dil isyanda,yürek isyanda

M

miray_08

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi miray_08
İnsan zaman zaman kaybolmak ister deryalarda. Oysa ben hep sende kaybolmak istedim. Sen sonu görünmeyen sevdamın kahramanı, aşkınla beraber yüreğimi sana adadım.

Ne geçen zaman, ne çekilen acılar, ne kırgınlıklar küçültmedi sevdamı. Sen düşlerimdeki deryamdın, sonsuzumdun. Bu yüreğin senden başka kahramanı olamazdı. Nasıl vazgeçerdim senli hayallerimden. Nasıl isteyebiliyorlardı benden bunu? Bilmiyorlar mıydı, kalbimin sensiz duracağını.

Sen kaderim, vazgeçilmezim. Sevmenin sevilmenin aşkın hazzını yaşatan Kadın.

Yüreğime bu sevdayı yaşattığın için sana şükürler olsun Allah'ım!
Sevgimi yüreğime o koydu ancak o çıkarır. Kimsenin ama hiç kimsenin buna gücü yetmez anlayın bunu artık.

Güzellikleriyle, hüzünleriyle, acılarıyla bakın bir yılı daha devirdik. Her geçen yılda güçlenerek çıktı sevdam. Her yeni gün yeni umutlara gebe.
Biz beraber bir yola çıktık, dönmem yolumdan, döndüremez hiç kimse ama bana sevgin biterse yüreğindeki yerim boşalırsa sessiz sedasız kalırım olduğum yerde. Susmak en büyük cevabım oldu sana
saymadım kaç gün kaç ay kaç yıl oldu fırtınalardan sonra.

Saymak istedim belki de daha çok acıtmasın sensizlik.
Batmasın kırık cam parçaları kanatmasın yüreğimi.
Yeni umutları merhem yaptım her seferinde.
Seninle olan bahçemi hiç soldurmadıysam.
Yıllara yenik düşmediysem firari olmayan sevgimdendir.

Anladım; dil ve yürek isyanda…
Özenle sakladığım yüreğimin de, gün ışığına çıkmayı bekleyen ekilmiş sevgi tohumları için.
Bu emanet bedeni taşımaksa varoluşum.
Sevgiyse sebep yıkılmadan yıllara meydan okuyuşum.
Bu emanet bedene ihanet etmeyeceksen.
Seveceksen!.. Gel sende. Benim özlemlerime ortak ol!...

Özlemek sevmekmidir? Hem seviyorum, hemde özlüyorum ben...
Özlemek tel tel özlemek….Özlemi bütün hücrelerinde hissetmek…eğer hissettiğin hücren varsa bedeninde…Özlem o kadar büyük ki ; seni özlemek, seni kendinden vazgeçercesine sevmek varsın olsun sen bunları bilme... Özlemin o kadar büyük ki! eloğu...Şu an bu satırları yazarken yüreğimde yanan ateşi hissediyor musun? ya da ilk heyecanla atan kalp atışlarımı. Keşke bu zor anlarımda yanımda olsaydın benim hissettiklerimi sende hissetseydin. Biliyorum benim yanımda olmayan bedenin, ruhunun beni yalnız bırakmadığını biliyorum. Özlem sence farklımıdır? Herkese göre değişir mi? Özlem sadece uzakta olanlara karşı mı duyulur? İnsan yanında olanlara özlem duymaz mı? Bence duyar çünkü benim olmayan her şeye özlem duyarım, bu beni yaşamda kamçılar sana yaklaşmamı, seni hissetmemi sağlar.

Ben seni özlemeyi de seviyorum eloğlu...

Ben biliyorum ki seni özlediğim sürece hayattayım….
miray

• Konu Sahibi miray_08
yüreğine sağlık canım cok güzel ifade etmişsin duygularını gözlerim doldu

X