Aile Planlaması diane 35 dogum kontrol hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
neyden dolayı kullanıyorsunuz peki ben de kist var yumurtalıklarımda o yüzden kullanıyorum 2 kutuyu bitirdim ben şuan bide gecen hafta 1 gün unutmuşum ya bunun bi sorunu olur mu acaba ?

neyden dolayı kullanıyorsunuz peki ben de kist var yumurtalıklarımda o yüzden kullanıyorum 2 kutuyu bitirdim ben şuan bide gecen hafta 1 gün unutmuşum ya bunun bi sorunu olur mu acaba ?

bende 2 paketi bitirdim 3e başlıcam bende adet düzensizliği hormon seviyelerim yüksek bu sebepten kullanıyorum bende geçen hafta 1 gün unutum inşallah sorun olmuyordur

canım bende kullanmıştım diane35 çikilota kisti için sonra kontrole gittiğimde bi yararı olmamış dedi doktor bırak kullanma boşuna demişti bende bırakmıştım

bende kullandım kist yoktu ama adet düzensizliği için vermişti. saç dökülmesi yaptı bende bıraktım.

polikisyik over tanısıyla 5 yıldır nerdeyse hiç ara vermeden kullanıyorum. yan etkileri var doğrudur ama kullanmam kullanmamamdan daha iyiymiş. kader kısmet artık.

polikistik over için kullanıyorum dört demiştim ama yanlışmış 5. kutum bitti benim unuttuğunda sorun olmaz benim 2 gün unuttuğum oldu aynı şekilde devam ettim ve gayet düzenli şuan adetlerim kasımda kontrole gidicem

mrb arkadaşlar doğum kontrol hapı uzun süre kullanıınızda ne tür yan etkiler gözlemlediniz?pko hastası olarak 5 ay kullandım ve görme bulanıklığı eklem ağrıları sonucu bıraktım fakat yüzümdeki aknelere çok çok iyi geldi yüzüm pürüzsüzleşmişti kullandığım sürece ve hiç akne çıkmadı bırakalı 2 ay oldu yine akneler başladı bu konuda bilginiz var mı?aynı durumla karşılaşanlar neler yaptılar?

Arkadaşlar ben de kullanıyorum diane 35, pko'nun bir versiyonu nedeniyle... adetlerim düzenli ve hormon seviyelerim normal idi, ancak yüzde kıllanma ve akne şikayeti nedeniyle kullanıyorum, başka bir ilaçla kombine olarak... henüz 2. kutu bitti, memede hassasiyet ve zaman zaman bulantı dışında bir yan etki yapmadı.

Eğer size pko nedeniyle verildiyse düzenli kullanın ve kafanıza göre başlayıp kafanıza göre bırakmayın... Bu tarz ilaçlar genelde kür şeklinde kullanılır, 3-6-9-12 aylık gibi... durumunuzun seyrine göre buna doktorunuz karar vericek. Evet yan etkiler hayli fazla ama özelikle risk grubunda iseniz bu geçerli. Yan etkileri en aza indirmek için, ki aslında bu her ilaç için geçerli, bol su için ve yürüyüş yapın, ve kistlere de canınızı sıkmayın. Hepinize geçmiş olsun.

genelde sorun olmuyor.unuttugunu fark ettiğinde en geç 1-2 saat içinde hapını alabiliyorsun ama 2 saatin üzerindeyse bir sonraki gün 2 tane hapı aynı anda içiyorsun(doktorumun söylediği).bende akne probleminden dolayı 3 yıl kullanmıştım,alarmı kurup hergün aynı saatte alıyordum.

kızlar meraba .ben de bu hapı kullanıcam sivilceler için verdi doktor.nasıl kullanılacağını pek anlamadım.adetin 5. günü başla dedi doktor 5. gününden başlayıp 21 tane var içinde bitene kadar hep içicem mi?

kızlar meraba .ben de bu hapı kullanıcam sivilceler için verdi doktor.nasıl kullanılacağını pek anlamadım.adetin 5. günü başla dedi doktor 5. gününden başlayıp 21 tane var içinde bitene kadar hep içicem mi?

evet canım, adetinin 5. günü başlıyorsun ve 21 gün boyunca kullanıyorsun; yalnız ilacını hergün aynı saatte almaya ve günü gününe muntazaman almaya çok dikkat et. zaten unutmaman için ilacın üzerinde günler vardır. örneğin adetinin 5. günü salı gününe geliyorsa, ilacın üzerinde salı gününe denk gelen tabletten başla ve sırayla devam et, böylece "acaba bugün ilacımı içmiş miydim" diye düşünmezsin.

21 gün sonra ilaca tam 7 gün ara veriyorsun ve aranın adından ikinci kutuya geçiyorsun, doktorun öngördüğü süre boyunca bu şekilde kullanıyorsun: 21 gün ilaç + 7 gün ara + 21 gün ilaç + 7 gün ara.... gibi

tedavin ne kadar sürecek peki? ilaç yaz aylarında kullanıldığında güneşte lekelenme yapabiliyor (özellikle sürekli dışarıdaysan) güneş koruyucusuz çıkmamanı öneririm,bu yüzden doktorum bana 2-3 ay ara verdirirdi.bu akne işi biraz zor bir süreç dikkat edip doktorunun söylediklerini uygularsan her şey yolunda gidiyor...geçmiş olsun ;-)

Bende diane35 kullandım beni mahvetti..
Saba tümer'in programında İbrahim saraçoğlu'da dedi diane35 kadınlara çok zarar veriyor diye..sakın kullanmayın..

X