dilek için hatim okunur mu ?

1nci

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2023
27
16
Merhaba hayatımda ilk defa hatim indirecegim inşAllah rabbim izin verirse, ama niyetim dilegim için niyetlendim , aranızda dilegi için hatim indiren var mı ?

Merhaba hayatımda ilk defa hatim indirecegim inşAllah rabbim izin verirse, ama niyetim dilegim için niyetlendim , aranızda dilegi için hatim indiren var mı ?
Ben indirdim niyetimi ettim dilegimide yaptim hatta bu sabah bitti hatim duami ettim allah kabul ederse

Kuran Allah rızası için okunur. Her hatim sonunda dualar kabul olunur İnşaAllah.

İbnü'l-Cezerî, Câbir b. Abdullah'dan rivayet edilen; "Kur'an sahibinin kabul olunmuş bir duası vardır. Allah isterse onu sahibine hemen dünyada verir, dilerse onu âhirete bırakır." hadisine işaret ederek, "Kur'an'ı hatmedenin bu hadisin zâhirî manasına göre, dua etmesi müstehaptır" demektedir. (İbnü'l-Cezerî, Takrîbu'n-Neşr, 194)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…