Diş etim kan topladı

heliconia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2011
504
1
kızlar 17 yaşındayım. 20lik dişlerimden biri yeni yeni çıkıyor. çıkarken üstündeki deri çok ağrıyordu, aynadan baktığımda iltihaplandığını gördüm. elma sirkesi ile ağzımı çalkaladım, ertesi gün baktığımda iltihaplanan yerin siyaha yakın bir renk oluşturduğunu gördüm o günün akşamında da dişimi fırçalarken o yaraya zarar vermiişim patladı yara. bir kaç gün diş etim sönük kaldı açıkçası rahatlamıştım ama bugün sabah uyandığımda baktım ki yine orası iltihaplanmış. gargara yapıyorum ağız yaralarında kullanılan krem var onu sürüyorum elma sirkesi ile ağzımı çalkaladım fayda etmedi. dişimden değil diş etimden çekiyorum. konuyu diş ile ilgili bölüme açacaktım fakat orda daha çok ameliyatlarla ve diş beyazlatmayla ilgili konular var. o yüzdenburaya açtım. dişçiye gitmeli miyim? böyle olması normal mi? son olarak da 20 lik dişlerim biraz erken çıkmıyor mu çoğu kişinin 21-22 yaşında çıkıyormuş

canım buraya yazacağına çoktan diş doktoruna gitmeliydin, biz senin diş yapını bilsekte anlatımından anladığımız kadarına yorum yapabiliriz, ki bu da sağlıklı olmaz... öneri alınabilir evette, buraya bunu sorcam saçma olmamış mı canım, koş bence diş doktoruna... yani ücretsiz muayene yapıyorlar özel diş muayenehanelerinde bile... geçmiş olsun :)

apse yapmış olabilir diş hekimine gitmen lazım. bende de öyle olmuştu. 1 hafta antibiyotik kullandırdı doktorum, sonra da dişimi çekti gömülü olduğu ve çıkamadığı için

ilk başta ciddiye almamıştım ama ağrılarım artınca doktora gitmek istedim akşam olduğu için de ertesi güne bıraktım o zamana kadar da belki fikir veren olur diye konuyu açtım. ertesi gün doktora gittim antibiyotik kullanmamı söylediler bir tane de gargara verdiler teşekkür ederim yine de:)

X