Devlet alım yapmayacak mı artık

babaddyaa

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2024
180
73
26
Kamuda tasarruf mevzusu sizce kalıcı bir uygulama mı olur? KPSS çalışan ama bu haber sonrası motivasyonu düşen çok arkadaşım var
Sizce alımlar çok mu azalır
Olumlu yanından bakıp motive edeyim diyorum kendimi bana olumlu yan bulur musunuz 😁😁

Emekli olanların yerine alınacak 3 yıl o yüzden her sene sınavlara girin atanma ihtimaliniz var.

2028de de seçim var alım baya olur.

Onu da geçtim bazen değişik durumlar oluyor (deprem - darbe ) acil memur ihtiyacı oluyor.

Atanana kadar KPSS çalışmaya ve girmeye devam etmek lazım Tr de.

secım zamanı gırmedıgıme o kadar pısmanımkı ben o kadar olur yani.
deneycegım yınede. calısıyor muyum hayır. Yınede girmekte fayda var.

Bu alım tasarrufu öğretmenler için de geçerli mi? Yani emeklilikle orantilimi öğretmen alımı da.

motalim bozuldu saldım ama hala kıyısından köşesinden çalışmaya çalılıyorum.
ama evet alım az olacak olağanüstü bir durum olmazsa

ben full bıraktım valla. artık memurluk hevesim de kalmadı. iyice soğudum her seyden. seneye anlaraya tasindiğimda yüksek lisans yapıp üniversitede kalmaya calisicam. ben sürekli yarışmaktan yoruldum valla. anam ağladı. sistem beni dövdüüüü dövdddüüüü duvara fırlattı 😂

ben full bıraktım valla. artık memurluk hevesim de kalmadı. iyice soğudum her seyden. seneye anlaraya tasindiğimda yüksek lisans yapıp üniversitede kalmaya calisicam. ben sürekli yarışmaktan yoruldum valla. anam ağladı. sistem beni dövdüüüü dövdddüüüü duvara fırlattı 😂
Akademi de güzel bi seçenek. Üstelik torpilsiz yükselme ihtimali daha çok bence memurluğa göre.

Akademi de güzel bi seçenek. Üstelik torpilsiz yükselme ihtimali daha çok bence memurluğa göre.
aslında hep akademi istedim, üniversitedeki bir çok hocam da önerdi hatta yardımcı olabileceklerini vs söylediler. ama sanırım o dönem zor geldi bana 2 yıl daha okumak. ama kpss beni artık o kadar yordu ki.. ve memurluk cok getirisi olsa da sizi köreltiyor. ben dil edebiyat mezunuyum mesela, gidip yıllarca grammer öğretmek okuduğum okula küfür gibi bir sey 😂 ne biliyim valla. inşallah hepimiz gönlümüze göre, bizi maddi manevi tatmin edecek yerlerde oluruz artık.

Ben akademik kariyeri bıraktım memur oldum aksine çünkü akademide ya alım olmuyordu ya da alım oluyorsa alınacak kişi belliydi diyebiliriz 😄 biraz hedef düşmüş gibi oldu ama memnunum en azından saat 5 diyince bitiyor 😄 B grubundan atandım 2022de

aslında hep akademi istedim, üniversitedeki bir çok hocam da önerdi hatta yardımcı olabileceklerini vs söylediler. ama sanırım o dönem zor geldi bana 2 yıl daha okumak. ama kpss beni artık o kadar yordu ki.. ve memurluk cok getirisi olsa da sizi köreltiyor. ben dil edebiyat mezunuyum mesela, gidip yıllarca grammer öğretmek okuduğum okula küfür gibi bir sey 😂 ne biliyim valla. inşallah hepimiz gönlümüze göre, bizi maddi manevi tatmin edecek yerlerde oluruz artık.
Ben her ikisinde de şansımı deneyeceğim 😅 Ama benim de gönlüm akademide. Okumayı ve araştırmayı yapmayı seviyorum çünkü 😊

X