dıana35 ile korunabilirmiyim yardım edinn lütfen

gamze21

Nirvana
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2007
2.384
4.295
39
dıana35 ile aldactone kullanıyorum.adetlerim düzensiz oldugu için.Daına dogum kontrol hapı bilidigim kadarıyla.Yeni evliyim :asigim:bu hapla korunabilirmiyim yardım edin lütfen.....a.s.

evet diane 35 korunmak için ama diğer ilaç konusunda fikrim yok canım

dıana35 dogum konturol hapi canim,hem adet sorunu hem de hormon sorunu,hem sivilce sorunu olanlar icin mükemmel sonuc veriyor yumurtaliklarda ki kirside önlüyor.

Ay çok sevindim kızlar çok saolun cvp verdiniz için....
bende sivilce sorunuda vardı tam olmasada baya geşilme var sivilce konusunda 4 aydır kullanıyorum dıanayı...
bişe daha sorcam reçetesinde gebelik şüpsi görülürse ilaç bırakılmalı yazıyodu...
genede hamile kalma riski var herhalde tam olarak korumuyo mu acaba...
benim en çok korktugum hamile kalırsam hamile kaldımı hemen farketmicem için ilaç kullanmaya devam edicem buda bebeye zarar verir mi die düşünüyorum...
umarım tam anlamıyla koruyodur...

o her recetede yazar,yani hamile oldugunun farkindaysan bu ilaci alip kullanma manasinda canim.3 aya kardarda bilmeyerek kullansan birsey olmazmis dr. sormustum.
sen her saat ayni vakit al ve hic unutma almayi düzenli unutmadan saatlerinide aksatmadan icersen hamile kalmazsin.ama unutuncada 12 saat icinde unuttugun hapida icmen gerekiyor yine.
her yöntemi kesin korurda demiyorlar ALLAH VERDIMI OLUYOR NE KARDAR KORUNMAYA KALKARSAKTA BUDA BIR DOGRU.

X