DIŞ GEBELİKTE BETA 2 KAT ARTAR MI?

glshendgn88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2016
292
182
36
Arkadaşlar belki beni bilen biliyodur cok konuda geçen sene dış gebelik geçirdiğimi dile getirmiştim. Şimdi tekrar hamile kaldım ve doğal olarak korkum var. İki kere hastaneye gittim ilkinde ufak bi kahve rengi ankıntım oldu muayne oldum alttan kese görünmedi beta 732 idi rahim duvarında kalınlaşma yok dedi dış gebelik olabilir dedi ve iki gün sonra çağırdı. 2 gün sonra kontrolde baska doktor vardı lekelenmem de yoktu hala daha yok şükür. Önce kan verdim adetim 3 gün geçtimişti bu arada ve 1732 çıktı. Doktorun yanına girdim ultrasona almadı kan değerin ikiye katlanmış dedi bu değerde ultrasonda alttan da baksak cıkmaz dedi! Sen haftaya gel direk ultrasona gir dedi. Şimdi ilk doktor dış gebelikten şüphelendi ( daha önce geçirdiğim için öyle deme durumunda kaldı ) ikinci doktor değerlerin iyi dış gebelik gözükmüyor dedi. Sorum şu; Herhangi lekelenmem yok bir kere oldu 4 gün önce. Değerim iki kat artıyor olsa bile dış gebelik görülebilir mi bu durumda? 1730 larda ki olan değer de dış gebelik geçiren var mı? Bu konuda beni aydınlatan olursa çok sevinirim. Geçirdiğim dış gebelik yüzündem içimi ferah tutamıyorum malesef:KK17:

Merhaba ben dış gebelik geçirmedim lakin kimyasal gebelik yaşadım 2 tane şuanda da korku içindeyim bat ımı 3 gün geçti ama hala doktora gitmeye kokuyorum umarim inşallah dış gebelik değildir diğer doktor bildiği için bu sorununu direk o olabilir demiş ama diğer doktor normal demiş bence sen iyi düşün arkadaşım iyi olsun kafana sakın olaki takma bitanem

Hem okuduğum kadarı ile dış gebelikte beta hcg oranı 2 günde ikiye katlıyor ya onda katlamıyormuş en azından ben öyle okumuştum

Canim katlamaz ikiye zaten ikiye katliyosa buda gebelige isarettir ben oyle biliyorum sen bnce baska bi doktora git bakalim o ne diycek bi doktorla sinirli kalma kalbini ferah tut rabbime dua et ona emanet et gerisine karisma yaradan hayirlisiysa zaten nasip eder

Teşekkür ederim öğrendiğim kadarıyla dış gebelikte değerler 2000 ne kadar cıkabiliyormuş ve kese görünmez ise direkt dış gebelik teşhisi konuluyormuş. Benim korkumda bu yüzden.

Canim katlamaz ikiye zaten ikiye katliyosa buda gebelige isarettir ben oyle biliyorum sen bnce baska bi doktora git bakalim o ne diycek bi doktorla sinirli kalma kalbini ferah tut rabbime dua et ona emanet et gerisine karisma yaradan hayirlisiysa zaten nasip eder
Ayın 30 una randevu almıştım sanırım o güne kadar beklemek zor en iyisi önümüzdeki pazartesi doktora gitmek teşekkür ederim yorumun için canım

Iyi düsün iyi olsun insallah dış gebelik degildir. Genelde doktorlar sanirim en kotusune hazirliyorlar..
10 hamileden 5ine dış gebelik olabilir diyolar

Canim ins oyle bisey yoktur arkadaslarin dedigi gibi iyi dusun hep ins iyi olur bende daha muayeneye hic gitmedim gitsemde goremem diye 6.haftayi bekliyorum korkma hersey guzel olucak bebisin seninle kalicak ins

Arkadaşlar belki beni bilen biliyodur cok konuda geçen sene dış gebelik geçirdiğimi dile getirmiştim. Şimdi tekrar hamile kaldım ve doğal olarak korkum var. İki kere hastaneye gittim ilkinde ufak bi kahve rengi ankıntım oldu muayne oldum alttan kese görünmedi beta 732 idi rahim duvarında kalınlaşma yok dedi dış gebelik olabilir dedi ve iki gün sonra çağırdı. 2 gün sonra kontrolde baska doktor vardı lekelenmem de yoktu hala daha yok şükür. Önce kan verdim adetim 3 gün geçtimişti bu arada ve 1732 çıktı. Doktorun yanına girdim ultrasona almadı kan değerin ikiye katlanmış dedi bu değerde ultrasonda alttan da baksak cıkmaz dedi! Sen haftaya gel direk ultrasona gir dedi. Şimdi ilk doktor dış gebelikten şüphelendi ( daha önce geçirdiğim için öyle deme durumunda kaldı ) ikinci doktor değerlerin iyi dış gebelik gözükmüyor dedi. Sorum şu; Herhangi lekelenmem yok bir kere oldu 4 gün önce. Değerim iki kat artıyor olsa bile dış gebelik görülebilir mi bu durumda? 1730 larda ki olan değer de dış gebelik geçiren var mı? Bu konuda beni aydınlatan olursa çok sevinirim. Geçirdiğim dış gebelik yüzündem içimi ferah tutamıyorum malesef:KK17:
Ben bu doktorları anlayamıyorum gerçekten.bebeği ilk öğrendiğimde kanım 36idi. Doktor ikinci test için gel demeden kimyasal gebeliği yapıştırdı bana. Allahtan bu siteye giriyordum da iki gün sonra test yaptırmam gerektiğini öğrendim. Bir kaç gün sonra başka bid doktora gittim 400lerdeydi değerim alttan muayneyle gördük kesesini. Tabi bebeği görene kadar başka bi doktor maceram oldu Benim de sol yumurtalığımda büyüme vardı ve nasıl doktor olduğunu anlamadığım bi salak beni muayne etmeden dışgebelik deyip yatırıp kürtaj etmeye çalıştı. Böyle durumlarda bir kaç doktora gitmekte fayda var. Evet kan değeri düşün olabilir ama sen dış gebesin sen kimyasal hamilesin demeden önce iyice bi muayne etmeleri gerek.

X