dis gebelik yapanlar

Amerikali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2008
607
0
selam ben araniza yeni girdim aslinda uzun zamandir takip ediyordum mayis haziranda tr deydim ve orada basladim ben tup bebek yaptirmak icin girmistim tr ye haziran 10 da transferim oldu ve 2 hafta sonra geldim hamilemiyim degilmiyim diye ogrenemeden 3. hafta dusuk oldu yani dusukmu dis gebelik mi anlayamadim hic bi dr a da guvenim kalmadi benim tuplerimin ikiside kapali buradaki dr bebek sol tupun icindeydi dedi tr deki dr sen dusuk yapmissin dedi ameliyat olamdim igneyle dustu 2 tane kemo ignesi yapildi ilk denememdi keske tutmasaydi belki daha hafif atlatirdim 2 yil oncede kendiliginden hamile kaldim bebek sag tubub icindeydi simdi boyle oldu 5 yillik evliyim hep ayni seyleri yasiyorum lutfen tecrubelerinizi benlen paylasirmisiniz cunki burada bu sorunumda yalnizim tesekkurler kandiliniz mubarek olsun

Geçmiş olsun ve hoşgeldin..Ben 5 senelik evliyim ve 4 senedir bebek istiyoruz ama olmuyor malesef ve hiçbir sorunumuz yok.4 aşılama ve 1 tüp bebek denemem var.Aşılamaların hepsi negatif tüp bebek ise dış gebelikle sonlandı.Benimkide kemo ilacıyla sonlandı ameliyata gerek kalmadı şükür.5 ay önce yaşadım bunları ve son 5 aydırda dinlenme dönemindeyim,şuanda tedavi görmüyorum olur diye bekliyorum ama henüz bir gelişme yok.Bakalım,büyük ihtimalle ramazandan sonra 2.tüp bebek tedavisine başlıcaz,hakkımızda hayırlısı diyoruz,inanıyoruz,sabrediyoruz,dua ediyoruz ve bekliyoruz.
Seninde kandilin mübarek olsun,duaların kabul olsun inşallah.Sevgiler....

ayyyyy hhhuuu kimse yokmu dış gebeli
k geçiren internetten bilgi edindim ama sizin yorumlarınızda önemli merak ediyorum kk nın hoş bayanları

slm arkdaşlar bnde ıkı sefr dışgebelık gecrdım malesef benım kı ılkı amleyatla sonlandı sonuncusunda yıne evde kendılıgnden patlamış ıcımdekı parca (dışgbelık) ve baylmışım acıl amelyata aldılar öle yanı simdı sneye takrar denıycez ara verdım tedavıye

geçmiş olsun.ben de dış gebelik geçirdim ilk micro denememde.iç kanama sebebiyle ameliyatla sağ tüpüm alındı.sen anladığım kadarıyla 2 tüpünde de dış gebelik yaşamışsın.bildiğim kadarıyla bu durumda iki tüp de kapatılıp öyle tüp bebek yapılıyor.İyi bir merkezle bağlantıya geç canım ve güvenebileceğin bir dr bul.başka soruların varsa yardımcı olabilirim.
kandiliniz mübarek olsun....

butterfly sanada cok gecmis olsun benim buradaki dr tuplerimin alinmasini istedi bi daha eger yaprirsam IVF ten once ama benim baska bi sorunum daha var yumurtalik rezervim azalmis 4 yada 5 yumurtam vardi tup bebek yapilirken yani umutlarinda bittigi yerdeyim aslinda

sanada cok cok gecmis olsun insaalah 2.tedavide bebegini yada bebeklerini kucagina alirsin benim eger cevaplarim gecikirse kusura bakma cunki siz benden 7 saat ondesiniz

canım çok geçmiş olsun. 2004 senesinde tedavi sonrası hamile kaldım dr um yumurta tembelliği ve hormon bozukluğuna yönelik tedavi uygulamıştı. bende anlamadım ultrasonda bebğimi gördük düşük tehlikesi olduğunu bunun içinde gün aşırı iğne kullanarak tam bir ayı doldurdum dr gitmeme birkaç gün varken gece ansızın ağrı sancılarla uyandım zar zor tuvalete attım kendimi ve birden bire kan boşaldı anne diyebildim annem geldi sakın bakma kızım derken düşük yaptım 3 gün sonra tekrar bir sabah ağrı sancı ama katlanılmaz dayanılmaz sancılar ayağa bile kalkamıyorum kimseyide yanıma yaklaştırmıyorum üzerime bir sinek konsa her tarafım ağrı sancı içinde kalıyordu annem yalvar yakar ne olur kızım kalk hastaneye gidelim benim için kalk diyordu kendimde bir an bi güçle taksiye kadar kendimi zor attım neyse hastaneye geldik doktorlara bile muayene ettirmiyordum feryat figan hastane ayağa kalkmıştı yavaş yavaş kendimden geçerken hastanede nekadar doktor hemşire varsa başımdaydı biri tansiyon olçüyor kimi ismimi söylüyor biri beni konuşturmaya çalışıyor iki kişi bir kolumu iki kişi diğer kolumu 2 kişi bir bacağımı 2 kişi diğer bacağımı tutarak muayane ettiler o kadar canım yanıyorduki allahım caınımı alsada bu acıyı yaşamasam diyordum bi ara doktor hastayı kaybetmek üzereyiz dediğini duydum kendimden geçmişim taki ameliyat masasında steril için sürülen buz gibi bir şeyle irkildim dr arkada bekleyenimin olup olmadığını soruyordu narkoz verdiler bi uyandım ağrılar sancılar içinde parmaklarımda mandallar göğsümde bandtlar serum kolum bacaklarım bağlı dr ağrı kesici vuruyordu ne olursun bir tane daha vur diyordum ağrım çok. meğersem iç kanama geçirmişim dış gebelikten ve ameliyatıma giren başhekim yardımcısı seni zor kurtardık dedi ölümden dönmüştüm. o gün bugün anlayamadım hamileydim düşük ardından dış gebelik bir anlam verememiştim. başhekim yardımcısı dediki kızım dedi dr dr gezme senin işin sadece tüp bebekle olur tüplerin açılamayacak derecede tıkalı zaten sol tüpünü aldık. ve iki kere tüp bebek denedik tutmadı. hayırlısı tabiki. benim düşüncem ayrı yumurta ikizi idi biri rahme düştü diğeri tüpün içinde kaldı. canım tekrar çok geçmiş olsun büyük bir olay atlatmışsın Allah göstermesin dahada kötü sonuçlar olabilirdi. o gün bugün kendimi her dr a gözükmüyorum. gittiğim dr tüplerimin kapalı olduğunu farketmemiş olmasından ve paragöz bir dr olmasından dolayı ölebilirdim. çok geçmiş olsun

selam haziran 15 aglayarak okudum basindan gecenleri cok cok ama cok gecmis olsun ALLAH tan sana bi sey olmadi insaalllaah uc aylar hurmetine sonu mutlu bebekli olsun (amin)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…