Dikkat! Numaranız aniden kapanabilir

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.003
Hattı kendi üzerinize kaydettirmek için tanınan ek süre 1 Ekim 2014 tarihinde sona eriyor. Gerekli işlem yapmayanların hattı kapanacak.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 31. Meslek Komitesi, Başkan Murat Korkmaz başkanlığında toplandı. Komite üyesi Behlül Bayrak, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından vatandaşların haberi olmadan adlarına açılan cep telefonu hatlarının iptal edilmesini sağlamak için 'İnternet Üzerinden Hat Sorgulama' sisteminin başlatıldığını söyledi.

NUMARANIZ ANİDEN KAPANABİLİR!
Başkalarının üzerinden hat kullananların hizmet aldıkları GSM operatörlerine başvurarak hatlarını kendi üzerine kaydettirmeleri için tanınan ek sürenin 1 Ekim 2014 tarihinde sona ereceğini hatırlatan Bayrak, "2 Ekim 2014 tarihinden itibaren sizinle özleşen numaranız aniden kapatılabilir.
KONTROL EDİN!
İş ve özel hattınızı etkileyecek ve bu uygulamadan mağdur olmamanız için Mobil Hat Sorgulama sitesinden muhakkak kontrol edin. Mağdur olmamak için haberiniz olmadan adınıza açılmış cep numaralar varsa kapattırın. Başkasının üzerine olan hat varsa kendi üzerinize kaydettirin." diye konuştu.

Türkiye Gazetesi

Bende tam bu konuyu araştırıyordum bugün. Birkaç abone merkezini aradım.
60 tl para istiyorlar hem de hattın üzerine kayıtlı olan kişiyle gidip değiştirilmesi gerekiyormuş
Kapanacak mı şimdi hattım yani ?

bu ne için şimdi. eski eşim yıllardır benim üzerime olan hattı kullanır. dinlemelere takıldı. hiç birinde de ben çağırılmadım. ifadeyi kendisi verdi. hemde kaç kez.... yani devlet yeter ki istesin.

işleri güçleri adam kertmek oldu. her şeye vergi, her şeye para.

aaa ama bi yere kadar artık.

Ben 7 yıldır babamın üzerine olan hattı kullanıyorum
O zamanlar reşit değildim ve kendi üzerime almak gibi bir çabam olmadı
Hattım kapanacak mı yani şimdi?
Çok saçma halen 26 yaşın altında olduğum için gencturkcelliyim ama?
Hattı kendi üzerine geçirmek yeni hattan daha pahalı bir de babanızın imzası gerekiyor diyorlar napayım adama yol mu teptireyim ya saçmalığa gel

Uygulamanın amacını anlayan bana da anlatsın. Şirket hatları ne olacak peki? Onları da üstümüze mi alacağız?

Belki ilk etapta sinir edici ama kesinlikle cok cok mantikli bir adim olmus...
Siz hat almak icin bayiye gidip kimlik fotokopinizi vs. cektiriyorsunuz ya, iste o bayideki bazi calisanlar haftalik kotalarini doldurmak icin sizin adiniza kimse tarafindan kullanilmayan 60 tane hat aciyor...
Kimse kullanmasa da ilk acilista odenmesi gereken sabit ucret ve eger varsa aylik sabit ucret surekli birikiyor. Sonra olan mi ne? Kadini 4 yil sonra ariyorsun adiniza 60 hat var borcunuzda 4 bin, kadinin hicbir seyden haberi yok... Acan da belli degil, hatlarin uzerine acildigi insanlar da sahte. Bilgilendirme aramalarinin rahat yuzde 10 bu sekilde... Herkesin basina gelebilir, cok fazla magduriyet gordum bu konuda, cok mantikli olmus ve gec bile kalinmis...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…