dış gebelik lütfen cevaplayın

ozozlem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2008
20
0
Arkadaşlar 10 gün önce dış gebelikten laporskopi ameliyatı geçirdim ve sol tüpümden yumurta alındı 10. gün olmasına rağmen sol tarafımda hafif ağrılarım oluyor bu normal mi? Bundan sonra ne yapmam gerek tekrar dr muayenesi gerkiyormu rahimiçi filmi mi çektirmeliyim bundan sonra ne yapmam gerektiğini bilmiyorum dr 3 ay bebek yapmam gerektiğini söyledi. tekrar bebek yapmaktan çok korkuyorum. Lütfen bu aşamadan sonra ne yapmam gerektiğini bana anlatırmısınız.

Benim bilgim yok canım geçmiş olsun...Henüz yeni olmuşsun operasyono..bence bedenini biraz dinlendirmelisin..

canım bak bende yaklaşık 2 ayn önce laparoskopi oldum dış gebelikdenn..:KK43:benimde sağ tüpüm alındı malesef::KK43:ve ameliyattan sonraki iki reglimde reglimin ilk günü sağ tarafımda acayip sancıular oluştu.. dr uma sordum normal olabilir bu tür sanıclar dedii.. korkacak bişey yok.. sonuçta ameliyatt..toparlnamam 3 ayı buluyor.. benim bu üçüncü reglim olacak ameliyaatn sonra haftaya:KK43:ama ben bu ay başladım çalışmalara.. dr um daha riskin yok öteki taraf sağlam dedi.. Artık gerisi Alla' a kalmş.. her zaman aynı şey olucak diil.. geçmiş olsun canım..

Arkadaşlar 10 gün önce dış gebelikten laporskopi ameliyatı geçirdim ve sol tüpümden yumurta alındı 10. gün olmasına rağmen sol tarafımda hafif ağrılarım oluyor bu normal mi? Bundan sonra ne yapmam gerek tekrar dr muayenesi gerkiyormu rahimiçi filmi mi çektirmeliyim bundan sonra ne yapmam gerektiğini bilmiyorum dr 3 ay bebek yapmam gerektiğini söyledi. tekrar bebek yapmaktan çok korkuyorum. Lütfen bu aşamadan sonra ne yapmam gerektiğini bana anlatırmısınız.

cok gecmis olsun cnm umarim en kisa zamanda hamile kalirsin

1.5 sene önce dış gebelik geçirdim allah tan kendiliginden 60 günlük kanamayla gitti hiç bi tedavi görmedim ama o korkuyu atlatamadım yinemi aynı olacak

Canim bende gecen sene haziranda dis gebelik gecirdim ve ayni yöntemle sol tüpüm alindi bana dr 6 ay bekle demisti.Tabiki agrilarin olacak bu normal ara ara kontrollere gitmeyi ihmal etme.Aylarca ya tekrarlarsa yada cocugum olmazsa korkusu yasadim zor gunlerdi ama gecti.Bugun Tam 10 Haftalkik hamileyim Allahima cok sükür.Darisi basiniza moralini yüksek tut hicbiseycik olmaz canim.

ırazcım senin için çok sevindim. İnşallah çok mutlu olursun bebişinle. Umarım benimde tekrarlamaz. Bu arada seninde ameliyat sonrası ameliyat geçirdiğin tarafında ağrıların olmuşmuydu. Acaba ben mi biraz abartıyorum.

bende geçen yıl dış gebelikten açık ameliyat oldum sol tüpüm alındı.benimde amleiyattan sonra ağrılarım oldu bu normalmiş ama fazlyasa dr bi görün vajinal kültür felan alıp bi kontrol eder

cevap yazan herkese çok teşekkür ederim. Yalnız olmadığımı hissetmek bana destek veriyor.

armağancım inşallah sen de hayırlısı ile bebiş sahibi olursun. Allah yolunu açık etsin.

ırazcım senin için çok sevindim. İnşallah çok mutlu olursun bebişinle. Umarım benimde tekrarlamaz. Bu arada seninde ameliyat sonrası ameliyat geçirdiğin tarafında ağrıların olmuşmuydu. Acaba ben mi biraz abartıyorum.

Sagol Canim agrimasi cok normal senin daha cok yeni ben biraz üsütsem hemen agrim oluyodu.Dr gidiyodum bisey cikmiyodu.sadece kist olusmustu bikere yumurtaliklar cok hassas olurmus.o yüzden ihmal etme agrin olunca git.dedigim gibi senin daha cok yeni agrimasi cok normal.adetin her geciktiginde kan tahlili yaptirki dis gebelikmi degilmi erken teshis yapabilsinler.Erken teshisde ilacla düsürüyolar dis gebeligi.Yani dikkatli davran ama evham yapma.Hersey istedigin gibi olucak görürsün.ben rahim filmi falan cektirmemistim bu arada

X