Dış gebelik

copadam

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2022
2
1
30
Bundan 10 ay önce kadar bir dış gebelik geçirdim adet zamanım gelmişti ama lekelenme şeklinde hcg me baktırdım 46 çıktı 2 gün sonra baktırdım 58 çıkmıştı istenilen artış olmadığını söyledi doktor ve lekeli şeklinde kanamam oluyordu her iki günde bir test yaptırıyordum bir düşüyordu bir artıyordu ama istenilen şekilde bir artış sağlamadigi için kesin olarak dış gebelik olduğunu söylediler bir doz mtx iğnesi oldum istenilen düşüş olmadığı için ikinci doz mtx iğnesi oldum ilk iki gün istenilen düşüş olmamıştı bu süreçte çok ağlamıştım en son çare ameliyat olmam gerekecekti ilk başta artsın diye beklerken o zamanda resmen düşmesi için bekliyorduk çok zor bir süreç neyse sonraki günler istenilen düşüş gerçekleşti ve süreci atlattım ama sonrasında 5 ay sonra dış gebelik oluşan tupum de 12 cm büyüklüğünde bir kist oluştu doğum.kontrol hapiyla 4 ay sonra geçti ve bugün hsg rahim filmi çekildi sol tupum tıkalı çıktı inşallah bundan sonraki süreç daha iyi olur benim için dış gebelik geçirirken sürekli olarak internetten araştırma yapıyordum bir şekilde o süreci atlatiyorsunuz herkes bu süreci en kolay şekilde atlatır inşallah

Bende şu an dış gebelik yaşıyorum.. tahmin ediyordum sağlıklı gebelik olmayacağını ama yinede bir ümit.. ilk zaman değerlerim iki katına çıkmadı. Daha sonra düzenli artışlar görünce açıkcası sevindim ve ümitlendim.
07.12.2022 değerim 1410 civarındaydı.. muayeneye gidecektim bugün, yani pazartesi.
Cumartesi gecesi sancım oldu, içime kuşku oldu, kan vermeye gittim değerim 1344civarına düştü, hafta sonu malum doktorlar yok acildede kadın doğum uzmanı yok. Aynı gün akşam yine kan verdim değerim 1418’e yükselmişti geri bi sevindim. Pazar yani dün yine kan verdim değerim bunda 1900 civarındaydı.
Bugün, yani pazartesi, muayeneye gittim. Ultrasonda birşey göremedik 😞😞 kan verdim değerim tekrar 1368e düşmüştü..

Çarşamba günü tekrar muayeneye gideceğim. Eğer yine birşey göremezse dış gebelik..
Rahim içini temizleyeceği dedi..

Dış gebelik durumunda tedavi nasıl oluyor?
Rahim içi temizleme nasıl ilerliyor?
Acısı ağrısı sızısı oluyormu??

Bende şu an dış gebelik yaşıyorum.. tahmin ediyordum sağlıklı gebelik olmayacağını ama yinede bir ümit.. ilk zaman değerlerim iki katına çıkmadı. Daha sonra düzenli artışlar görünce açıkcası sevindim ve ümitlendim.
07.12.2022 değerim 1410 civarındaydı.. muayeneye gidecektim bugün, yani pazartesi.
Cumartesi gecesi sancım oldu, içime kuşku oldu, kan vermeye gittim değerim 1344civarına düştü, hafta sonu malum doktorlar yok acildede kadın doğum uzmanı yok. Aynı gün akşam yine kan verdim değerim 1418’e yükselmişti geri bi sevindim. Pazar yani dün yine kan verdim değerim bunda 1900 civarındaydı.
Bugün, yani pazartesi, muayeneye gittim. Ultrasonda birşey göremedik 😞😞 kan verdim değerim tekrar 1368e düşmüştü..

Çarşamba günü tekrar muayeneye gideceğim. Eğer yine birşey göremezse dış gebelik..
Rahim içini temizleyeceği dedi..

Dış gebelik durumunda tedavi nasıl oluyor?
Rahim içi temizleme nasıl ilerliyor?
Acısı ağrısı sızısı oluyormu??
Kuzum kendi doktorun tam olarak nediyor

Kuzum kendi doktorun tam olarak nediyor
Bahsettiğim gibi 😞 hep özele gidiyordum ben.
Çarşamba günü aç karnına gel, tekrar bakalım. Birşey göremezsem dış gebeliktir. Tedavi edilecek.
Artık iğne mi ilaç mı bilmiyorum sormadım açıkcası dün. Rahim içinide temizleriz dedi.
Neden niye sormadım, aklıma gelmedi.
Rahim içi temizleme kürtaj mı oluyor?
Nasıl ilerliyor ağrısı varmı hiç bilgim yok 😞

Yarın ola hayrola 😞 🤲🏼
Hafif hafif lekelenmelerim var. Kanaman oldumu diye sordu ama olmadı, sadece lekelenme. Adet kanaması gibi kanamam olmadı hiç.

Bahsettiğim gibi 😞 hep özele gidiyordum ben.
Çarşamba günü aç karnına gel, tekrar bakalım. Birşey göremezsem dış gebeliktir. Tedavi edilecek.
Artık iğne mi ilaç mı bilmiyorum sormadım açıkcası dün. Rahim içinide temizleriz dedi.
Neden niye sormadım, aklıma gelmedi.
Rahim içi temizleme kürtaj mı oluyor?
Nasıl ilerliyor ağrısı varmı hiç bilgim yok 😞

Yarın ola hayrola 😞 🤲🏼
Hafif hafif lekelenmelerim var. Kanaman oldumu diye sordu ama olmadı, sadece lekelenme. Adet kanaması gibi kanamam olmadı hiç.
İnşallah hayirli güzel sonuçlar alırsın canim inşallahhhh kötü düşünme

Benim de eylül ayında bir dış gebeligim oldu Beta HCG değerim 4217 idi doktorum amelyat dedi ama ben metotreksat iğnesinde ısrarcı oldum ve ise de yaradı hızlı bir düşüş yaşadım 3 buçuk ay geçti bu gün test yaptım pozitif çıktı acaba bidaha aynı şeyleri yasarmiyim belki de o tüpüm hasar gördü alinsamiydi bilmiyorum ama bizim gibi dış gebelik geçirenler o çift çizgiyi gördüğü an malesefki mutluluğunu pek yasiyamiyor

X