Devlet kararı: Operasyon

AngryPenguin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2012
5.378
1.437
Pazartesiyi Salıya bağlayan gece tüm televizyonlar “son dakika” gelişmesini duyurmaya başladı: “İstanbul merkezli operasyonlarda 200′e yakın adres arandı. Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yasa dışı dinleme yapmak ve sahtecilik suçlarına karıştıkları öne sürülen 70′e yakın polis gözaltında.”

Sanırım Erdoğan’ın Gülen Cemaati’ne karşı çeşitli vesilelerle “inlerine gireceğiz” dediği büyük operasyon başlamış durumda.

Şimdi soru sorma hakkımız var.

- Devlet, kendi içindeki çetelerden arınıyor diye sevinelim mi?

- Suça karışmış, vatandaşın canına, malına kastetmiş kamu görevlilerinin yakasına yapışıyorsunuz öyle mi?

- Bu büyük “temizlik” harekatı ile Roboski’de çoluk çocuğa bomba yağdırmış katilleri ortaya çıkaracak mısınız?

- 8 yıldır bir bekçinin bile sorumlu tutulmadığı, devletin tüm birimleriyle cinayetin etrafında dolaştığı Hrant Dink davasını aydınlatacak mısınız?

- Malatya Zirve katliamının, Rahip Santoro cinayetinin devlete sızmış faillerini bulacak mısınız?

- Gezi sürecinde nice gençlerimizi katledenleri, onlara “saldırın” emrini verenleri adalete teslim edecek misiniz?

- Ceylan Önkol’un, Uğur Kaymaz’ın, Lice’nin, Okmeydanı’nın sorumlusu, eli kanlı kolluk kuvvetlerine ibreti alem için dokunacak mısınız?

- KCK davaları adı altında önüne gelen Kürdü yıllarca hapis yatıranları afişe edecek misiniz? O Kürtlerden özür dileyecek misiniz?

- Soma’da üç kuruş fazla kar etmek için yüzlerce işçinin canına kıyanlardan hesap soracak mısınız?

- Hayırsever işadamı Reza’nın teslim aldığı iktidar mensuplarının yakasına yapışacak mısınız?

Niye hiçbirimiz gönül rahatlığıyla bu sorulara “evet” diye cevap veremiyoruz?

Yıllarca mahkeme kapılarında, devlet kendi polisine dokunmadığı için öfke ile bağırıp çağıran insanların niye bu operasyonla yüreği soğumuyor?

Niye mutlu değiliz?

Çünkü biliyoruz…

Bu iktidar Ergenekon, Balyoz davalarında olduğu gibi Cemaat operasyonunda da sadece kendi derdine bakıyor.

Sadece kendisine tehdit olarak gördüğü durumlarda davranmayı biliyor.

Üstelik rahatsız olduğu kesimlere saldırırken MGK kararları ile tüm devleti seferber ediyor, önüne gelen herkesin canına okuyor.

Defalarca yazdım, yine yazayım.

Bu devlet seferberlik halinde bir kesime “vatan haini” damgası vurarak saldırmaya başladığında önüne geçilemez bir sürecin startını vermiş olur.

Belli ki sivillere de dokunacaksınız.

Cemaatin dershanesine giden gencin de, Cemaatin yayın organında çalışan gazetecinin de aynı anda hayatını riske etmiş oluyorsunuz.

Suçun bireyselliği ilkesini göz ardı edip cadı avı başlattığınızda adaleti “toplama kampı”na çeviriyorsunuz.

Bu alışkanlığınız hiçbir kesimin derdine deva olmadığı gibi sadece yeni mağduriyetler yaratacak.

AKP’ye oy vermeyen kesimlerin neredeyse tamamının bir vesileyle hain ilan edildiği bir ortamda kimse kendini güvende hissetmeyecek.

Bu kadar büyük kaygıların olduğu bir ülkeyi taşıyamazsınız.

Sadece gerginlikten beslenen bir anlayış ile davranıyorsunuz.

Kazandığınız her seçim birilerinin büyük kaybına dönüştüğü sürece felakete gidiyoruz demektir.

Sıranın kendisine gelmesini bekleyenlerin ülkesi artık burası.

Bu sıra eninde sonunda size de gelir.
Söylemiş olayım…

Hayko Bağdat
http://www.haykobagdat.com/kose-yazilari/devlet-karari-operasyon/

Son düzenleme:
AKP’ye oy vermeyen kesimlerin neredeyse tamamının bir vesileyle hain ilan edildiği bir ortamda kimse kendini güvende hissetmeyecek.

şu söz çok doğruymuş..yeni anladım maalesef:KK43:

Basaran'la ayni duygulari paylasiyorum sanirim. Ben de midem agzimda bir vaziyetteyim. Bu kadar kokusmusluk artik cok fazla...
Bir de butun bunlarin mumessilleri cemaatler, ve de butun gun din iman basortusu sakal cubbe muhabbeti yapanlar.. Bu mudur muslumanlik? Haram, gunah, yolsuzluk, rusvet, adam kayirma, sinavda test calma, baskasinin hakkini calma, insanlari minicik hucrelere tikip ozgurluklerini, yasamlarinin 5 senesini calma, sonrada pardon deyip salma, hersey mubah... Ama onlar cumaya gidiyor, karilari da basini bagliyor.. Inancli insan deyince akla ilk gelen isimler de onlar.. Nedir bu inanc sahi? Hangi din? Ben cikartamadim..:KK37:

Basaran'la ayni duygulari paylasiyorum sanirim. Ben de midem agzimda bir vaziyetteyim. Bu kadar kokusmusluk artik cok fazla...
Bir de butun bunlarin mumessilleri cemaatler, ve de butun gun din iman basortusu sakal cubbe muhabbeti yapanlar.. Bu mudur muslumanlik? Haram, gunah, yolsuzluk, rusvet, adam kayirma, sinavda test calma, baskasinin hakkini calma, insanlari minicik hucrelere tikip ozgurluklerini, yasamlarinin 5 senesini calma, sonrada pardon deyip salma, hersey mubah... Ama onlar cumaya gidiyor, karilari da basini bagliyor.. Inancli insan deyince akla ilk gelen isimler de onlar.. Nedir bu inanc sahi? Hangi din? Ben cikartamadim..:KK37:

Aaaa 10 yıldır kandırıldı hükümet:KK14: cemaat devleti ele geçirdi dendiğinde buna kargalar bile güler diyorlardı el, ayak öpüp, ne istedilerse veriyorlardı. İnsanların haklarını, hayatlarını çıkarları uğruna birlikte kurban ettiler sonra biz kandırıldık deyip işin içinden çıktılar. Cemaat ne kadar suçluysa en az hükümette o kadar suçlu fakat hala bunu bile göremeyenler var:KK14:

Aaaa 10 yıldır kandırıldı hükümet:KK14: cemaat devleti ele geçirdi dendiğinde buna kargalar bile güler diyorlardı el, ayak öpüp, ne istedilerse veriyorlardı. İnsanların haklarını, hayatlarını çıkarları uğruna birlikte kurban ettiler sonra biz kandırıldık deyip işin içinden çıktılar. Cemaat ne kadar suçluysa en az hükümette o kadar suçlu fakat hala bunu bile göremeyenler var:KK14:

aaaaaaaaaa kandırıldı başbakanımız,çok üzülüyorum çok mağdur ve çok masum halbuki,yazık:KK50:

aaaaaaaaaa kandırıldı başbakanımız,çok üzülüyorum çok mağdur ve çok masum halbuki,yazık:KK50:

ben de çok uzuluyorum bu adamın haline.bu kadar yalanla dolanla obür tarafı bırakıyorum bu dunyada ne olacak hali

X