Diş gebelik sonrasi tek tüple gebelik ihtimali

gamze-elis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2018
85
28
34
5 yasinda bir kizim var 2. Cocugu dusunurken Agustosta diş gebelik gecirdim igne tedavisiyle düsmedi 1 eylulde eski sezeryan yerinden ameliyatla tek tüpüm alindi. Dr um 6 ay sonrasinda önerdi tekrar denememi yani bu aralar.ama cok korkuyorum tekrar ayni seyi yasamaktan dogal yolla mi denemeliyim yoksa direk tüp bebege mi yonelmeliyim bilmiyorum. Tekrar diş gebelik olasiligi yüksek diyorlar
ya da tek tüple 1-2 seneye anca tutar diyorlar. Ne yapmaliyim sizce

Çok endişeli iseniz bence bir rahim filmi çektirin. Onun dışında da burada okumuştum bir bakteri dış gebeliğe neden oluyormuş. O testleri yaptırın. Böylelikle tekrar normal yollarla hamile kaldığınızda yaşama olasılığı olan dış gebelik ihtimalini öğrenmiş olursunuz.

Merhaba bende 2 kez aynı tüpten dış gebelik yaşadım ilki iğneyle düşürüldü 2. De ameliyat oldum tüpüm alındı bende konu açtım tek tüple çok gebe kalan var diğer tüpdende dış gebelik ihtimali var tabiki ama yaşamadan bilemeyiz Rabbim yaşatmasında ben beklemek istemiyorum riske atmak istemiyorm derseniz tüp bebek düşünün ama doğal yolla kalmak istiyorum derseniz tek tüplere rahatlıkla kalabilirsiniz inşallah Rabbim tüm isteyenlere nasip etsin inşallah

Merhaba ben de dış gebelik geçirdim sağ tüpüm alındı malesef. Benim ki kapalı ameliyattı doktorum 40 gün korunma süresi vermişti ama biz 2 3 adet dönemi geçsin istedik korunmayı bıraktığım ay hamile olduğumu öğrendim. Tek tüple bi iki seneye anca tutar çok saçma bi teşhis bence ama siz çok kaygılı ve streslisiniz. Allah korusun stresiniz korktuğunuza neden olabilir bence sakin olmaya çalışın. Ben dış gebelik ameliyatından sonra rahatlamıştım ve temiz bir sayfa açmıştım asla tekrarlayacak veya olmayacak diye düşünmedim aklımın ucundan geçmedi siz de öyle yapın bence inanın çok kolay olacaktır

Tekrar geçirme olasılığı yok o tüpünüz alınmış. Geçen sene ocak ayında sol tüpüm alındı mayıs ayında hamile kaldım. Şuan hamileyim 37 haftalık. Tüm kötü düşünceleri kafanızdan silin , bi kere çocuğunuz olmuş yine olur

Ayy bu mesajınız benide çok sevindirdi Rabbim banada nasip eder inşallah ve tüm isteyenlere

Birde merak ettiğim bir şey var canım normal gebeliğinle dış gebeliğinin belirtileri benziyormuydu farklımıydı☺?

Birde merak ettiğim bir şey var canım normal gebeliğinle dış gebeliğinin belirtileri benziyormuydu farklımıydı☺?
Benim farklıydı sanırım ama kişiden kişiye değişir tabi. Şöyle dış gebeliğim farkedilmeden hemen öncesinde düşük yaptım. Hamile olduğumu 100 gibi bi değerle öğrendim 4 5 gün sonra kanamam başladı acile gittim beta değeri bakıldı 95’e düştüğü görülünce kimyasal demişlerdi. Hamile olduğumu öğrenmeden önce şişmiştim resmen. Göğüs hassasiyeti vs. Kanama olduktan sonra o şişliğimde inmişti. Sonra beta değeri artmaya başladı sürekli takip edildi en son dış gebelik tanısı kondu. O süreçte bi şişkinliğim olmamıştı. Bu hamileliğimde regl tarihime nerdeyse bi haftadan fazla varken kasık ağrım ve şişkinliğim başladı. Hatta regl günümde kesinlikle olduğuma emindim ama ağrıya rağmen kanamam olmadı. Adetimi 5 gün geçince de direkt kan verdim. Evde test hiç yapmadım. Yani normal gebeliğimde ağrı ve şişkinliğim olmuştu ama dış gebelik dönemimde olmamıştı. Ağrı aslında dış gebelikte beklenen bişey ama ben de olmamıştı. Doktorda şaşırmıştı ağrıdan duramaman lazım şu anda aslında diye. Çok uzatmışım kusura bakmayın

Çok teşekkür ederim cevapladğnz için ben 2 kere dış gebelik geçirdim ilki çok ağrılıydı 2. Okdr rahattıki normal gebelik sanmıştım demekki her genelinde farklı oluyor herelde tabi 2 kere dış gebelik yaşayınca paranoya oluyor insan biraz öle oldum inş sağlıkla kalırım ya sizin adınıza çok çok sevindim ama ya Rabbim sağlıkla kucağınza almayı nasip etsin inşallah

Çok geçmiş olsun sizi çok iyi anlıorum aynı durumu yaşadım ve artık pskolojikmen etkilenmemek adına tüp bebek yaptırdım kızım şuanda bir yaşında şükür
Ve şuanda plansız tekrarsan 5-6 haftalık hamileyim..
Bence işin özü hernekadar zor olsada biraz az düşünmek..
inşAllah en yakın zamanda positifi görürsünüz..

Teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun. Psikoloji çok önemli bu durumlarda. İnşallah siz de en kısa sürede mutlu haberinizi alır sağlıklı bir gebelik geçirirsiniz

Yorumlariniz bana umut oldu doktorumla görüstüm adetliyken gel dedi muayne testler sonucu nasil bir yol izlicez bakalim dedi onumdeki ay adetken gidecem umarim diger tüpümde sknti yoktur da normal hamilelik düşünebilirim. Adetliyken nasil bi muayne test yapcak onuda bilmiyorum rahim filmi cekmez heralde adetken

Canım Rabbim sanada banada inş. Normal yolla hamilelik nasip eder. Adetliyken hormon testi yapıyorlar hormonlara bakıyorlar ondan çağırmıştır

Merhaba bende aynı sekildeyim ve bir yıldır korunmasız ilişkiye rağmen olmadı gebelik sağ tupum alındı benimde acaba tüp bebegi ilk yaptirdiginizda hemen oldumu birde önce aşılma gereklidir tüp bebek öncesi için bir bilginiz varmi cevaplarsanız çok sevinirim

Bize doktorumuz aşılamayı önermişti ama ben tekrar aynı şeyleri yaşamaktan çok korktuğumu söyleyip direk tüp bebek istediğimi söylemiştim o yüzden direk tüp benek yapıldı ve şükürki ilkinde ve taze embrio ile tutundu kızım..
Rabbim kimseyi aratmasın inşAllah sizde en yakın zamanda evlat sahibi olursunuz

Merhaba, benimde 2 evladım var Nisanda farkedilmeyen bi dış gebelik yaşadım bunun sonucunda sağ tüpüm alındı 1 ay korunduk kontrole gittiğimde doktor korunmanıza gerek yok dedi ameliyattan sonra hiç regl olmadım doktorum test istedi 2. Kez Temmuzda hamile kaldım malesef o da kimyasal gebelik oldu. Hâlâ doktorum korunmamı istemedi. Ocak ayında klomen tedavisi aldım tutmadı şubat ayında regl olmadım bugün 12. Gün kahverengi leke geldi göğüs hassasiyeti mide bulantısı var, psikolojik olarak da baya yıprandım 1 yıllık evliyim ve 34 yaşındayım Allahım her isteyene sağlıklı bir evlat nasip etsin. bu arada ne eşimde ne de bende bir sorun yok sadece tek tüple hamile kalmaya çalışıyorum doktorum eğer bu süreçleri yaşamak beklemek istemiyorsan tüp bebek yapalım dedi gerek görmedim çünkü tek tüp olmak dışında bir sorunumuz yok. Çok uzun yazdım k.bakmayın insan aynı duyguları sıkıntıları yaşayan birini görünce dertleşmek istiyor. :)

Gerçekten mi,o kadar korkuyorum ki bir daha çocuğum olmayacak diye. Mayıs da hamile kaldım yazmanız beni aşırı mutlu etti

Gerçekten mi,o kadar korkuyorum ki bir daha çocuğum olmayacak diye. Mayıs da hamile kaldım yazmanız beni aşırı mutlu etti
Şuan uykusuz geceniz sabahından yazıyorum bebeğim gece ayağa dikti bizi lütfen kafamızdam kötü düşünceleri silin ve olumluya odaklanın. Bebeğiniz en kısa sürede size gelsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…