Devamli aglayan bebek…

tugbaa0

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2022
305
100
28
Herkese selam 5 aylik bi bebegim var dogdugundan beri o kadar aglayan huzursuz bi bebekki anlatamam. Hadi ilk 3 ay kolik dediler duzelir dediler ama yok gercekten abartisiz ilk 3 ay sadece krizlerle gecti asla uyumazdi sadece aglardi 4. aydan itibaren krizler azaldi ama yine devamli huzursuz bebek arabasindan nefret ediyor disariya cikmak iskence normal arabandan hele inanilmaz krize giriyor asla bi yere gidemiyoruz yere biraksam az oynasa asla yok kucakta olacak illa o sekilde bile ya aglar ya huzursuz durur. Doktora gittik sut alerjisi var dediler sut urunlerini aylardir kestim ama duzelme yok saglikli olsunlar canlari sag olsun ama cidden yipraniyorum bi yere cikamiyorum bi toplumda oturamiyorum devamli aglar mi bi bebek durmadan lutfen benim durumumda olan anneler bana fikir verin

Oyy Allah yardımcın olsun kuzum… benimki de öyleydi. En en neşeli zamanlarında 5 dk dışarı çıkıp dönmeye başladım ilk. Durmuyor mu, kanguru al. Onunla 5 dk dışarıda vakit geçir eve geri dön. Peşine 7-8 dk, 10 dk öyle öyle uzatmaya çalış. Ben öyle alıştırdım sahsen. Özellikle eşimle aksam çıkarmaya özen gösterdim. Baktım ki durmaya başladı. En sakin anında en sevdiği oyuncağı çıkarıp bebek arabasına koyuyordum. Öncesinde göstermiyordum ama yerine koyarken dikkat çekmek için kullanıyordum… öyle öyle alıştı şimdi. Hep kendini eve de kapatamazsın ki. Biraz o sana uyum sağlayacak biraz sen ona. Aman sevmiyor diyip hep evde durma yanılgısına girme. 5 dk da olsa dene. Sen çok yıpranırsın hep evde bu şekilde…

Ağlasa da hemen aman ağlıyor diyip stres yapma. Normal karşıla ve şarkılarla, oyuncaklarla dikkatini dağıtmaya çalış. Benimki sevmezdi ama en güzel de avm de dururdu. Yarısından çoğu kucakta, aralarda anca bebek arabasında dururdu. Kucakta sakinleştir sustuğu gibi arabaya koy. Gezdirmeye calış hemen… bir de ben emziğin çok faydasını gördüm. Emziğe de zor alıştı ama alışınca çok sakinledi. Tavsiye ederim onu da

Kolik daha uzun da sürebilir, 3 ay diye sartlamayin kendinizi. Büyüdükçe daha da düzelecektir. Bazı bebekler nedense huysuz oluyor ilk zamanlar. Benim bebeğim de 3 aylık hep kucak istiyor, gezdirmemi istiyor asla oturamiyorum. Ayak tabanlarim acıyor artık evi tavaf etmekten. Yatirdigim an kucak diye ağlıyor. Ne yapalım tek sorunu bu olsun diyorum. Mamuru ana kucaklari var biraz pahalı ama keşke minikken ondan alıp alistirsaydiniz biraz sakinlesiyorlar onunla, ama artık ayı ilerlemiş alışması zor olur.

Ah aminn valla artik ne yapacagimi sasirdim o kadar yiprandim ki. Dun artik esimle biraz vakit gecirelim aglarsa aglasin alismali diye arabayla gezmeye ciktik gittigimi yer 1 bucuk saat uzakliktaydi ama arabada oyle bi krize girdi ki oraya varmamiz iskence oldu bize tum gezme sirasinda kucagimizdaydi zaten tek uyuyunca bebek arabasina giriyor donus desen yine aglama kriziyle gecti birdahada tovbe ettik gezmeye. disardan belki aglasin yada simartmayin gibi gorunuyor olabilir ama o krizleri nasil anlatsam hani normal aglama degil ki aglasin aglasin susar diyelim resmen bi krize giriyor her seferinde bi yerinimi incinttik diye korkuyoruz sanki bi yerleri kirilmis dayanamiyor gibi agliyoremzigi cok istedik tutmasini dogar dogmaz verdik hemen midesini bulandiriyordu asla tutmadi bu aydan sonrada gec oldu sanirim yeniden denemek

Evet haklisiniz ama 5 ay oldu azda olsa su krizleri bitmesi gerekmez miydi cok sukur Allah baska dertlerini gostermesin ama cok cok yorucu 5 aydir ben ben degilim resmen ana kucagida aldik ilk aydan beri asla sevmedi koydugum an kiyamet kanguru aldik yinede kanguruyu biraz seviyor biraz oyle dolasiyoruz sonra yine bikiyor illa tam kucak olacak umarim buyudukce duzelirler

Uzamış kolik olabilir. Bazı kolikler 7 ay, bazıları 9 ay sürebiliyor. Benim oğlum da çok ağlardı. Hep kucaktaydı. Zamanla geçti, unuttum bile o günleri.
Dün üst kat komşumu gördüm, taşınalı hiç görmemiştim. Çok ağlayan bebek sizin miydi diyor, mahvetti sizi diyor. Böyle diyince hatırladım

Üzülmeyin biz de öyleyiz, 4.aya girdik kucaktan başka yerde durmuyor. Belim boynum tutuluyor, ama geçecek sabredin. Yorucu, eve yakın arkadaş akraba çağırın arada onlara verin, komşuya oturmaya gidin..benim öyle bir avantajim da yok tek başımayım gurbette. Ağlasa da dışarı çıkartmak istiyorum, beş dk durmuyor arabada, kanguru aldık bakalım sevecek mi...Evin işi de kalıyor, yemek de, bulaşık da ..saçlarımı yıkayacak vaktim yok su vurup çıkıyorum vücuduma bu sıcaklarda. Geçecek sabırlı olacağız...

Oyy kuzum durmayan bebekle 1.5 saatlik yol çok uzun bir süre ama gerçekten. Benim bahsettiğim 5 dk markete, manava, parka tarzı eve yakın yerlere, durmayınca hemen dönebileceğiniz tarzdaki uzaklıklar. Oyle başlayıp 5 dk, 10 dk , 15 dk gibi gibi arttırman… direk 1.5 saatlik yol durmayan bebeğe işkence olur. Onu zaten yapma. Ben sadece durmadığında, ağladığında panikleme anlamında söyledim. Sakin kalıp şarkılarla, oyuncaklarla dikkatini dağıtmaya çalış. Yoksa ben de aman ağlasın diyip hayatta bırakamam. Çok ağlatmanın anne- bebek arasındaki güven bağını da zedeleyeceğini düşünüyorum. Benim kast ettiğim sadece ağladığında önce sakinleştirmeye calışmak. Durmuyorsa kucağa alıp, hızlıca bebeğin güvenli alanına, eve dönmek. Çok ağlatmamak adına 5 dk lık kısa mesafelerde dene dedim zaten… benimki de 5 aylıkken alıştı. Çok zor oldu ama uyuturken teklif etmeye başladım. Biraz zorlandık ama öyle öyle alıştırdık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…