Dikkat Sivi Sabun

aktinya

Guru
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
634
0
DİKKAT SIVI SABUN

Sterisol Kamuya açık yerlerde ve tüm kamu kurumlarinin tuvaletlerinde ekonomik oldugu için sıvı sabunlar kullanilmakta. Elinizdeki açık yaralara temas ettiginde %100 cilt kanseri riski taşıdığından ve Ankara Onkoloji Hastanesi'ne yapilan basvurularda son 4 yilda "Cilt Kanseri" hastalarının sayısının %94 arttığını biliyor musunuz?
Özellikle Isveç'ten alinan "Sterisol" isimli dezenfektan içerikli sıvı sabun bu riski en çok taşıyanlardan. "Sterol" adiyla pazarlanan bu sıvı dezenfektan sabuna dikkat. Umuma açık yerlerdeki sıvı sabunların
hiçbir türünü asla kullanmayiniz. Lütfen 1 dakikanizi ayırıp herkese iletin.

Saglıklı toplum olmak elimizde.
S.SAÇAN
Ege University
Institute of Nuclear Sciences,
35100,Bornova IZMIR / TURKEY

aktinya sağol ya verdiğin bu bilgi için .artık kaldıralım sıvı sabunlar.

canım zaten ben bu sıvı sabunlardan şüpeleniyodum.. ellerimi mahvettiler.. bak bide ne kadar fenaymış sağ ol arkadaşım..

bense sıvı sabunun sağlıklı olduğunu düşünüyordum...herkez tarafından temas edildiği için katı sabunun hijyenik olmadığını düşünüyordum...paylaşımın için teşekkür ederim...

Arkadaşlar katı sabunlardan mikrop bulaşabiliyor. Sıvı sabunlarda kimyasal maddeler var. Ne yapacağımızı şaşırdık. Ben artık herşeye arap sabunu kullanıyorum. Kendime göre formüller yaptım.:))
Arap sabununu biraz sulandırıp, içine gliserin ve lavanta yağı katıyorum. Sabunluklara doldurup kullanıyorum.

Arkadaşlar katı sabunlardan mikrop bulaşabiliyor. Sıvı sabunlarda kimyasal maddeler var. Ne yapacağımızı şaşırdık. Ben artık herşeye arap sabunu kullanıyorum. Kendime göre formüller yaptım.:))
Arap sabununu biraz sulandırıp, içine gliserin ve lavanta yağı katıyorum. Sabunluklara doldurup kullanıyorum.

Cozumun hos. Parfum katiyorsun bir yerde : ) . Okulda da arap sabununun en cevreci ve en zararsiz temizleyici oldugunu okumustuk. Kokusuna dayanamiyorum ben. Dedigin gibi kullanilabilir belki.

Ben evde saf zeytinyagli sabunlar kullanmaya calisiyorum. Turkiye'ye tatile geldigimde aliyorum koylulerin yaptiklarini. Son senelerde cesit cesit cikarmislar. Yurtdisinda -bio-organik reyonunda belki 7 katini verip aliyoruz bu saf sabunlari.

Disarida da mecbur kalinca sivi sabun elbet. Ama ellerimi cok kotu kurutuyorlar bu sivi sabunlar. Eve kesinlikle almiyorum son birkac senedir. Ciiden zararlilar..

oha olmak denen sözü aynen yaşadım şuanda :1shok:
hiç düşünmezdim sıvı sabunun böyle olduğunu
yıllardır sıvı sabun kullanırız biz de
artık yokk tabiki :1shok:

çok teşekkür ederim yazan arkadaş Şeniz a.s.

bende sıvı sabun pek sevmiyorum ellerimi yıkadıgım zaman sanki yıkamış gibi hissetmiyorum üstünde köpükleri kalıyormuş gibide hissediyorum:S temiz hisedemiyorum yani pek tavsite etmem:S

yav madem hepsimin organikini yapabiliyolar peki neden kimyasal üretim yapıyolar neden?

Bizlere çok iş düşüyor arkadaşlar. Almayalım araştırıcı olalım. Bak nasıl organik ürünler çoğalıyor. Eskiden temizlik yaparken odun külü ve küllü su kullanırlarmış. Bizde bu kimyasal ürünleri kullanmasak pislikten ölmeyiz. Kabartma tozu, soda, arap sabunu bunları kullanabilirz.

daha önce bunu biliyordum , o yüzden kreşteykende ,ana sınıfındaykende öğretmenleri velilere söylemesi konusunda uyarıyordum. çünkü veliler sıvı sabun, tuvalet kağıdı gibi temizlik malzemelerini tedarik ediyorlardı. özellikle sıvı sabun konusunda bilindik ve güvenilir markalaarı tercih etmeleri, ucuz açıkta satılanlardan almamaları konusunda bayağı bi baskı yapıyordum.

verdiğin bilgi için teşekkürler...:))

ya kaı sabuna herkes elını suruyor.sıvı sabun kansorojen
ee abı bız napcaz bu durumda.

Uyarın için sağol aktinyacım gerçekten de önemli bi konu eller yani en çok kullandığımız organımız iyi bakmak lazım a.s.

nasıl yanı yaaaa eczanelerde de satılan antımıkrobık sıvı sabunlar var onlardan aldım ben onlarda mı oyle?????

sıvı sabunun elleri kuruttuğu çok doğru ama kalıp sabunlarda da parazitin kaldığı ve bir diğer kullanıcıya bulaştığı söyleniyor yani iki yolda çok güvenilir değil.bilgiler için teşekkürler.

X