Dil bağı ameliyatı

Dclurs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2022
163
62
26
Merhaba bebeğimde dil bağı var 2 yaşına 2 ay kala ameliyat olacak bebeği bu ameliyatı geçirmiş olan var mı süreç nasıl bilgi verebilir misiniz?

Merhaba bebeğimde dil bağı var 2 yaşına 2 ay kala ameliyat olacak bebeği bu ameliyatı geçirmiş olan var mı süreç nasıl bilgi verebilir misiniz?
Konuşması nasıl neden ameliyat olucak

Geçmiş olsun, dil bağını nasıl farkettiniz? Benim 2,5 yaşında ikizlerim var, oğlumun dili kardeşininkine göre biraz farklı gibi. Sanki ortasında girinti var, dil bağı mı acaba diye düşündüm ama sanırım bu zamana kadar doktorlar farkederdi

Merhaba doktorumuz fark etti eğer çocuğunuzun dilinin ön kısmı kalp gibi görünüyorsa dil bağından kaynaklı oluyor. Bağ dili çektiği için tam ortada girinti oluşuyor

Her kelimeyi konuşabiliyor ancak R ve L harflerini çıkaramıyor genelde Y diyor dil bağı var bu sebeple ameliyat olması gerekiyor
Anladım benim kızımdada dil bağı var bizde ameliyat ettiricektik doktor dil büyüdükçe küçülür dedi şuan 5 yaşında konuşuyor tıkır tıkır maşallah yaşından dolayıda olabilir ister bidaha düşünün

Benim çocuğumun da vardı. Geçen sene kestirdik. Genel anestezi ile 15 dk falan sürdü ama sonra bikac gün çok zor geçti. Hiç bisey yiyemedi . Süt bile içmek istememisti. Ama en fazla 3 gün sürdü bu durum . Ağrısı azalınca yemek yemeye başladı

Bizimde vardı doğumdan sonra doktor söylemişti ilk kontrollerde, ki belli oluyordu, iki uc aylıkken kestirdik ayak üstü beş dk bile sürmedi hemen duzeltmislerdi, anestezi falan da yapılmadı, aglamadi bile emmesine de zararı olmadı geçti gitti şimdi üç yasinda konuşuyor, sıkıntısi yok, sizinde kolay geçer inşallah, zor bır islem değil merak etmeyin

X