Devamlı adet görüyorum

breathin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2011
638
6
Selam kızlar..Bundan iki ay önce tuhaf bir şekilde çok sık adet görmeye başladım.On günde bir adet oluyodum.Ama kanama bildiğimiz adet kanaması gibi değil, bildiğimiz pembe kan şeklinde başlıyor, 3-4 gün böyle gidiyor ve sonra normal adet kanı haline geliyor ve tüm kanama da 10 gün sürüyordu.Bu olay 2 ayda 4.kez olunca doktora gittim.Bana polikistik over başlangıcı dedi, yumurtalıklarında tembellik başlamış dedi ve hormonlarımı düzenlemesi için doğum kontrol hapı verdi.Bu adetini de düzene sokar dedi.1 ay kullandıktan sonra bir buçuk hafta önce normal periyodda ilk adetimi gördüm.Tam düzene girdi diye sevinmiştim.Adetim 8 gün sürdü.1 gün boşluktan sonra ertesi gün yine kahverengi bi kanama başladı ve bugün yine rengi pembeye dönmüş, sanırım yine adet görücem.Artık o kadar çok sinirim bozuldu ki devamlı her allahın günü kanamam var.Öyle deli gibi yoğun değil belki günde 5-6 damla ama bu beni çileden çıkarmaya yetiyor.Hastalığı araştırdığım kadarıyla bu hastalıkta insanlar bazen aylarca adet görmüyor.Bense her gün kanamalı geziyorum.Bu durumu yaşayan var mı ya da doktor falan tavsiye edebilir misiniz artık deliricem yoksa.

kist olabilir doktora görünün derim tekrardan ablamda da benzer bir kanama vardı kist çıktı aldılar şuan normale döndü

Ama pko sık adet olarak değil adet olmayarak başlar diye biliyorum...
Pko hastaları kolay kolay adet olmaz çünkü...
Malesef canım doğum kontrol hapı 1 ay kullanmakla düzene sokmaz adetini...

benim yakın arkadaşımın durumu da aynı sen..hep öle devam ediyo arkadaşımda..dr doğum kontrol hapı verdi..polikistikover onunda hastalığı..birde endokrin bölümüne gitmeni tavsiye ederim..kadın doğumcuyla beraber yürütülmesi gerekiyomuş..endokrin doktorunada durumunu anlat ilaçlarını göster..o da zaten seni baştan aşağı hormonlara ve tekrar ultrosona gönderir..başka hormonlarında da sorun olabilir..benim arkdaşımda çıkmıştı..araştır iyi bir endokrin ve kadın doğumcuya git mutlaka..

benımde ıkı ay o0nce basladı senın dedıgın gıbı acık pembe kanama oluodu doktora gıttım özel bı hastaneye senden parca alıcaz kanser degılsındır ama oyleysen bıle ılk asamasıdır dedı ucretı 500 mılyon dedı konu saglık olunca ınsanın gozu para gormuo verdık yapıldı 1 hafta sona sonucu ogrenmek ıcın aradıgımda hıcbıseyın yok merak etme su fıtılı al kullan ıltıhapmıs gecer dıye benımle resmen dalga gectı paraya yanmadımda kanser olabılırsın dedıgıne gunlerce agladım sonra 1ay sona yıne adetımden sona yıne basladı kanamam ama bu sefer kahverengı parca parca bu sefer bayram sebebıyle memleketımdydım orda doktora gıttım ultrasonla baktı kist var korkulcak bı durum degıl dedı dıger doktoru anlattım bunlara hıc gerek yok doktorunu degıstır dedı dedı dıvına dıye bı ılac verdı kanaman olsada kullan bu ılacı bı sonrakı adetınden sonrada kontrole gıt dedı bı ıkı gune kanamam gectı dıvına dogum kontrol hapı gıbıgun gun kullanılıo ama bı gun unutmusum ben kullanmayı ertesı sabah alın kanama gorulur yazıo prospektuste sımdı unuttugum ılacın etkısımı yıne kanamammı basladı bılmıorum kanama devam edıo ve her tuvalete gıdısımde o kanı gorup sınırlerım bozuluo.bıde cocuk ıstıoruz kendımı cok kotu hıssedıorum.sıtedede dıvınayı kullananları okudum genelde adet olamayanlar kullanmıs polıkıstık overlılerı okudum onların belırtılerıde yok.doktorlara guvenımıde kaybettım sankı napıcam bılmıorum her doktor baska bısı soyluo

bıkaç ay önce benım arkadaşımda 20 gun devamlı adet oldu..

doktora gıttı..kist varmış..

ilaçla küçültüldü..şimdi ıyı..

doktora gıtmeyı ıhmal etmeyın..kontrol önemlı..

............................................

Son düzenleme:
Benim adetim de 2 aydır çok düzensiz ve uzun sürüyor bir türlü bitmiyor ilk kez başıma böyle bir şey geldi..sizinki düzeldi mi

Benim adetim de 2 aydır çok düzensiz ve uzun sürüyor bir türlü bitmiyor ilk kez başıma böyle bir şey geldi..sizinki düzeldi mi
Merhabalar siz ne durumdasınız ben muayene de oldum doktor detaylı baktı rahim temiz hormon bozukluğu nedeniyle olmuş dedi pcos var zaten ama 15gunu geçti kanama hala bitmedi ilaç verdi 3 gün kullan kesicek dedi bugün 3.gun ilacını içtim hala kanamam var azaldı ama ağrısı bitmedi ve gelmeye devam ediyor bir doktora daha mı gorunsem acaba

Hangi hormonda bozukluk çıktı? Covid aşısı olmuş muydunuz?

Merhaba, durumunuz düzeldi mi acaba? Ben de benzer sorunu yaşıyorum doğum kontrol hapı verdi doktor ama asla durmuyor. 27 gündür reglim artık çıldırmak üzrreyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…