Dış gebelik deneyimleri

pelly1

Şükürler olsun...
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2008
1.913
0
Merhaba arkadaşlar,

Bu ay 1. mikro denememizi yaptık. 10 yumurta toplandı, 8'i döllendi. 6 embriyo kaliteliydi. 3 tane transfer edildi, 3 tane dondurduk. 12. günüm geçen ctesi günüydü. ben 10. gün test yaptım ve sonuç 9,7 çıktı. 11. gün ciddi gaz sancısı ve karın ağrısı nedeniyle hastaneye yattım. 36 saat arayla bhcg değerlerim:
26,5
47
88
151 (bu sabah, 16. gün)
3 gün hastanede yattım, ptesi akşamı eve döndüm. doktorum %99 dış gebelik teşhisi koydu. Çok küçük bir ihtimal içerde de bir gebelik olabilir diyor. Ama rahim çok ince. Bu yüzden bekliyoruz.
Dış gebelik yaşayan, değerleri bu şekilde yükselen arkadaşlar var mı? Paylaşırsanız sevinirim..:enbuyukkk:

kese gözükmesi bu değerle mümkün değil 1000 ve üzeri bu değerde kese görünüyor.
bu yüzden kesenin nerede olduğunu bilmiyor dr ve sanırım uzun bir süre bhgc tahlilerine bakılacak.
bu zaman bırakıp 1 hafta kadar kese aranıp bulunmaya çalışılacak yada kimyasal gebelikte olabilir.Benim bildiğim değer yüksek çıkıp sonra anıden düşüş olması dış gebelik fakat senin neredeyse ikiye katlanma var.rabbim neyse hayırlısı onu nasip etsin.umarım herşey yoluna girer.

3 gün kanama da oldu. adet kanamasından az, damla damla, çoğunlukla lekelenme şeklinde. kahvarengi tortular vardı. bugün o da geçti. ultrasonda sol overde bir kütle olduğunu söylüyor doktorum. 3 gün o kütle hiç büyümedi. o yüzden dış gebelik olma ihtimali yüksek. başka doktorlarda baktı hepsi de iç gebelik olması imkansız dedi. kese için çok erken olsa da rahim kalın olurmuş en azından. benimki çizgi gibi. böyle artmaya devam ederse vücut kendi yok edemiyor diye ilaç tedavisi uygulanacak. İNŞALLAH dış gebeliğin yanında iç gebelik de vardır da yarın ultrason da rahim daha kalın gözükür. tek umudum bu.

umarım iç gebeliktir.çünkü dış gebelik durumunda yaklaşık bir yıl bekelemekten söz ediyorlar.
Canım ya kafan nasıl karışık şimdi ne yemek ne uyku öff ya . Ne kadar beklemek istedi dr 1 hafta 2 gün?

cuma akşamı çok sancım vardı hastaneye yatırdı. 36 saatte bir test yapıldı, ultrasona girdim. ptesi bhcg 88'di. kesin karar veremedi. ben eve dönmek istedim. bu sabah gene test yaptım, 151 çıktı. yarın ultrasonda bakacak. doktora göre dış gebelik kesin, yanında bir de iç gebelik olma ihtimali var. heterotopik gebelik deniyor. eğer dediğin gibi 2. deneme için bir yıl beklemek gerekiyorsa ben dayanamam buna. zaten 34 bitiyor, eşim de 40'a girecek.. ben çok uzun yıllar uğraşmak istemiyorum. 2 ay bekleyip donmuş embriyolarımı denemek istiyorum.

umarım böyle olur ama dr karar veriyor.kendini hazırla fakat kanama iç olmamdan mudale edidiğinde normal tedaviye devam edilebilir.

iç kanama olmasına izin vermez. sürekli kan tahlilleri yapıyoruz. 2 saatte bir arayıp nasılım diye soruyor. yarın rahimde kalınlaşma görmezse daha fazla beklemeyecek hemen iğne yapacak. bir kanser ilacı var methotetraxat adında. dış gebeliğin erimesini sağlıyormuş. herhalde eylülde 2. denemeyi yapabiliriz. bu yaz bana çok zor geçecek..

bu yaz zor geçmeyecek dinlenecek rahatlayacak yaşadığının olumlu tarafını görecek sonuçta dışta olsa bir gebelik mevcut gebe kalabiliyon , ikincisi kanama olmadan sonuça varacaksın ya iç kanama olsa hems en hem bebek düşünmek bile kötü.artı dondurulmuşta dinlenmiş bir rahimde şansın daha yüksek sonuçta iğne yok, yumurta toplama yok.
sadece zaman meselesi seninki rabbim sağlıklı hamişlik ve bebek versin.
herşeyde bir hayır vardır.

Pellycim çok geçmiş olsun tekrardan.Benim sonuç negatif çıktı.Dr. la görüştüm bugün.Bana dondurulmuşlar için beklemeye gerek olmadığını söyledi.Adetin 20.gün kendisine gelmem gerektiğini 1 ay içerisinde ( adetin ilk gününden itibaren)dondurulmuşları transfer edebileceklerini söyledi.Senin açından da inş. dış gebelik yoktur.Varsa bile kendiliğinden yok olur ve hemen dondrulmuşlarla başlarsın.O yüzden rahat al.Bu arada Ben de bu sefer 5. gün transferi isteyeceğim ve bol bol ayaklarımı uzatıp yatacağım(Sanırım ilkinde ki en büyük hatalarım bunlardı)

toprakcım senin bülent bey de baktı bana ptesi günü. ben şahsen kendisini pek sevmedim. hasta değilde koyunmuşum gibi davrandı. yüzüme bile bakmadı. soğuk bir şekilde rahimde gebelik olamaz, bekleme hemen iğne yap dedi doktoruma. moralimi zaten o bozdu bu kadar.
bunları seni üzmek için anlatmadım da bil istedim. kendi hastası olmadığım için herhalde, buzdağı gibiydi. umarım sana karşı daha ilgili ve sevecendir.

:roflolellycim bülent bey herkese karşı böyle maalesef ki.Bizim kendisiyle konuşmalarımız 3-4 cümleyi geçmiyor.Karakteri böyle heralde.Hatta benim bir arkadaşıma sen erken menozopoza girdin çocuğun olmaz diye ağlatmış.Kız sonrdan hamile kaldı gerçi düşürdü ama hamile kaldı.Ben de bu konuda en iyisi referansını aldığım için gidiyorum kendisine.Gerçi bana çok da güven veriyor bülent bey.

sonuçta tüp bebek servisinin başında, mutlaka bilgili, deneyimlidir ama bence samimiyet de çok önemli. eşim de ben de yılmaz beyi çok seviyoruz. bülent beyi görünce iyi ki yılmaz beyin hastasıyım dedim.
Toprakcım sonuçta inşallah ikimizde bebeklerimize kavuşuruz. ben de şu durum bir neticelensin en kısa zamanda donmuşları denemek istiyorum.
Bir de ben 10 gün evde yattım, inan farketmiyor. kendine kızma boş yere.

Ne biliyim .Ben çok umutluydum tutacağı konusunda.Dün sonucumu aldım kocaman bir sıfır.Dün zaten duyunca saatlerce ağladım.Ben okul yıllarında hiç sıfır almadım maşallah bebişler sıfırları aldırıp oturtuyorlar bizi Ama bundan sonra İnşallah ikimizinde dondurulmuşları tutar.O zaman bizim bebişler Mart- Nisan gibi mi doğacak?(İnş.)sengözlerimebaksanab

Ah Pelly Ah...ne Serüvendi şu Geçen Günlerin...bir Bilinmezliğin Içinde Kafan Ne De Karişmiştir Kimbilir..sanirim Tüm Duygulari Bir Anda Yaşadin şu Geçen Zamanda..umarim En Güzel Duygulari Da En Kisa Zamanda Yaşarsin..allah Yardimcin Olsun..umarim Herşey Gönlünce Olur..sabir Umut Ve Sonuçta Mutluluk Seninle Olsun..

çok geçmiş olsun pelly1 ben dış gebelik tanısı ile ameliyat oldum 7-8 sene evvel seni üzmek istemem ama dış gebelik zor bir durum bence gerçekten rahimde bebek yok gibiyse dr söylediğini yap çünkü dış gebelik süresi uzadığında ya yumurtalığın birini alıyorlar yada tüpler artık bir işe yaramaz hale geliyor benimki patlamıştı bütün iç organlarıma kan dolmuştu ameliyata alındığımda dr şükretmelisin dedi yaşadığın için arkadaşım biraz moral bozar gibi oldum ama lütfen kızma olabilecekleri söylüyorum deneyim demişsin bende başımdan geçenleri yazdım ama inşallah seninki öyle değildir dilerim ALLAH hakkında herşeyin hayırlısını versin

pelly cım bnde 2defa dışgebelik yaşadım gercekten zor bıdurum bnımkı hatta 2.cı dışgeblıkte azdaha öluyodum doktor ıhmalı yuzunden oyuzden cok dıkat edılmesı ve takıp ısteyn bı durum sureklı test sonuclarınını takıp edılmesı gerek allah kımsye yaşatmasın böle bıdurumu allh şifa versın canım umarım hersey yolunda gıder allha emant ol canım. ben cok zor gunler yaşadım bu konuda doktor yuznden tabı.neyse oyuzden 1 sene tedavıye ara vermek zorunda kaldım ve her tedavıde böle olcak dıye korkak bırı oldum cıktım. nyse böle işte, şimdı baaklım 1sene sonra tekrar başlıycaz tedavıye ama araştrıyorum bakalım enıyı yer neryse orayı dusunuyorum herseyın hayrlııs tabı allh herkesın gonlune gore versın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…