Dış Gebelikten sonra tekrar gebe kalmak için Dr Kontrolü

Deniz Duman

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
6
0
Kızlar slm,
Dış gebelikten ameliyat oldum tek tüpüm alındı. Doktorlar 6 ay yada 1 ay bekle dediler.
Amma velakin tekrar dış gebelik geçirme riskim varmış bunun için gebe kalır kalmaz 1-2 haftalıkken Dr kontrolünde olmam lazımmış, iyi de ben nasıl anlıycam 1 hafta olduğunu. Çünkü dış gebelik tekrarlarsa tekrar gebe kalamzsın dedi doktor. Nasıl da kolay söyledisenağlama
Çok korkuyorum çocuğum olmaz diye. 7 aylık evliyim ve ilk gebelğimdi...senağlama

çok geçmiş olsun . ama neden tüpün alındı çok mu kanamıştı. benim 2 sene oldu ameliyat oldum tüpüm alınmadan temizledi sağ taraftaki kanalda daralma vardı onu açtı.her 100 gebelikte 10 tanesinin dış gebelik ihtimali var zaten ama doktorun biraz insafsızmış. hadi diyelim gene dış gebelik oldun napacak alıp rahmemi koyacak anlamıyorum bazen bu doktorları. endişe etme sen canım doktorum hep iyi düşün iyi olsun der bana. ben 5 aydır tekrar deniyorum gebeliği bakalım kismetse o da olacak. başka bi doktora daha görünmeni tavsiye ederim ben aslında . böyle konuşan doktorlara kızıyorum. tekrar çok geçmiş olsun

Kızlar slm,
Dış gebelikten ameliyat oldum tek tüpüm alındı. Doktorlar 6 ay yada 1 ay bekle dediler.
Amma velakin tekrar dış gebelik geçirme riskim varmış bunun için gebe kalır kalmaz 1-2 haftalıkken Dr kontrolünde olmam lazımmış, iyi de ben nasıl anlıycam 1 hafta olduğunu. Çünkü dış gebelik tekrarlarsa tekrar gebe kalamzsın dedi doktor. Nasıl da kolay söyledisenağlama
Çok korkuyorum çocuğum olmaz diye. 7 aylık evliyim ve ilk gebelğimdi...senağlama

canım çok geçmiş olsun.. ebnde geçirdim dış gebelik benimde sağ tüpüm alındıı..ben iki ay korundum.. bu ay başladım.. ama sol tüpüm sağlammış..o taraftan kalabişlrisn dedi dr um.. senin dr unun dediğini demedi.. senin öteki tarfındada sorunmu varki:??
eğer yoksa olamamsı lazımm:KK43::1no2:

arkadaslar eyer bebekten dolayı tüplerde patlama ve kanama olmamısa dıs gebeligin tedavisi var eyer bebek gözükmüyor ve doktor dıs gebelik hemen amaliyat diyorsa bir iki doktora daha gözükün aynı gün tabi bebeyin ana rahminde gözükebilmesi icin btc 2000 göstermeliymis bu kandaki bebek varmı diye bakılan hormon eyer bu düsükse zaten bebek görülmesmis sonra kürtas yapıp bebek rahime gelmismi kalıntı varmı diye bakıyorlar cünki bazı hamilelikti bebek tutunamıyorve oanda hormon yüksek cıkıyor eyer hala bu hormon yükseliyorsa kemo terapi ilaclarıyla yani kanser ilacıyla hücreleri yok ettigi icin tedavi ediyorlar bana bingölde amaliyat demisti doktor ama allahtan antepteki eski doktorumu aradımzaman yanıma gel hemen diyerik tedaviyi yaptı allahtah hic bir sey olmadı simdi iki kızım var bu hastalık rahimde iltahabi bir durum varsa ondan oluyor tüplere kadar ilerliyor eyer esinizle aynı anda tedavi olursanız güclü antibiyotiklerle bir daha insallah tekrarlamaz hepinize gecmis olsun

selam canım benimde başımdan dış gebelik geçti. Tekrar hamile kalmadan önce bir film çektirip diğer tüpünün de tıkalı olup olmadığına bir baktır bence eğer tıkalıysa ve tüplerinde yapışıklık varsa bu belli olur ve ona göre bir tedavi yapatırırsın ondan sonra hamile kalırsın.

Kızlar slm,

arkadaşım bende dış gebelik geçiriorum kan değerim 695 lere kadar çıktı ve şimdi 75 lere kadar düştü kendilğinden düşümesini beklioruz bende tatildeyken başıma gelidi oradaki doktor hemen ameliyat dedi ama kendi doktorum beklemeyi önerdi ve değerimde düştü bugün de adet oldum inşallah kendilğinden düşer ama 2 tane kistim var onlar belki alınacak... dış gebeliği çok araştırdım kaç doktorla konuştum %75 şansın hala var senin doktorunda bi sorun var ben 2 dış gebelk geçirip onun yanında düşklerde yapıp am sağlıkla bebeklere kavuşanlarıda biliorum hiç üzme kendini rahim filmini bi düşün

X