dış gebelik geçirenler, nasıl bir tedavi yolu izlediniz

meralun

Rabbim sana sığınırız!
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2007
875
6
dış gebelik geçirenler, nasıl bir tedavi yolu izlediniz:uhm:

ben bir iğne ile dış gebelilkten kurtuldum ama şimdi tekrartüpbebek denemeden önce kanallar alınmalı sanırım

kanalların alınması kesin çözümmü dış gebeliği engellemek için acabasenağlama

dış gebelik geçirenler, nasıl bir tedavi yolu izlediniz:uhm:

ben bir iğne ile dış gebelilkten kurtuldum ama şimdi tekrartüpbebek denemeden önce kanallar alınmalı sanırım

kanalların alınması kesin çözümmü dış gebeliği engellemek için acabasenağlama

Canım çok geçmiş olsun. Bende dış gebelik geçirdim hemde haberim olmaksızın ve nerdeyse ölüyordum 2004 senesinde. İç kanama geçirerek 3-4 litre kan birikmiş hastaneye 5 dakika daha geç gitseymişim kurtaramayacaklarını ve hayata zor döndürdüklerini ve verilmiş sadakam olduğunu söylemişti drum. ve sol tüpüm bu ameliyat sırasında alındı sezeryanlılar gibi açık ameliyatla. daha sonra tüp bebekle sadece çocuğum olacağı var olan tüpümün tıkalı olduğunu söylediler. Tüp bebek için laproskopi olurken drlar alacaklarını söylemişlerdi ama almadılar keşke alsalardı zaten işe yaramıyor. Almış olsalardı tüpün içinde kalmış herhangi birşey rahim içine sızmaz embriyo tutunmasına zarar vermezdi. keşke alsalardı en zaından aklımda bir şüphe kalmazdı.ve tüp olmayan yerde sol yumurtalıklarımdan tam 13 yumurta toplamışlardı. tüpün olduğu tarafta yumurta gelişmemişti. sana aktarabileceklerim böyle. tekrar çok geçmiş olsun.

Merhaba

Ben de geçen Eylül gibi dış gebelik geçirdim. İğne ile sonlandırıldı ve peşinden küretaj yapıldı. İlk reglimi olunca dr. bu dış gebeliğin neden olduğunu anlamak için HSG çekti ve sol tüpümün tıkalı ve sıvı dolu olduğu görüldü (hidrosalfinks) . 6 ay gebelik denememi, olmazsa tüpümün alınması gerekeceğini belirtti. ama daha 4. ayda karın ağrısı ile acile gittim. Bu tıkalı tüpte enfeksiyon gelişti ve 10 gün hastanede kaldım. Laparoskopi yaptılar, tüp de alındı.

canım gecmış olsn bnde ııkı sefr gecırdım dışgebelık ama ılkını knotrolaltında yaptılar gozetım altında tuttular bnı snrasnda patlamdan hemen amelıyata aldılarama 2.sı cok fecıyıdı haberım bıle yoktu evde bayılmşım hastnye zor yetıstırdıler ve hemn maelyat tabı 2lıtre kan boşşalmış ıcımden cok kotuydu ustelık bnım 2.snde tuplerımde yoktu ılk dıs geblım gecırdıgmde alınmıştı ama 2tuplerım yoken yıne dıs gheblık gecrdım dr.bıle şaşırdı nasıol olur dıye olan yıne oluyo senı korkutmak ıstemm ama bnım öle oldu alah yardmcn olsn canm

X