Dış mekan fotografçıları fiyat ve bilgileri

_Elifceee_

Guru
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2011
260
4
Kızlar o kadar yaptığım fotografçı araştırmalarımı size sunmak istiyorum.Ama bnde hala karar vermiş değilim.Ama istediğiniz biçok şeyi cevaplayabilirim iyi bir araştırmacıyımdır.Bunlrın hepsi yeni bilgidir.Umarım yardımcı olur.Öpüldünüz:)

1- [/B]Sibel Gürüney(Çok güzelyorumalr aldım ve duydumm..Araştırmalrım olumlu)
1.paketaket Özel ortam çekimi 850 tl:istenilen mekan - yaklaşık 1.5-2 saatlik bir çekim

2.paket kuaför+dış mekan çekimi 1000. yaklaşık 600-700adet poz çekiliyor

3.Paket Kuaför+dış mekan+evden ayrılış 1100 tl yaklaşık 600-900adet poz çekiliyor

eğer benim verdiğim albüm ve baskıları istemeyip KRİSTAL panaromik albümsetiisterseniz o zaman da fiyata 300 tl ekleniyor;panaromik albümsetininiçerisinde
1 adet35x65lik panaromik albüm
2 adetailelere verilmek üzere 20 x32 lik panaromik albüm
1 adet çerçevesiz 70x100 lük büyük boy baskı oluyor

2-Esra pozan

2 saatlik çekim pakedinin fiyatı 1.250 TL'dir.2 saatlik çekim pakeidni alırsanız Fenerbahçe Parkı'nda gerçekleşiyor

3-Serhan Serter
Belgesel düğün fotoğrafçılığı formatında yaptığımız çalışmada 3.300 TL'dir.

4-senem sinem
2 saatlik dış mekan 1.250 TL.dır

5-Romeo ve Juliet
800 TL-1200 TL-1500 TL

Şimdiklk bu kadar kızlar sizlerde başka bildiğiniz paylaşmak istediğiniz varsa çok sevinnirim hala araştırma aşamasındayım

Ya ben bu konuya cvp vermiştim :26: yanlış mı hatırlıorum?
sorun mu var kızlar sitede yoksa bende mi bir sorun var???

Kızlar o kadar yaptığım fotografçı araştırmalarımı size sunmak istiyorum.Ama bnde hala karar vermiş değilim.Ama istediğiniz biçok şeyi cevaplayabilirim iyi bir araştırmacıyımdır.Bunlrın hepsi yeni bilgidir.Umarım yardımcı olur.Öpüldünüz:)

1- [/B]Sibel Gürüney(Çok güzelyorumalr aldım ve duydumm..Araştırmalrım olumlu)
1.paketaket Özel ortam çekimi 850 tl:istenilen mekan - yaklaşık 1.5-2 saatlik bir çekim

2.paket kuaför+dış mekan çekimi 1000. yaklaşık 600-700adet poz çekiliyor

3.Paket Kuaför+dış mekan+evden ayrılış 1100 tl yaklaşık 600-900adet poz çekiliyor

eğer benim verdiğim albüm ve baskıları istemeyip KRİSTAL panaromik albümsetiisterseniz o zaman da fiyata 300 tl ekleniyor;panaromik albümsetininiçerisinde
1 adet35x65lik panaromik albüm
2 adetailelere verilmek üzere 20 x32 lik panaromik albüm
1 adet çerçevesiz 70x100 lük büyük boy baskı oluyor

2-Esra pozan

2 saatlik çekim pakedinin fiyatı 1.250 TL'dir.2 saatlik çekim pakeidni alırsanız Fenerbahçe Parkı'nda gerçekleşiyor

3-Serhan Serter
Belgesel düğün fotoğrafçılığı formatında yaptığımız çalışmada 3.300 TL'dir.

4-senem sinem
2 saatlik dış mekan 1.250 TL.dır

5-Romeo ve Juliet
800 TL-1200 TL-1500 TL

Şimdiklk bu kadar kızlar sizlerde başka bildiğiniz paylaşmak istediğiniz varsa çok sevinnirim hala araştırma aşamasındayım

niley yücenur mutlu masal benim fotoğrafçım . çok sempatik bir bayan tüm stresini alıyor o gülümsemesiyle. tavsiye ederim ve gayette uygun bir görüş istersen ..

Ya ben bu konuya cvp vermiştim :26: yanlış mı hatırlıorum?
sorun mu var kızlar sitede yoksa bende mi bir sorun var???

Belki sistemde bir sorun vardır canım birdaha at mesajını

niley yücenur mutlu masal benim fotoğrafçım . çok sempatik bir bayan tüm stresini alıyor o gülümsemesiyle. tavsiye ederim ve gayette uygun bir görüş istersen ..

teşekkür ederim canım tavsiyen için araştırıcam özelden fiyat ve paket ile ilgili bilgi verirmisin?

Çok enteresan cidden, sanırım bi sorun cıktı.
ben de kendi fotografcımı tanıtayım size gerci bir kaç yerde de yazdım ama; aylin çiftçi demir (fotograf çekemcesi adılı bir blogu var). arkadaş gurubumdan da 5 kişi onunla çalıştı. biz çok memnun kaldık, bir bak derim. biz bir köyde yaptırdık çekimi, cumalıkızık diye bir köyde (kınalı kar diye bir dizi vardı bilmem hatırlar mısın, o köy işte).
bu arada köy manzarası güzel oluyor bir bak istersen :)
bi şey olursa ben de yardımcı olabilirim

Belki sistemde bir sorun vardır canım birdaha at mesajını

teşekkür ederim canım tavsiyen için araştırıcam özelden fiyat ve paket ile ilgili bilgi verirmisin?

özele gerek yok canım kendisi şu an tatilde bende daha albümünü alamadım gelince alıcam. sanırım haftaya gelicek. Ama mail adresi var google mutlu masal yaz çıkar. bloğu ve sitesi var. ben kına ve düğün için 1400 lira vermiştim.düğünde de de dış mekan + kuaför , bir büyük boy albüm iki tane ailereler vericeke 2 tane albüm ve büyük boy çerçeveli fotoğraf var. sadece düğün 950 idi. sadece dış mekan yaptıracaksan fiyat düşer. paket paket değişiyor. ama tabi bu bu senenin fiyatları seneye için değişir tahminim sen bir konuş çok tatlı ve cana yakındır. :KK16:

merhaba arkadaşlar ilk mesajımı yazıyorum çok heyecanlı:) buraya bir müşterimin (daha doğrusu gelinimin:)) tavsiyesi üzerine üye oldum daha önce hep ziyaretçi olarak girer aradığım bilgiyi bulur çıkardım çoook yanlış yapmışım. ama geçte olsa geldim:) ben fotoğrafçıyım. şuan okulumu okumaktayım okul bitince kendime ofis açmayı planlıyorum. henüz yeni olduğum için özelden mesaj atamıyorum:KK43::KK43: ama siz atar da mailinizi verirseniz detaylı bilgi verebilirim. hem yaptığım işleri de gösteririm hemde istediğiniz şeylere özel birlikte bir fiyat belirleriz. asla 900-1000 tl istemeyeceğimi de şimdiden belirteyim. çünkü inanın bu işi severek yapıyorum. :)
umarım reklam yapmış sayılmammmm:KK43:((((((((

Harika bir konu olmuş bu. Ben de bilgi vereyim yardımım dokunsun gelin adaylarına.

Sami Sertçakar 2.150tl

Biraz cep yakıyor düğünden önce de farkındaydım hala da farkındayım. Bu işte bütçe/kalite dengesine göre iyice araştırarak seçim yapmak gerekiyor. Ben ucuz işten korktuğum için, ve sunacağı kaliteyi gördüğüm için böyle bir seçim yapmıştım. Bazı fotoğrafçıların 2, bazı fotoğrafçıların 3 katı para ödedik, 2.150tl az bir para değil; fakat ben kendi adıma hem çekim, hem albüm, hem profesyonellik olarak ödediğimiz miktarın çok daha fazlasını bize sunduğunu düşünüyorum. Herşeyi baştan bir daha yaşayacak olsak eşim de ben de yine aynı kararı verirdik, yine o parayı öderdik diye düşünüyorum. Bütçesi elverenlere tavsiye ediyorum, kalite konusunda müşterisini doyuruyor. Fakat bütçeniz elvermiyorsa piyasada seçenek oldukça fazla, iyice araştırıp herkesten fiyat alın bir görüşün derim ben. Baktınız olmadı, kalite konusunda ısrarcısınız, o zaman bütçenizi zorlayıp çalışırsınız. Ben sıramı savdım, kolay gelsin tüm yeni gelin adaylarına =)

Son düzenleme:
kimseyi yadırgamak değil amacım sadece bir konuyu anlamaya çalışıyorum okadar.
herşey iyi hoş güzel bir defa evleniyorsun o günden elinde fotograflardan başka birşey kalmıyor e birde emeğe saygı hepsi doğru da.. arkadaşlar fazla değil ?mi başına "düğün" "dernek" "gelin" sıfatları gelen herşey gibi DÜĞÜN fotoğrafçılığda da dönen bu rakamlar abartı değilde nedir1550-. 2250 lira nedir arkadaş! ben bir ay çalışıyorum o parayı kazanamıyorum. bunun gelinliği var ,damatlığı var, düğünü var, balayı var ,çeyizi çemeni var. tek fotoğrafla bitmiyor ki iş. çekilen o 900-1000 fotografın hangisine bakıyorsunuz 2-3 ay sonra. sabah 6:50 de çıkıyorum evden eve gelmem 20:00 ı buluyor ameliyathanede çoğu zaman ameliyat bitmediği için günü yediğim kahvaltıyla tamamlıyorum.sizi bilmem bekli kolay kazanıyorsunuz belki çok kazanıyorsunuz belki hem kolay hem çok kazanıyorsunuz. ben yarın öbür gün evlensem böylesi bir yoğunlukta ve yorgunlukta kazandığım üç otuz parayı fotoğrafa vermek istemezdim doğrusu. az olsun, 900 olmasın 100 tane olsun o bile fazla 50 tane olsun kaliteli olsun ulaşılabilir bi rakam olsun 2500 lira nedir ya ne yapılıyor 2500 liralık biri bana bunu anlatabilir mi ben mi cimriyim ben mi cahilim.

kimseyi yadırgamak değil amacım sadece bir konuyu anlamaya çalışıyorum okadar.
herşey iyi hoş güzel bir defa evleniyorsun o günden elinde fotograflardan başka birşey kalmıyor e birde emeğe saygı hepsi doğru da.. arkadaşlar fazla değil ?mi başına "düğün" "dernek" "gelin" sıfatları gelen herşey gibi DÜĞÜN fotoğrafçılığda da dönen bu rakamlar abartı değilde nedir1550-. 2250 lira nedir arkadaş! ben bir ay çalışıyorum o parayı kazanamıyorum. bunun gelinliği var ,damatlığı var, düğünü var, balayı var ,çeyizi çemeni var. tek fotoğrafla bitmiyor ki iş. çekilen o 900-1000 fotografın hangisine bakıyorsunuz 2-3 ay sonra. sabah 6:50 de çıkıyorum evden eve gelmem 20:00 ı buluyor ameliyathanede çoğu zaman ameliyat bitmediği için günü yediğim kahvaltıyla tamamlıyorum.sizi bilmem bekli kolay kazanıyorsunuz belki çok kazanıyorsunuz belki hem kolay hem çok kazanıyorsunuz. ben yarın öbür gün evlensem böylesi bir yoğunlukta ve yorgunlukta kazandığım üç otuz parayı fotoğrafa vermek istemezdim doğrusu. az olsun, 900 olmasın 100 tane olsun o bile fazla 50 tane olsun kaliteli olsun ulaşılabilir bi rakam olsun 2500 lira nedir ya ne yapılıyor 2500 liralık biri bana bunu anlatabilir mi ben mi cimriyim ben mi cahilim.

Malesef artik insanlik diye bisi kaldigini cok dusunmuyorum bu islerin icine girince tam anlamiyla anliyor insan onceden soyle dugun boyle dugun boyle gelinlik soyle olsun fln derdim ama yazik gunah o dokulen paralara icim aciyor nisan icin pasta fiyati soruyorum diyorum ki normal pasta kesmek istiyorum seker hamurdan deegil yapmiyolar arkadas dilim fiyati5 tl verdigi dilim incecik ztn Malesef parayi kolay yoldan kazanan cok kazaniyor artik en guzeli olsun herkes ister ama gercekten bunca para yatirmak bilmiyorum yani bizde de suc var onlar fiyati yukselttikce biz daha cok talep ediyoruz onlarda guzelcene yoluyorlar bizi talep olmazsa onlarda geri cekilecek ama kapitalizm iste

benim gibi düşünenlerin olduğuna sevindim açıkçası. yazık ya söğüşlemek resmen bu yapılanlar. bir kere evleniyorsunda o paralar bir kerede ödenmiyor e bizimde babadan dededin mirasımız yok ki çalışıp yapıyoruz. bir kere evleniyoruz mantığı ile ayaküstü bi hesap yapsam sadece düğün gecesi 30.000 tl harcandığını rahat söylerim yani.

Profesyonel bir fotoğrafçı olarak konuya cevap yazma gereği duydum. Bunlar sizi söğüşlemek değil arkadaşlar. Kullandığımız makineler 7000 lira civarında. Çoğumuz kredi çekip alıyoruz o fotoğraf makinelerini. Bu sadece body fiyatı. Bir de bunun objektif fiyatları var ki en iyi objektifin en ucuzu 1200 lira. Harcanan emek, ekipmana ödenen para, fotoğrafların çıktısına ödenen para, asistanlara ödenen para, yola, yemeğe, konaklamaya ödenen para, bir de ofis kirasına, elektriğine, suyuna ödenen para derken sizden alınan paralar çok değil inanın. Fotoğrafları çektikten sonra işimiz bitiyor mu? Hayır. Bunun photoshopta harcanan emeği var, montaj programlarında harcanan emeği var. Kimimiz sabahlıyoruz bazen yetişsin diye. Ben de evlenirken düğün hikayesi yaptıramadım bu işin içinde olduğum halde. Evet harcanan masrafın üstüne bir de fotoğraf için ödemek fazla geliyor. Ama işe bir de fotoğrafçı boyutundan bakmanız gerek.

Bende nisan ayinda evlenecegim ve kina gecesi istanbulda dugunde bartin da olacak sehir disina gelip iki gun icinde cekim yapacak birilerini ariyorum dugun hikayesi gibi olacak iki gunun birlesiminden olusan ve dugun resminide istanbulun klasikligi disinda amasra nin manzarasi ve tarihi ortaminda cektirmek istiyorum.

Benim çekimlerimi Erman Taşkın Photography yapmıştı, Hikaye şeklinde çekim yaptırmıştım. Bende baya araştırmıştım ama fiyat ve çekimleri kıyasladığımda en uygunu oydu ve onu tercih ettim. Bu seneki fiyatlarını bilmiyorum ama fikir olsun diye bile olsa bi sorun derim. ben memnun kaldım.Yani çekim yapmadan önce, çekimler sırasında ve sonrasında çok ilgilendi.

Merhaba Arkadaşlar

fotoğrafçı aradığınızı gördüm .. 8 yıldır fotoğraf ile ilgileniyorum ve 4 yıldır profesyonel anlamda düğün ve doğum fotoğrafları çekiyorum ..

İlgilenen arkadaşlar aşağıda yer alan linklerden fotoğrafları inceleyebilirsiniz ..

İyi Günler ..

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

2013 agustos ayında düğünüm var ve iyi bir fotoğrafcı ile çalışmak isterim.
Önerebileceğiniz biri var mı ?

X