona göre hareket et
Röntgen uyuşturucu iğne, hamilesin bunların zararıda olabilir.
Kanal tedavisi kolay bir iş değil ben 2 sene önce yaptırdım. İğne vuruyor. İliklerine kadar hissediyorsun

Günaydın bayanlar

14 haftalık hamileyim ve geçen hafta azı dişim kırıldı
Doktora gittiğimde bana bi karar vermem gerektiğini söyledi
1. Seçenek Kadın doğum doktorum izin verirse Kanal tedavisi. ama röntgen çekemeyeceği için elektronik bi aletle röntgene benzeyen bir şey yapacakmış fakat dişimin 3 kök yerine 4 kök olma ihtimali, sinirin daha uzun olması gibi şeylerin röntgen olmadan tam olarak belirlenemeyeceği için ilerde tekrar problem yaratabilir dedi.
Eksik kanal tedavisi hemen ağrı ya da başka sorun yapar mı yoksa hamileliğim bitene kadar idare eder mi

2. Seçenek dişimi olduğu gibi bırakma, şu an ağrı sızı yok. Ama doktorum dedi ki hamilelerde 3-6 ay arasında müdahale edebiliyoruz senin dişin şu an ağrımıyor ama ilerde 7-8 aylıkken ağrımaya başlarsa hiçbir şey yapamayız dedi. Kendi eşim gelse aynı sorunla ben kanal tedavisi yapmasını tercih ederim dedi.

Şu an karar veremiyorum hangisini seçeceğimi kanal tedavisi yaptırıp aynı 1 ay sonra ağrı sızı yapacaksa onuda çekmek istemem, ama ağrımayan dişim ağrırsa onu da çekmek zor olur:KK43:( İki arada kaldım napmalıyım sizce:KK43:(

Ben olsam şuan hiçbir şey yaptırmaz, doğum sonrasına ertelerdim ..
Çünkü ağrıma ihtimali her iki durumda da var boşuna riske girmeye gerek yok .

Dişin sonra ağrırsa zor. Diş ağrısı çok beter dayanılmaz oluyor
Kadın doğum doktorunla görüş. Ama biriyle yetinme bir kaçına danış. Ne diyecekler ona göre hareket et
Röntgen uyuşturucu iğne, hamilesin bunların zararıda olabilir.
Kanal tedavisi kolay bir iş değil ben 2 sene önce yaptırdım. İğne vuruyor. İliklerine kadar hissediyorsun

Çok acıtıyor mu zor mu :KK43:(

Canım benimde benzer sıkıntım var.
benimki kırık değil ama boşluk var bazen ağrıyor.o tarafla yememeye
çalışıyorum.ben işlem yaptırmayı düşünmüyorum.
şuanda ağrı olmadığı için.
sende kadın doğum doktorununda fikrini al bence.
ve doktora güven.son aylar ağrıma ihtimali ne kadar?
ya da son aylar ağrımaması için yapabileceğin bir şey yok mu?
ağrıyacaksa da ne kadar ağrı verici bir durum.
birkaç doktora danışarak ortak karar ver.geçmiş olsun.

Çok acıtıyor mu zor mu :KK43:(

Sadece iğne azıcık acıtıyor. Sonrasında zaten hiç bir şeyi hissetmiyorsun. Hemde hiç birşeyi.. ben uyucaktım nerdeyse
Ben koşa koşa gittim valla sonra dünya varmış dedim..
3 seans gittim. Kanal tedavisi öyle oluyormuş.

Sadece iğne azıcık acıtıyor. Sonrasında zaten hiç bir şeyi hissetmiyorsun. Hemde hiç birşeyi.. ben uyucaktım nerdeyse
Ben koşa koşa gittim valla sonra dünya varmış dedim..
3 seans gittim. Kanal tedavisi öyle oluyormuş.

Üst sağ azı dişim
Doktora sordum o diş için iğne acıtmaz dedi alt dişlerde biraz daha fazla acı oluyor dedi.
Bakalım kararımı bu cumartesi kad. doğ. dr sorup kesinleştirip başlayacağım tedaviye
Benimki de acımaz inş:)

Üst sağ azı dişim
Doktora sordum o diş için iğne acıtmaz dedi alt dişlerde biraz daha fazla acı oluyor dedi.
Bakalım kararımı bu cumartesi kad. doğ. dr sorup kesinleştirip başlayacağım tedaviye
Benimki de acımaz inş:)

Benim de alt dişti zaten. Dediğim gibi hiç bir şeyi hissetmiyorsun.
Korkma kızz:KK53: bişeycik olmaz. Benim canım pek tatlıdır. 3 tane 20 lik diş (ikisi daha deri altındayken) çektirdim.
Ben dişciye koşa koşa giderim yeter ki ağrımasın.. uyuşunca vız geliyor..
Ama şimdi devlet hastanelerinde diş yaptırmak tedavi olmak imkansızlaştı.
Benim de gitmem lazım kırık azı dişim ve dolguda yaptırmam lazım ama işte özel de çok para istiyor.:KK51:
Sen özelde mi yaptıracaksın ?

yerinde olsam beklerim bol bol fırçala çok elleşme zaten parol falan içebiliyosun ağrırsa

dişiniz kırık olduğu için sinirler açıkta..muhtemelen yakında ağırmaya başlar..o yüzden bence kanal ted. yaptırın..yada en azından sinirlerini aldırın..diş ağrısı çekmek çok zor...

X