Dini konularda isteksizlik

gkk1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2017
1.699
482
32
Merhaba Hanımlar,
Direkt konuya giriyorum. Ben bir ara namaza başlamıştım. Bildiğiniz düzenli kılıyordum ama büyük sorunlarım da vardı. Ama daha sonra eşime kızıp bıraktım. Kendisine hep gel beraber namaz kılalım dedim hiç oralı olmadı. Kendisi de dini konularda az çok bilgilidir. Eşimin annesi babası onu çok teşvik etmeye başladı kaynanam dünya tatlısıdır maşallah hasta olurum gelir bakar evim pis olur (çalışıyorum) kızım ben temizliyim der istemesemde vs.

Neyse işte eşim "ben bi başlıycam tam başlıycam" cılardan. Başladığı filan da yok. Yaş olmuş 30 yani. Kendisi Kuran okumayı biliyor. Ben bilmiyorum. İstiyorum ki evimizde bir Kuran okunsun namaz kılınsın. Bende ona dedimki "Sen ne zaman başlarsam bende o zaman başlayacağım namaza". Bana verdiği cevap "Sen bilirsin herkes kendinden sorumludur."

Yahu bir koca olarak sen benden sorumlu değil misin yani dimi?

Tamam yaptığım yanlış kendime de kızıyorum bazen içime büyük bir şevk doğuyor sonra vazgeçiyorum yani ne bileyim. Ben namaz kılmaya tekrar başlamak bırakmamak istiyorum. Ama eşime kızıp bırakıyorum filan ne bileyim çok dertli kederliyim bu konuda.

Bu arada çok kapalı giyinen bir kadın değilim. Ama aklımda hep namaz var ama imanım mı eksik nedir şeytan dürtüyor mudur nedir bir türlü başlayamıyorum bir şekilde tekrardan.. :KK43: :KK43: :KK43:

Akıl verin lütfen ya, bu konuda da kimse kırıcı olmaz sanırım valla zor bir dönemdeyim zaten dertleşecek fikir verecek insanlara ihtiyacım var, terse ters yaptırmayınn, seviyorum sizii :)

X