DİPLOMALI İŞSİZLER

Kesinlikle seçimlerini çok iyi yap canım
inşallah.. gerçi istediğim bölümün önü pek açık değil ama.. sonrası içinde düşüncelerim var.. hayırlısı artık Allah hepimize güzel şeyler nasip etsin inşallah :)[/QUOTE]
Aminnnnn canım.
Dilerim :)

Bende 2 yıllık mezunum bölümü devlet açmış üniversite olarak KPSS ataması bile yok. Çok severek okudum.Ama çok alakasız bir işte çalışıyorum.4yıla tamamlıyorum AÖF le bakalım.

Bende 2 yıllık mezunum bölümü devlet açmış üniversite olarak KPSS ataması bile yok. Çok severek okudum.Ama çok alakasız bir işte çalışıyorum.4yıla tamamlıyorum AÖF le bakalım.

Bende aöf okuyorum şuanda napıcaz böyle ya kendi işinde çalışan o kadar az kişi varki

been:)yıllarca dirsek çürüt,öğretmen olarak mezun ol,ücretli kölelik yap,kpss ye hazırlan ama maalesf bölümm 50-60puanlarla almadığından ve 45gbi komik bir kontenjan ayıran bölüm olduğundan özeldende ya günde 10saat haftada 1izin olup komik bir rakamlar teklif edincee baktım evliliğimn 2.yılı geçmiş bende çocuk yapmaya karar verdimhayırlısı inşallah deyip iş aramayı ve ders çalışmayı bıraktm bir süre..

Bölümün nedir ?

AÖF okuduktan sonrada bişi olacağını zannetmiyorum ya KPSS zaten malum 90 alanlar açıkta bazen karamsarlığa kapılıyorum bazen olanın nasıl oluyor diye düşünüyorum

bende açıkcası. sonuçta aranan nitelikler ne olursa olsun tecrübe.
fakat çok bilgisiz işverenler bizlerin nereden tecrübe kazanacağıyla pek ilgilenmiyor
çok umutsuzum açıkcası.

öğretmenlik gibi kutsal bi meslek oysaki..
ne kadar emek veriliyor gerek öğrenci gerek okutan aileler tarafından..
herşeyi geçtim arkanın sağlam olmasıda çok önemli yani adamın varsa işin bi şekilde yürüyor.

"Okusan bir dert okumasan bir dert" lafını üniversiteden mezun olunca anlıyorsun. İşveren diplomaya bakıyor evet ama ondan çok tecrübeye bakıyor yani ünvana değil ...Kamu da sözleşmeli çalışmak zaten dayıya bakıyor yoksa genelde babadan oğula geçen veraset sistemi gibi,babası gidiyor oğlu geliyor . Özel sektör desen "Tecrübe" diyor,biri de "Ben alayım da tecrübe kazandırayım" demiyor,kendileri doğuştan tecrübeli sanki... Sonuç böylece okuyan kişilerin beyni uçuşta

ben de bu gruptayım, araştırıyorum eşe dosta söylüyorum belki bi iş olur duyarlar da söylerler diye ama yok yok

öğrencilerin hazin sonuu :)
durumu ne de güzel özetlemişsin canım..
hele o tırnak içindeki cümlen..
sanki kendileri anadan doğma bu işin başındalar !! birisi bu sessiz çığlığımızı duysun artık

ben de bu gruptayım, araştırıyorum eşe dosta söylüyorum belki bi iş olur duyarlar da söylerler diye ama yok yok

hoşgeldin canım bende kimlere kimlere söylemedimki.
kulak arkası ettiler benim çağrımı.
ne ses var ne seda. onlardanda kestim ümidimi.
iş bulursam kendi imkanımla olacak yani :)

dış ticaret canım yukarıdada belirtmiştim
Anladım tatlım yerinde olsam adam akıllı bir dersaneye yazılıp kpssye hazırlanırdım çünkü kpss de sallantıda kalkarsa devlete atanman çok daha zorlaşır bir sonuç alamazsan da iş-kura müracaat et çünkü devlet dairelerinde taşeronlar işçilerini genelde işkur vasıtasıyla alıyor

oda doğru..
işkurda var canım başvurum.
gerçekten çok çaresizim ya ne yöne gideceğimi bilmiyorum.

Hergün burada toplaşalım kızlar.
sohbetimizi edip birbirimize tavsiyelerde bulunuruz.
daimi takipçilerimiz kim tam olarak şimdi?
kaynaşmaya başlayalm :)

Hergün burada toplaşalım kızlar.
sohbetimizi edip birbirimize tavsiyelerde bulunuruz.
daimi takipçilerimiz kim tam olarak şimdi?
kaynaşmaya başlayalm :)
Önceliği kpssye ver canım burda toplaşacağınıza yürüyün gidin ders çalışın valla bizim taşeron elemanlar deli gibi çalışıyor en ufak boşluğumda hocam diye sıkıştırıyorlar

bende 2,5 senedir işsizdim canıma tak etti hayat devam ediyor e parasız da bir şey olmuyor elim ayagım tutuyor diye baska sektörde bir işe girdim 2 haftadır çalışıyorum çalışmak çok güzel ama bazen gururumada dokunmuyor değil etrafımda çocukları okuyan insanlar gelip sanki cocukları üniversiteyi bitirmişde hemen iş sahibi olmuş gibi konuşmuyorlar mı iyice sinirim bozuluyor gerçeklerle hayaller çok farklı diye haykırmak istiyorum..ben de istemez miydim 4 sene emek verdiğim işi yapabilmeyi benimde ailem ne umutlarla okutmuştu.. ama gerçek hayat acı gerçeklerle dolu ..
2 senedir kpss deneyip duruyorum ama şansa bakın ki alımlar bir elin parmağını geçmiyor keşke çok çalışan başaran verdiği emeğin karşılığını alabilse...
hangi arkadaşımla konuşsam herkes mutsuz umutsuz konuşurken içimiz daralıyor.. mezun olurken nasıl enerjiliydik sektöre atılıp meslegımızı ıcra edecektik ama enerjimizi sömürdüler artık bu saatten sonra işimi yapma şansım oldugunda aynı heyecanla yapabılecek mıyım bilemiyorum..
gecemi gunduzume katıpda gectıgım sınavlar ordan burdan kısıpta aldıgım kıtaplarım hayallerim umutlarım hepsi kafamda çorba olmuş durumda ve hayatımda her alanda mutsuz olmama sebep oluyor..
bu adaletsiz sistem benim gibi bir sürü gencin hayat enerjisini de söndürmüş durumda..
en acısı da artık hayal kurmaya korkuyorum ((

ooofffff benide alın kader dostlarım

mezun olalı 2 sene oldu.geçen sene full kpss çalıştım 1 sene bpyunca emek verdim ama şu alımlara bakıyorum da devlet alt mesajı çık açık veriyor "sana devlet kapısında iş yok hayde başka kapıya"

banka sınavlarına girdim hala sonuç bekliyorum çıldırıcam aylar oldu yaa aylar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…