Dış gebelik

Xxxxxfatmaxxxxxxx

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2022
32
6
24
Merhaba 28 ekimde beta baktırdım 134dü 30 ekimde tekrar baktırdım 205ti 1 kasımda bakıldı 281 ve 2 kasımda 373dü doktorum dış gebelikten şüphelendi böyle bişey yaşayan varmı yarın tekrar kan vermem gerekiyor yardımcı olun lütfennn 🙏 🙏 🙏

Merhaba 28 ekimde beta baktırdım 134dü 30 ekimde tekrar baktırdım 205ti 1 kasımda bakıldı 281 ve 2 kasımda 373dü doktorum dış gebelikten şüphelendi böyle bişey yaşayan varmı yarın tekrar kan vermem gerekiyor yardımcı olun lütfennn 🙏 🙏 🙏
Gecmis olsun rabbim korktugunuza ugratmasin. Dis gebelik icin fazla yukselme sonra dusup tekrar yukselme tarzinda oldugunu biliyorum eger dogruysa. Kimyasal olabilir rahim duvariniz kontrol edildimi

Merhabalar canım, ben geçirdim dış gebelik. Değerler 2 günde bir ölçülüp 2 katına çıkmalı. Sende düzensiz bir artış var. İnşallah dış gebelik değildir ama doktorunun şüphesi haklı. Herhangi bir kanaman falan var mı? Bende kanama ile anlamıştı doktorum.

Merhaba kızlar bende nisan atımda bi dış gebelik geçirdim kendiliğinden düşmedi doktorlar hep odak yok dedi tüp veya tüp kanallarında olabilir dedi metotrax isimli iğne ile düşürdüler beta sıfırlananan kadar korun dediler ve ben temmuz ayında bıraktım korunmayı tabi bu sürede sürekli ilaçlar kontroller devam ediyordu. Ağustos ayında kan verdim yumurta rezervimin düşük olduğunu söyledi doktor ve çikolata kistimin olduğunu öğrendim beni arayıp o hafta için randevu almamı ve tüp bebeğe baslyacklarını söyledi. Aynı doktor bana %85 normal gebelik %15 dönüş gebelik geçirebilirsin dedi laparoskopi yaparız rahim duvarını inceltip( sağ tüpüm tıkalı ) tüpü açarız dedi ve ben o doktoru bıraktım başka bi doktora gittim o da suan kistimi tedavi ediyor visanne kullanıyorum aklım çok karışık acaba bu durumda gebe kalabilir miyim çok dua ediyorum rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

Merhabalar canım, ben geçirdim dış gebelik. Değerler 2 günde bir ölçülüp 2 katına çıkmalı. Sende düzensiz bir artış var. İnşallah dış gebelik değildir ama doktorunun şüphesi haklı. Herhangi bir kanaman falan var mı? Bende kanama ile anlamıştı doktorum.
Ne kadarlık ken kanaman oldu

Keseyi görememiş miydiniz muayene de
Yok canım, şöyle oldu; adetim gecikti test yaptım pozitif.kan verdim 500lerde çıktı bikaç gün sonra az az kan gelmeye başladı. Doktor yerleşme kanaması olabileceğini söyledi. Tabi buarada iki günde bir kan veriyordum betasına göre haftayı tahmin ettikleri için kese olmaz dediler bekledim. Sonra beta 3binlere çıktı bu değerde görülmesi lazım dediler ama görünmedi kese, bir de değerlerim sağlıklı artmıyordu yani 2 günde 2 kat artması gerekirken benim ya daha az ya daha çok artıyordu. Başta hiçbir şekilde göremedi doktorlar beta yükseldikçe tüpte olduğu ortaya çıktı. Ameliyat oldum daha sonra maalesef…

Yok canım, şöyle oldu; adetim gecikti test yaptım pozitif.kan verdim 500lerde çıktı bikaç gün sonra az az kan gelmeye başladı. Doktor yerleşme kanaması olabileceğini söyledi. Tabi buarada iki günde bir kan veriyordum betasına göre haftayı tahmin ettikleri için kese olmaz dediler bekledim. Sonra beta 3binlere çıktı bu değerde görülmesi lazım dediler ama görünmedi kese, bir de değerlerim sağlıklı artmıyordu yani 2 günde 2 kat artması gerekirken benim ya daha az ya daha çok artıyordu. Başta hiçbir şekilde göremedi doktorlar beta yükseldikçe tüpte olduğu ortaya çıktı. Ameliyat oldum daha sonra maalesef…
Çok geçmiş olsun canım Rabbim bir daha nasip eyler Allah’ın izniyle sağlıcakla kucağına alırsın

Bu yazıdan sonra nedensiz korktum. 2 günde bir vermiyorum ilk verdiğim cumartesi 157 bir hafta sonra 3789 çıktı dış ihtimali var mıdır kanama vs hiç birisi yok

Merhaba şimdi nasılsınız benimde dış gebelik şüphem var

X