Diş apsesi

ndyatasayar

sen benim en kıymetlimsin
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2009
82
0
dişim çok kötü agrıyor ve şişti antibiyotik kullanıom agrı kesiciyle ama fayda etmio şiş biras da olsun indi ama agrılar dewam ediyor öle her antibiyotikte kullanamıom 40 günlük bebegim war emziriyorum yardım edermisiniz??? agrıdan çıldırmak üzereyim..

Gecmis olsun,bence buradan haber bekliyeceginize bir an once doktora gitmelisiniz.Muhtemelen size kanal tedavisi uygulayacaklardir..Ben hamileyken bir disime kanal tedavisi yaptirmistim.Emzirirken de baska bir disime kanal tedavsii yapildi.Zaten doktorlar ona gore agri kesici igne kullaniyor.iyi bir doktora gidin.gidemiyorsaniz da yolladigim yaziyi okuyun belki isinize yarar.. Çörek Otu:
Yunan filozof, Dioskorides; baş ağrılarını, burun tıkanıklıklarını, diş ağrısını ve bağırsak parazitlerini tedavi etmek için çörek otu kullanmıştır. Modern tıbbın babası kabul edilen Hipokrat, çörek otunu karaciğer ve sindirim rahatsızlıklarının devası olarak tanımlamıştır. Tıp tarihinin en ünlü kitaplarından biri olan “Canon of Medicine” ın yazarı olan ıbn-i Sina, çörek otunun metabolizmayı uyardığını, uyuşuklu ve halsizliği engellediğini savunmuştur.

Modern tıp, bu bitkinin özelliklerini, uyarıcı etkilerini kullanarak hemoroit, hepatit, nezle, ishal, öksürük ve tenya gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanmaktadır. Çörekotu ile ilgili ilk yazılı belge “Eski Ahit” de bulunmaktadır. Çörek otuyla ilgili en önemli sözlerden biri Hz.Muhammed’in (s.a.s) “Çörek otunu kullanın, ölümden başka her şeye devadır.” sözüdür

*Diş ağrısı ve diş iltihaplanmalarında kullanılır; çörek otu sirke ile kaynatılıp ağızda gargara yapılır.

dişim çok kötü agrıyor ve şişti antibiyotik kullanıom agrı kesiciyle ama fayda etmio şiş biras da olsun indi ama agrılar dewam ediyor öle her antibiyotikte kullanamıom 40 günlük bebegim war emziriyorum yardım edermisiniz??? agrıdan çıldırmak üzereyim..

şişliğin çabuk inmesi için o bölgeye buz kompresi ugulayın.şişlik indiğinde isede büyük bir ihtimalle o dişinizin çekimi yapılır

evet vurur hatta kalp atışı gibi tabiri caizse zonk zonk atar.doktora gidin bebeğiniz varmış. antibiyotik geçer doktaor versin doğrusunu

dışardan buz kompresi uygulayın.arada ağzınıza soğuk su almakda ağrınızı biraz azaltabilir.minoset ağrı kesiciyi de rahatlıkla kullanabilirsiniz.alfoxil 1000 mg lık antibiotiğide günde iki defa kullanabilirsiniz.şişlik iner inmezde dişinizi mutlaka çekdirin

benim de bi sorum olacak bu konuyla ilgili..dişim apse yapmıştı,yani hafiften şişmiş..ama hiç ağrı yok..dün dişçiye gittim ilaç verdi,onu kullanıp tekrar gidicem..ama büyük ihtimal çekileceğini söyledi..çok canım sıkıldı,başka çaresi yok mu?çünkü ön dişim sayılır..:KK14:

benim de bi sorum olacak bu konuyla ilgili..dişim apse yapmıştı,yani hafiften şişmiş..ama hiç ağrı yok..dün dişçiye gittim ilaç verdi,onu kullanıp tekrar gidicem..ama büyük ihtimal çekileceğini söyledi..çok canım sıkıldı,başka çaresi yok mu?çünkü ön dişim sayılır..:KK14:
rontgeniniz çekildikten sonra eğer kökdeki iltihap dişin kök kısmını çepeçevre sarmamış ise apikal rezeksiyon yaptırarak bir süe daha kullanmaya devam edebilirsiniz.

X