Dış gebelik

gunes916

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2021
270
163
33
Merhaba kızlar, ben geçen pazartesi dış gebelik tanısı konuldu, bir hafta önceden kan gelmeye başlamıştı adet gibi ama doktor betamın düzenli arttığından keseyi görene kadar bekleyeceğiz dedi ve pazartesi beta 2200 deyken göremeyince dış gebelik şüphesi dedi, başka doktora gittim orada yatışa aldı ve 2 gün beta takip etti ve 2200 olduğunda metotreksat iğnesi yaptı 75mg çarşamba günü, 4.gün ve 7.gün kontrol edecez dedi. Cumartesi 4.gün kontrole gittim değerlerim 3880 e çıkmış, yarın 7.gün olacak. Doktor artmış ama 7. Gün önemli dedi, şuan çok korkuyorum, aranızda aynı durumu yaşayan var mı

Öncelikle sakin ol. Çok korkulacak bir şey yok. Metotreksatla dış gebeliğin sonlandırılmaya çalışılmış. 7. Günde düşme olmazsa muhtemelen ameliyatla alırlar.

Teşekkür ederim, inşaAllah ameliyata gerek kalmaz, şuana kadar hiçbir ağrım olmadı, kanamam bitmişti, şekeleme de 2 gündür bitti, inşaAllah yarın düşer, düşmezse ikinci doz yapmasını düşünüyorum bilmiyorum doktor ne diyecek

Korkma 4.gün artması normal
7.gün düşüşe geçerse sıkıntı olmaz
Ha düşmedi diyelim 2.doz iğne vurur
Çok geçmiş olsun

merhaba ben de başımdan geçenleri yazmak istiyorum
24 ekimde erken gebelik testi ile silik te olsa çift çizgiyi gördüm
26 ekim bhcg:79
28 ekim bhcg:62
sonra adet oldum kimyasal sandım ağrı kanama yok bir hafta adetimi oldum adet bittikten bir kaç gün sonra ovülasyon testi yapmam la çok koyu iki çizgi acaba üstüne mi gördüm die düşünüp beta verdim
10 kasım 646
12 kasım 1011
14 kasım 1329 bu arada doktor takibindeyim 15 kasımda vajinal muayenede sol tüpte kese görüldü..dünkü 15 kasımda bhcg 1667 ..üre kreatinin ast alt karaciğer ve böbrek testlerine bakıldı onlar normal çıktı eğer bozukluk olursa metotreksat yapılması yasak...sonra dün akşam ilk doz metrotreksat iğnesi vuruldum hafif bir kanamam var şimdilik ağrım yok ..

Korkma 4.gün artması normal
7.gün düşüşe geçerse sıkıntı olmaz
Ha düşmedi diyelim 2.doz iğne vurur
Çok geçmiş olsun
Teşekkür ederim, tahlil sonucumu bekliyorum şuan, gece rüyamda 200 kere kadar düştüğünü görmüşüm , hayırlısıyla inşaAllah

Dün 7. Günüm 3600 çıktı ,doktor çok az düşüş olduğunu söyledi, bugün sabah tekrar test ettim 3300 çıktı ikinci iğne oldum, inşaAllah bu sefer işe yarar

Merhabalar çok geçmiş olsun. Dış gebelik geçirdim bende daha çok yeni Rabbim tez zamanda şifasını versin inşallah benim ilk doz işe yaramadı ignede 2.dozu oldum

benim de ilk doz işe yaramadı 4.gün değerim 2970 7. gün değerim 2988 çıktı ..yarın tekrar ikinci doz iğnemi olacam sanırım

Çok geçmiş olsun, bende sabırsızlıkla salı gününü bekliyorum, ikinci dozumu oldum yedinci güne bakacağız dedi, inşaAllah bu sefer hızlı düşüş olur

Evet bana 3. Gün baktı 4.günü beklemeden düşüşe başlamış diye taburcu etti, 7.gün bakılacakmış

Hayır ağrım felan yoktu, yani tüp patlama riski heran olabilir dedi, ilk doz olduğumda da yatış verdi, hatta 7.güne kadar dedi ben kendim isteyerek taburcu olmuştum 3. Gün, bu seferde öyle oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…