Deviasyonmu, yoksa kemermi?

Selma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2007
290
18
40
Doktor bey, iyi günler,
Paranazal sinüs raporum aşağıdaki gibidir,
Burnumun sağ veya sol tarafı herzaman tıkalıdır, burnumun 2 tarafından nefes aldığımı hiç bir zaman hatırlamıyorum, ve bu sebeple çok sık sinüzit ve alerjik rinit oluyorum,
Burnumun dışardan gözüken şeklide ortasında kemer olan, yüzüme göre orta büyüklükte, delikleri normal olan bir burun,
Ben herzaman nefes alamama sorunumu deviasyon diye düşünürdüm, burnumdaki özellikle yan profilden daha çok belli olan kemeri, deviasyon diye zannederdim,
aşağıdaki raporu gören sağlık ocağındaki pratisyen hekim, benim deviasyon sorunumun olmadığını, nazal septum orta hatta olduğunu buda deviasyon olmadığı anlamına geldiğini söyledi

Bu aşağıdaki raporu görmeyen plastik cerrahi doktoru ise, burun deliklerimin içine bakıp kemik baya eğri, ve sağ tarafında polip var dedi

Doktor bey benim sorum; aşağıdaki rapora göre benim deviasyon sorunum yok, burundaki kemer nefes almaya engel diyebilirmiyiz?

PARANAZAL SİNÜS BT İNCELEMESİ
Bilateral frontal etmoidal hücreler ve maksiller sinüste mukozal kalınlaşmalar izlendi.
Sfenoidal sinüs sol kompartımanda retansiyon kisti mevcuttur.

Her iki ostiometal üniteler yumuşak doku dansitesi ile obliteredir.

Kemik konturlar düzenlidir

Bilateral nazal konkalar doğaldır

Nazal septum orta hattadır

SONUÇ: Kronik sinüzit

hayır burnunuzdaki cıkıntı nefes alamanıza engel olmaz. Bence doktorunuzun muayenesi bt den daha değerli. Bt de egilik yokmus gişbi durup muayenede gorundugunu cok goruyoruz bazan tam tersi de olabiliyor. Hem yukarıdaki rapora göre sizin nefes almanızda hiç bir problem olmamalı bunu nasıl açıklayacaksınız.
saygılarımla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…