Menopoz Dikkat bayanlarda varikosel yada yumurtalik varisi

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

april83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
56
0
Selam, araniza yeni katildim.

dogumdan beri bir suru sikayetim vardi, erozyon, enfeksion, dogumda cok yirtik olmasi ve rahim agzinin cok dikis yuzunden acilmasi veya doktorun iyi dikememsi ( hala anlamis degilim )
herneyse, tedavi al al 1 turlu iyilesmiyodum, 3 seneye yakin cektim. sonunda asil nedeni ogrendim, yumurtalik varisi imis,
aslinda bende sasirdim. bu varikosel olarak bilinen erkek hastaligi, ve nadiren bayanlarda olabilyomus, bu arada bu kisir olma nedenide olabilyomus. bunu doppler ultrasyonu yapilarak ogrendiler, ultrasyon yapildiginda yatma pozisyonunda oldugun icin damarlar rahtliyo ve dokotrlarin genelde bu yuzden bunun varis oldugunu anlayamiyolar ve yanlis teshis koyarlarmis, belirtileri ayakta cok duruldugunda veya yorgun iken ozellikle gun sonunda agiri ve asagidan agirlik hissetmek, idrardan sonra kasiklarda agiri, bebek planliyorus. ayni hastalikla hamile kalan arkadaslar varsa seslenirmisiniz, bu arada hamile olamayanlara dikkat, nedeni bu olabilir, bir bayanin yazisini okumustumbununla alakali, insallah benimki o derece de degildir

X