dikkat! kızlar gaz problemine elveda..

duygukardelen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2007
28
0
43
merhaba kızlar benimde bebeğimin çok ciddi gaz problemi vardı 1 hafta öncesine kadar. kullanmadığım ilaç (kızım emmiyor) çeşit çeşit mamalar milupanın bitki çayları çeşitli masaj teknikleri gitmediğimiz doktor kalmadı desem yeri var ve bunlara rağmen hiçbirşey fayda etmedi kızıma artık uykusuzluktan yorgunluktan ve bebeğimin ağlayıpta elimden hiçbirşeyin gelmemesinden dolayı vücudumda sıkıntıdan dolayı yaralar çıktı neyse sonunda bulduk çözümü ve sizinle paylaşayım istedim umarım faydam olur.

aktardan rezene anason ıhlamur papatya alıyorsunuz benim bebeğim 1,5 aylık ölçüyü ona göre veriyorum bir cezvede yarım çay bardağı içme suyunu kaynatıp saydığım 4 bitkiden teker teker 1 tutam rezeneden (yalnız bir tutamı aldığınızda bitkiyi parmaklarınızın arasında göremeyeceksiniz bu önemli çünkü bitki bile olsa herşeyin fazlası zarar) 1 tutam anason,1 tutam ıhlamur,yada (2-3 yaprak) 1 tutam papatya,yada (2 ad) bunları kaynayan suya atıp 2 dakika kaynattıktan sonra cezvenin azını çay tabağı ile kapatıp 5 dakika bu karışımı dinlenmeye bırakın sonra ayrı bir çay bardağına ince çay süzgeci ile süzün ben günde 4 kez 2 çay kaşığı yani toplam 8 çay kaşığı veriyorum ve her öğünde aynı karışımı yapmak zorunda değilsiniz 12 saatte bir tazeleyin yeter birde bebeğinizin karnına parmaklarınızla ters u şeklinde soldan sağa hafifçe vurarak masaj yapın bu karışım 3 günden önce etkisini göstermez gösterdiğindede bebeğiniz hem rahat uyur hemde rahat rahat gazını çıkartıp büyük tuvaletini yapar.

evet umarım bu bitkiler sizin bebişlere şifa olur hamdolsun bizimkine oldu gazsız günler kızlar HOŞÇAKALIN.

saol cnm deneylim bakalım bunudaa inşallah senin bebeğin gibi bizimkinede ii gelir kaaksınıda yapmıo çünkü yavrumm paylaşımın için saol cnm...

cok tesekkurler canım deneyelım fakat doktor anasonu kesın bır dılle reddettı sızce zararı olur mu

ben kullanıyorum ama dediğim gibi dozu çok önemli nette bir sitede dokturun konuşmasını dinlemiştim rezene anason bebeklere ii geliyor fakat dozunu ayarlamnız çok önemli diyordu umarım sizin bebişede ii gelir sağlıklı günler

malesef benim kızım içmiyor bitki çaylarını...
zorlarsamda şakır şakır kusuyoo... o yüzden doktorumuz zorlamayın dedi..

ben yaptım cnm kaşıkla veriyorum sevmio suratını buruşturuo ama veriyorum inş faydasını görürüm bende tşkler tekrar...

ben yaptım cnm kaşıkla veriyorum sevmio suratını buruşturuo:1rolleyes: ama veriyorum inş faydasını görürüm bende tşkler tekrar...

aynen benimkide sevmiyor canım ve gerçekten tadı kötü bende baktım haklılar ama napalım biz çok rahatladık onun sayesinde umarım diğer bebişlerimizede şifa olur

X