Diş teli hakkında konuşalım

Sancak0

sancak
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2015
24
9
Merhaba arkadaslar, yaklasik 2 yil dis teli taktim sorulariniz olursa nerde taktirdim surec nasildi vs. Hepsini cevaplamaktan büyük zevk alırım. Ben ortodonti tedavisi görmeliydim fakat aceleci davrandim direk tel takip dislerimi duzelttirdim suan bi tane kopek disim gömülü bunun icin yeniden baska bi ozel doktora gittigimde 5,700 tl fiyat cikartti bende kosarak uzaklasirken gozlerimden yaslar suzule suzule dudaklarimdan su sozcuklerin döküldüğünü hatirliyorum '5.700 tl ye ben kendime yeni kafa yaptirtirim vicdansiz karı' sonrasinda devlete yoneldim simdi 75. Yil hastanesinde 29 agustosta randevum var yani ben gittim 18 agustosta 11 gun sonra gelin dediler oyleymis onlarda sistem neyse. Daha once ben tel taktirmadan once turkiyede yani genel olarak ortodonti gelismemisti cogu hastanede bolumu bile acilmamisti hacetteoe hastanesinde sira verdiler 4 yil oldu arayan eden olmadi siraniz geldi diye kisacasi sira gelmeyince hastaneden bende ozelde tel taktirdim ortodonti isine hic girmedim neyse cok konuştum sorularinizi bekliyorum.

merhaba. şimdi ben anlamadım tel zaten ortodonti tedavisi oluyor. sonuc olarak işleriniz tekrardan mı bozuldu ?

merhaba. şimdi ben anlamadım tel zaten ortodonti tedavisi oluyor. sonuc olarak işleriniz tekrardan mı bozuldu ?

canım tel sadece otodonti tedavisinde kullanılmıyo benim ilk önce iki köpek dişimde çıkmamıştı teki patladı ben direk hastaneye koştum dişlerimin düzenli cıkması için ista hacettepe başta olmak üzere o dönemde ortodonti bölümü bulunan bütün hatanelerde sansımı denedim fakat sonuc hep aynıydı biz sizi ararız belki bir ay belki 2 yıl sonra sıranız gelir bu sure değişir dediler bu olaylar sanıeım bi 4,5 yıl önceydi daha sonra ben hastanelerden sonuc alamadım bir yıl sonra özele gittim ankarada minedent özel diş hekimliğinde orda bana hiç bi sekilde diğer gömülü dişimi cıkaramayacaklarını söylemediler hemen tel taktılar ilk cıkan gömülü köpek dişimi olması gereken yere getirdiler. sonrasında ben bir yıl orda tedaviye devam ettikten sonra fiyatta sorun cıkarttılar ortodonti tedavisi uygulamamalarına rağmen bence ordan ayrılıp baska özel bir doktor buldum muammer bey kızılayda hostanın arka sokagında kagemin yanında yeri neyse ben doktoromu aradığım sure içinde yani bi 4,5 ay tellerime bakım yaptıramadım dişcilere gittiğimde nerde taktırdıysanız orda bakım yaptırın orda cıkarttırın teli cevaplarını aldım ve artık tellerimin cıkması gerekiyodu agzımın içi paramparça kanıyodu surekli muammer beye gittim o telleri cıkardı oda bi kaç diş minemi cizmiş cıkarırken cok problem etmedim sonrasında beyazlatma yapmadılar bebeklik dişim var diğer cıkmayan dişimin oldugu yerde neyse o dişi törpüleyip üstüne bi kaplama diş geçirdi ve dişlik verdiler 100 tl seffaf plastik bi dişlik geceleri yatarken takıyodum ama asırı mide buantısı yaptı dişlerimi fırcalayıp onu takıp yattıgımda bile iğrenç bi tat iğrenç bi koku olusturdu midem bulandı bi sure sonra bıraktım takmadım suan dişlerim yamuldu hiç tel takmamış gibi ve o kaplama dişin görüntüsü rahatsız edici bu nedenle yeniden muammer beye gittim bi otodonti uzmanı getirtti benim için ama kadın 5.700 kusur ücret istedi ve dişi yapabiliceginin garantisini vermiyo olmayadabilir diyo bende ordan vazgectim tekrar hastanelere yöneldim simdi bakalım 75. yıl hastanesinde neler olucak cünkü halamın cocugu gitti muane oldu ertesi gün malzemeleri alıp tel taktırdı bende aynı seyi umuyorum insallah iyi bir sonuç alırım. biraz uzun oldu ama sanırım bişeyleri atlamadıysam tum hikaye bu kadar. aslında 5.700 benim için sorun olmazdı hiç tel taktırmamış olmasam ama suan cok bütcemi asıyor o nedenle cok geldi fiyat. umarım usenmez okursunuz tesekkürler.

Öyle bir yazıyorsunuz ki soru soracak arkadaşlar sormaya çekinecekler.

C
ya ben şuan olayı tümüyle anlattım kafalarına takılan bişey varsa sorabilirler tabiki
cok gecmis olsun. Pekistirme apareyini kullansaydiniz dislerinz eski haline donmezdi. Cunku ne kadar ortodontistim videosunu izlediysem veya yazisini okuduysam takilmadigi muddrtce eski haline doner bu hastanin sorumlulugundadir diyorlar. Seffaf plak demek ki cok kokuyordu ondan takmadinz ama koku icin bir cozum yok muydu acaba disler egri oldugu icin degil de saglik problemi varsa taktirin . Cunku ben de yirmi gundur takiyorum tam bir eziyet hic degmez. Bende de caprasiklik ve dis koklerinin yan yatmasi durumu olusmus saglik icin yaptirmam gerekiyordu ama suan bile cikarasim var. birkac kisiden okudum da yetiskinken yaptirinca eski haline donuyormus disler,pekistirme apareyleriki kullansan bile. Yasim27. Bu arada kontrole gitmediginz zaman nicin agiz icininz kaniyordu

Simdi her ay biliyosun tel bakimi yapiliyo lastikler ve teller degisiyo benimki uzun bi sure degistirilmedi agzimin ici yara oldu dis etlerimde ve dudak ici tele degen kisimlarda yara olusti tel bildigin oralara yer etmisti delmisti diyebilirim. O plastik plaka gercekten cok mide bulandirici bisey kullandığında ne demek istediğimi anlayacaksınız. Daha sonra tedavi gormem gerek cunoi hala bi tane gomulu disim var ve kaplamali olan dis bebek disime sabit olduğu için çok fazla dayanamaz bu nedenle tedavi gormem gerek.

Kaplama olan dise tel takiliyor mu?
Bide normalde mide konusunda hassas misinz yoksa hassas olmamaniza ragmen mi plaktan tiksindinz?

Kaplama olan dise tel takiliyor mu?
Bide normalde mide konusunda hassas misinz yoksa hassas olmamaniza ragmen mi plaktan tiksindinz?
kaplama dişe tel takılmıyo diye biliyorum çinkü benim kaplama dişimi tel çıktıktan sonra yaptılar ve mide konusunda hasas sayılmam bazı kokulardan tiksinirim sadece yumurta yada yağlı bulaşık kokusu gibi bunun dısında cok etkilenmem ama o hani ağzınızın içinde cok temiz kullansanız bile asla temizmiş gibi hissettirmiyo koku yapmaya devam ediyo düsün bak benim o kadar midem bulandı ki bi kaç kez kaynar suya yatırdım öyle beklettim sonra çamasır suyu bile denemeyi düsündüm

Ama tekrardan ayni plagi verecek dr. Kullanmayacksan sakin tel taktirma cunku tum doktorlar diyorlar ki eger pekistirme apareylerini kullanmaZsanz dislerinz eski haline doner ve bu sizin sorumlulugunuzda . Kesinlikle eger takmayacaksan teli de takma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…