Devlette tüp bebek

yogismom

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2024
34
9
37
Özelde başarısız tüp bebek denemesi olanlar devlete gittiklerinde yine aşılama şartı var mı? Özellikle istanbulda bununla ilgili tecrübesi olan varsa bilgilendirirse bizi çok sevinirim

Özelde başarısız tüp bebek denemesi olanlar devlete gittiklerinde yine aşılama şartı var mı? Özellikle istanbulda bununla ilgili tecrübesi olan varsa bilgilendirirse bizi çok sevinirim
Daha önce aşılama yaptırdınız mi? Eğer 2 aşılama yaptirdiysaniz onun raporlarını sundugunuzda sanırım kabul ediliyor. Ama direk tüp bebek yaptirdiysaniz ve belirtilen şartları tasimiyorsaniz iki aşılama isterler.(Direk tüp bebek için şartlar; azosperm, yaş faktörü vs)

Ben özelde tüp bebek yaptirdim. Şimdi devlette başladım. Aşılama şartı aramadilar. Rapor çıkarttık tedavimize devam ediyoruz.

Evet ben 4 deneme yapmıştım İstanbul'da özel bı klinikte bir de tek aşılama hikayem vardi bana yapmadı yumurta takibi yapacağız filan dedi başlamadan çıktım ama rapor için başlayacaktım çok ilgisizlerdi vazgeçtim. Yeniden opu oldum başka bir ile taşındım o sıra orada memorialde opu oldum 4 deneme yaptım yine ve doğum yaptım 8ncide.
Şartsız şekilde başlama sadece sperm olmazsa çok az olursa veya amh çok düşük olursa oluyor yaş ileri olursa belki birde.
Ben başvururken 28 yaşındaydım sanırım.

Bizde hersey normal, sebebi açıklanamayan infertilite diyor zaten. Ama yaş 37.
İlgisiz olan neresiydi acaba? Ben de ilk muayeneye cam sakuraya gittim. Orda tek adam var zaten, resmen milleti azarlamak için oraya oturmuş. Ucana kaçana bağırıyordu. Heryere şikayet ettim zaten.
Memorialden memnun muydunuz?

Ya muhattab olacağımız kimseyi bulamadık tedavi aşamasında konuşacağız edeceğiz nerde olduğunu soruyoruz orda diyor oraya gidiyoruz kimse yok misal. Ben İstanbul gitmemistim tabi devlete başka biyerde ikamet ediyordum orada başlayacaktım. Yani memorialde memnundum hiç olmazsa muhattab bulabiliyorsunuz özelde tabiki imkan var ise iyi doktor bulmaya çalışmak lazım laboratuvarı iyi olan bir hastane.

mrb devlette sürece nasıl başladınız
tüp bebek servisine gittim. muayene günü verdiler. muayene oldum daha önceki tüp bebek evraklarımı tahlillerimi vs teslim ettim. reglin 2. günü sabahtan gel demişti doktor. gittim kan verdim. muayene oldum. doktor ilaçları reçete etti tedaviye başladım. ben raporlu tedavi görüyorum. onların evraklarını da hazırlayıp teslim ettim. raporlu tedavi opu 15 transfer 40 bin tl. raporsuz ise 85 diye hatırlıyorum akdeniz üni. ilaçlar hariç . ilaçları peşin alıyorum yüzde yetmiş ücret iadesi alacağımı söyledi eczane

bilgi verdiğin için tşk ederim canım bende şuan ilaç tedavisi deniyorum ama yıne olumsuz oldu artık yavaştan tüp bebeğe gecsem diye düşünüyorum çünkü yaşım 37 ve gecikmekte istemiyorum peki raporu nasıl çıkardın

muayeneye gittiğinde onlar evraklarını söylüyorlar daha sonra teslim ettiğinde raporu hastane çıkarıyor

Benim amh düşüktü aşılama şartı aranmaksızın raporum çıktı. Tüp bebek yaptırdım.

Özelde olumsuz sonuçlanan asilama ve tup bebek olmuştu. Devlet hastanesi kabul etmedi, 2 asilama yaptırdım. Haziran ayında tup bebek için evraklarımi teslim ettim, hastaneden haber bekliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…