Dış Gebeliği bilenler lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim

Nisan-34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2018
304
127
33
Arkadaslar ben hamile oldugumu öğreneli 8 gün oldu. İlk öğrendiğimde cuma günüydi beta hcg 145ti
2 gün sonra pzt idi 513 oldu.
Önümüzdeki cuma doktor keseyi görürüz betahcg 2 bin olur dedi.
işte bugün o cuma baktı ve keseyi göremedi. Kan tahliline yolladı betahcg dediği değere ulaşmış 2 bin olmuş
Progesteronda 60 iyi dedi
Ama yine keseyi göremedi
Dış gebelik olacağını düşünmüyorum progestoronun yüksek ama neden keseyi göremedik dedi. Netleşemedi.
Yarın tekrar gidicem ama cok korkuyorum dış gebelik olabilir mi?

Arkadaslar ben hamile oldugumu öğreneli 8 gün oldu. İlk öğrendiğimde cuma günüydi beta hcg 145ti
işte bugün o cuma baktı ve keseyi göremedi. Kan tahliline yolladı betahcg dediği değere ulaşmış 2 bin olmuş
Ama yine keseyi göremedi
Dış gebelik olacağını düşünmüyorum progestoronun yüksek ama neden keseyi göremedik dedi. Netleşemedi.
Canim insallah degildir. Pek bi bilgim yok ama kizlar yardimci olacaktir. Kotu dusunme belki yarin gorunur iyi dusunelim iyi olsun 🤲

Ama yine keseyi göremedi
Canım ben dış gebelik geçirdim düzensiz artıyor dış gebelikte seninki baya düzenli artmış benim bildiğim hcg 5 bin olması gerekiyor ultrasonda kese görülebilmesi için vajinal ultrasonda bakınca belli oluyor erken dönemde kötü yorumlama hep iyi düşün

Şuan kaç haftalık acaba gebeliğin? Kese bazen gözükmeyebiliyor erkense vajinal ultrason la anca görülebiliyor

Canım ben dış gebelik geçirdim düzensiz artıyor dış gebelikte seninki baya düzenli artmış benim bildiğim hcg 5 bin olması gerekiyor ultrasonda kese görülebilmesi için vajinal ultrasonda bakınca belli oluyor erken dönemde kötü yorumlama hep iyi düşün
Doktor 2 binde görülür dedi bize yıptrattı bizi 2 günde

Bişi söylemiyo ki dr keseyi görme çabasında vajinalda baktı
Canım bilmiyorum benimde ilk keseyi göremediler sürekli vajinal ultrasonda baktılar 4 bin küsratta gördüler keseyi tüpte iğne ile düşürdüler benim düzenli değildi artışım senin gayet düzenli birde benim koyu siyah renginde akıntı geliyor du sürekli Sen hiç kafana takma normaldir senin ki ilk keseyi görmediklerin hemen dış gebelik diyorlar benim arkadaşımda öyle demişlerdi şimdi bebişi var Biraz daha ilerlesin Allah’ın izniyle gözükür kese dediğim gibi kötü düşünme

Ama yine keseyi göremedi
Bence değil,yüksek değerde dış gebelik olsa rahim dışında görünürdü. Tam olarak kaçıncı haftadasın. Benim kese 6.haftada vajinal göründü. Karından baktı ise göremez. Ama doktorunu değiştirmeni tavsiye ederim

Bazılarının kese geç görülüyor betadan bağımsız. Yapısal olabilir. Değeriniz dış gebelikmiş gibi gelmedi sadece erken davranılmış sanki. Vajinal usg ile bakılmasını isteyin bence, oluşum varsa görülür hem içiniz rahatlar.

Son adet tarihim 27 mayıs. Özel hastaneye gidiyorum. Doktorun agzından da su haftasın diye daha duyamadık. Vajinalden de 2 kez baktı. Tekrar kan testi istedi bugün

Canım yeni dış gebelik geçirdim ve operasyon oldum. 2 günde bir hep kan verdim artışlarım düzenli oldu. 2000 de kese görünmedi hatta iki gün sonra değer iki kayına çıktı tekrar görünmedi. İki gün daha bekledik değerim 5000 sen 5400 çıktı artış fazla olmayınca kesin teşhis konuldu. Ama inşallah senin dış gebelik değildir kesesini sonradan gören bayanlar var burada. Bu arada benim kahverengi akıntım oluyordu.

Canım yeni dış gebelik geçirdim ve operasyon oldum. 2 günde bir hep kan verdim artışlarım düzenli oldu. 2000 de kese görünmedi hatta iki gün sonra değer iki kayına çıktı tekrar görünmedi. İki gün daha bekledik değerim 5000 sen 5400 çıktı artış fazla olmayınca kesin teşhis konuldu. Ama inşallah senin dış gebelik değildir kesesini sonradan gören bayanlar var burada. Bu arada benim kahverengi akıntım oluyordu.
Progesteronun da yüksek miydi peki ? akıntım yok

Progesteronun da yüksek miydi peki ? akıntım yok
Progestoron değerimde yükseliyordu hatta doktor emin olamadı ama kese yoktu canım. Sakın doktora gitmemezlik yapma kimseyi dinleme keseyi görene kadar git. Ben iç kanama yaşadım. Ama senin progestron değerin benden daha yüksek.

Kendimi gördüm yazdıklarında, ayni şeyleri yaşıyorum resmen, dun 2165 cikti degerim kese yok, beta düzenli artiyor ama sürekli kahverengi lekem var, 1.5 sene once dis gebelik yaşadım ve su anda onfan şüpheleniyor doktorum. Pazartesi tekrar son kez kan vericem sanirim. Senin leke dışında başka belirtin var mıydı? Ic kanama geçirmişim dedin, baygınlık mi oldu, igne mi yaptılar sonra? Neler yaşadın canim?

X