Dış gebelik metotreksat

rengarenk 5

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2021
8
1
32
Merhaba kızlar. 1 Ağustosta sol tüpümde 24mm odak görüldü. 3 Ağustosta metotreksat iğnesi yapıldı. Beta değerlerim 2100 den şuan 180e düştü. 16 gün hastanede yattım. Ancak ağrım ve kanamam devam ediyor.Bu doğal mı? Odak ne zaman düşer bunun bilgisi verilmedi. Her bünye farklı oluyormuş . Sizlerin odak (embriyo) ne zaman düştü? Aranızda dış gebelik geçirenler tecrübelerini detaylı anlatabilirmi?
Dış gebelik sonrası gebe kalmak için ne yaptınız? Tüplerde tıkanıklığı varsa nasıl açtırdınız?
Doktora git diyenler yazmasın lütfen. Zaten araştırma hastanesine gidiyorum

Canım benim iğneden sonra değerim düşmüştü aynı senin gibi 4 gün sonra tahlil istemişti doktorum ama burda çok gordum iğneden sonra artış olup sonra azalani youtubeda da izlediğim bi kaç kişi oldu bu süreçlerini anlatan sen gönlünü ferah tut değerin çok düşük benim neredeyse 1000lerdeydi bana bile bi sorun yaratmaz erken müdahale ettik demişti doktorum senin çok daha düşük biliyorum çok üzgün ve çaresiz hissediyorsun ama hepsi geçecek üzüntün

Takibi bırakma ben 4 güne bir vermeye devam etmiştim 0,29 olana kadar devam ettim yani olaki yükselme devam etti ikinci bir doz daha yaparlar doktorum artış olursa 2. Doz yaparız son çare laparoskopi demişti bana çok şükür gerek kalmadı değerim seninkinden çok yuksek olmasına ragmen sen de kolaylıkla atlatacaksın inşallah dua ediyorum bu durumu yaşayan herkese çok iyi anlıyorum seni gönlünü ferah tut

4.gun bnmde ykselmisti doktor beklediğimiz birsey korkmaya gerek yok dedi ve sonraki kan tahlilim de düşmüştu ki degerin azmis zaten kafana takmamaya calis insaallah diger kan tahlilinde dusmus oldugunu goreceksin

Çok teşekkür ederim inşallah dediğin gibi olur içime su serptin

Merhabalar iğne olduktan sonra ağrı durumları nasıldı ? Benim şu an 3. Günüm dünden bu yana gaz sancısı gibi bir ağrı giriyor ve 5 sn içinde bitiyor. Biraz sızlatıyor yani yalan değil. İç kanamadan korkuyorum ağrım acaba o yüzden de anlamıyor muyum diye bilgisi olanlar yardım edebilir mi ?

Ve tabi kanama. Benim 2.gün itibari ile kanama iLe lekenlenme arasında bi akıntım var. Adetin son günleri gibi. Sizlerde durum nasıldı?

Degeriniz cok dusuk insallah hicbir sey olmaz.
Benim de hamileliğimi öğrendiğimde beta 24'tü 2 gün sonra 30 olmuştu yani artış düzgün değil Doktorum 2 gün sonra hem beta hem progesteron baktır dedi sanırım kimyasal ya da dış gebelikten şüpheleniyor. Sizce bu kadar düşük değerlerle dış gebelik olabilir mi? Varsa da iğneyle düşürülmesi nispeten daha kolay mıdır yüksek değerlere göre?

Kızlar merhaba transferimin 20. Gunundeyim ve malesef diş gebelik geçiriyorum beta değerim 436. Dr iğne ve ilaçları birak dedi bugün bıraktım adetle atabilirsin dedi. Cok korkuyorum kendiliğinden adetle atani forumlarda rastlamadım. Düşük olsun diye vurundugunuz iğne çok acılı diyorlar kendiliğinden düşmez mi acaba
Dün tutunsun diye dua ederken bugünde düşsün diye dua ediyorum

Arkadaşlar bende dış gebelik geçiriyorum. 50 lik metotreksat iğne oldum değerim düşmedi.igneden önce 851 di. İğnenin 7.gunu 1028 olmuş. Tekrar dan hastaneye yatışim yapıldı beta 1419 olmuş. Dün tekrar dan 75 lik metotreksat iğne oldum değerim 1200 lere düşmüş. Önemli olan 4. Ve 7. Gün değerler dediler. Var mı böyle yaşayan varsa yazabilir mi? Bu ignede işe yaramazsa mecbur laproskobi olacağım. Dua edin olur mu değerim düşsün operasyona gerek kalmadan

Aynı durumdayim. Degerim 540 iken ilk doz 50 mg igne oldum, 4 gun degerim 1800 kalkdi. Ikinci doz 50 mg iğne oldum. 3 gun sonra kan değerlerime bakacak doktor. Düşmesini bekliyorum (( cok yıpratıyor insani bu süre. Siz kac haftadasiniz?

2.dozu yüksek verdiler bana 75 mg. Evrakta 6+3 yazıyordu ama dış gebeliği ogreneli baya oldu. Sizin kaç haftalık. İğne zaten ömrümden ömür aldı

2.dozu yüksek verdiler bana 75 mg. Evrakta 6+3 yazıyordu ama dış gebeliği ogreneli baya oldu. Sizin kaç haftalık. İğne zaten ömrümden ömür aldı
Benim de ogreneli baya oldu. 5+6 haftadayım. Ilk beta degerim az az artinca zaten anlamışdı doktor, ultrasonda da diş gebelik olduğunu gördü. Bana da haber verirmisiniz degerlerinizi ogrenince. Dua edemlim ameliyata ihtiyac kalmasin burda kizlar ikinci igneden sonra illa bi düşüş olcak yazmışlar, yani onlarda oyle olmuş. Bakalim...

Hastaneye yatışim yapıldı cuma günü sen evde misin? Sürekli kan alıp iç kanama ihtimalini takip ediyorlar Allah korusun.

Benim beta normal ilerliyorken kanamam oldu sonra değerim düştü düşük yapıyorsun dediler. Beta 0 olana kadar takip edilecekti. Daha sonra beta tekrar yükselişe geçti dış gebelikten şüphelenildi öyle öğrenmiş olduk

Evet evdeyim. Bana doktor bu degerle ic kanama ihtimalin yok dedi. 3 gun sonra kan degerime bakacak, düşüş olsa sıfırlanana kadar kan vermek gerekiyor, aksi halda ameliyatı.
Nasıl eve gönderdiler. Olur mu hiç öyle şey. Günde kaç kere kana bakılıyor. Seni tedirgin etmek istemiyorum ama kendini kontrol et çok dikkat et

Nasıl eve gönderdiler. Olur mu hiç öyle şey. Günde kaç kere kana bakılıyor. Seni tedirgin etmek istemiyorum ama kendini kontrol et çok dikkat et
Sizde tüpdemi? Benimki tüpde degil, yumurtalikta. O yüzden bana kanama ihtimali yok dedi doktor. Ameliyat olsam bile tüp sağlam kalicak. O yüzden degerim dusmezse ameliyat istiyorum. Cunki 3 igne artik fazla gibi geliyor bana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…