DİPLOMALI İŞSİZLER

Liipstiick

Sabrın sonu selamet :)
Kayıtlı Üye
13 Mart 2013
492
66
Merhaba kızlar
Az önce bir arkadaşın konusunu gördüm bende üniversite mezunuyum iş bulamıyorum
Oradan esinlenerek bu konuyu açmaya karar verdim.
Belki biraz olsun birbirimize destek oluruz,eksikliklerimizi,tecrübelerimizi paylaşıp
İş görüşmeleri,mülakatlar hakkında tavsiyelerde bulunuruz.

Not: konuyu nereye açacağımı bilemedim yanlış yere açmış olabilirim.

Sosyal hizmet mezunuyum ama çalışıyorum bir işde çakılı kaldım bir türlü çıkamıyorum...Kendi alanıma yönelmek istiyorum... İhale dosyaları ile ilgileniyorum 4 senedir o kadar bunaldım ki çıkayım kendi eğitim aldıgım alana yöneleyim diyorum ama hep düşünmekle kalıyor... Çıkarsam iş bulamazsam korkusu var sanırım...

Hoşgeldiniz kızlar.
Call center olarak çağrılıyorum sürekli acaba ona mı başlasam diyorum bunaldım çünkü evde

Hoşgeldiniz kızlar.
Call center olarak çağrılıyorum sürekli acaba ona mı başlasam diyorum bunaldım çünkü evde

eger evde bunaldiysaniz bence deneyebilirsiniz. Ama kesinlikle kendi alaninizda is aramayi birakmadan. Bende 2,5 sene hic sevmedigim bir is yapmak zorunda kaldi. Üstelik okudugum okulun cok altinda bir meslekti severekte yapmayinca iskence oldu. Sabrettim ve hep is aradim sükür sonunda istedigim ve okudugum alandayim simdi. Biliyorsunuz ki is hayati icin sadece önemli olan diploma degil tecrübedirde yani teorinin yaninda pratik tecrübe. InsAllah gönlünüze göre bir is bulursunuz

Çok sıkıldım fakat bir çoğu sözleşmeli arıyor o arada kendime göre bi iş bulursam ceza ödemem gerekiyormuş bunu göze alamıyorum
Çok şanslısın bulmuşsun asıl mesleğini keşke bende artık kendi paramı kazanabilsem

grubun birazcık dışındayım.. üniversiteye hazırlanan birisi olarak acaba diyorum, okuduktan sonra boşuna mı olacak diye

Hoşgeldiniz kızlar.
Boş durmakdan iyidir mantıgı varya işde bende bu mantıkla başladım işe... Başlaya bilirsin ama çalışmak istedgin alanda iş takibini bırakmadan çalış sana tavsiyem... Ben de artık evlendikden sonra o alanda iş imkanlarına bakacagım inş güzel bir iş buluruz...

grubun birazcık dışındayım.. üniversiteye hazırlanan birisi olarak acaba diyorum, okuduktan sonra boşuna mı olacak diye
Sakın öyle düşünme ben okuduğuma pişman değilim sadece zor bi evreden geçiyoruz yaşam şartlarından dolayı belkide ama bu günlerde geçecek inanıyorum sen sakın pes etme :)

biraz zor bir sürec oldu benim icin 5 sene sabretmem gerekti ama. suan 26 yasindayim ve bu 4 pozisyonum diyebilirim. Cok agladim sizladim. Suan hem okuyor hem calisiyorum hayla 1 yilim var okulumun bitmesini. Bence is ararken en önemli etken sabir ve morali bozmamak elbette kendinize göre bir is bulacaksiniz. Ve bazen en altan baslamak gerekir.

Sakın öyle düşünme ben okuduğuma pişman değilim sadece zor bi evreden geçiyoruz yaşam şartlarından dolayı belkide ama bu günlerde geçecek inanıyorum sen sakın pes etme :)
inşallah tabi ama garanti iş bulabilecek bir bölüm okuyamadıktan sonrada bu aşama çok mu çok sancılı geçiyo

Belkide bende artık o yola başvuracağım.
Hep yardımcı oluruz diyen bi çevrem vardı dereceyle bitirdim onlardan bi destek alamadım kimseye güvenmemek gerekiyormuş

Alttan başlamaya razıyım hiç sıkıntı değil ama işte insan kendi mesleğinde alttan bile olsa başlamak istiyor ah bitsin bu günler hayırlısıyla
inşallah tabi ama garanti iş bulabilecek bir bölüm okuyamadıktan sonrada bu aşama çok mu çok sancılı geçiyo
Kesinlikle seçimlerini çok iyi yap canım

Kesinlikle seçimlerini çok iyi yap canım[/QUOTE]
inşallah.. gerçi istediğim bölümün önü pek açık değil ama.. sonrası içinde düşüncelerim var.. hayırlısı artık Allah hepimize güzel şeyler nasip etsin inşallah :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…