Detayli usg de kalpte vsd çıkanlar

Belizhanim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2021
157
186
Cok cok üzgünüm

25.haftada bebegimin kalbinde delik saptandı 2 tane sanirim. Diger organlarinda sorun yok, ikilide kombine risk düşük gelmisti. 12.hafta muayenemde normaldi. Ama suan bu delik sebebi ile amniyosentez ya da kordonsentez yapalim diyor doktorum. Kafayi yemek üzereyim basina boyle bisey gelen var mi? Genetik hastaligi olabilir diyor. Dogrusu yanlışı tartamiyorum kafamda saglikli düşünemiyorum. Tevrubeli annelerden bilgi alabilir miyim? Kafama taktigim sey kalbindeki delik degil amniyosentez ile onun evine müdahale etmek aslinda bilmiyorum lutfen bilenler bana yazabilir mi?

Çok geçmiş olsun inşallah hiç bir problem olmadan sağlıkla kucağınıza alırsınız. Acaba amniyosentez ya da kordonsentez yerine bu haftalarda FETAL DNA yapılabiliyor mu? Daha risksiz olduğu için böyle düşündüm.

Doktoruma sordum ama kesin tani lazim bize amniyosentez bunu saglar dedi. Napacagimi bilemiyorum. gece gunduz agliyorum wlimde olmadan

Benim bildiğim nerdeyse her bebeğin kalbinde delik oluyor oda doğuma kadar kapanmış oluyor hep yani normal bir durum . Tabi yine de bilemedim çok geçmiş olsun

Öncelikle çok geçmiş olsun. İnşallah önemsiz bir durumdur yaşadığınız. Ama ben olsam sanırım doktorumu dinlerdim. Sonuçta her gebeye boş yere amniyosentez önerilmiyor. Bir kalp rahatsızlığı var. Rahatsız etmek istemiyorum dediğiniz bebiş şu an zaten rahatsız. Birkaç doktordan daha görüş alıp amniyosentez yaptırmanız faydalı olur bence. Umarım genetik bir anomali yoktur. Sadece kalple ilgili bir sorundur..

Benim bildiğim nerdeyse her bebeğin kalbinde delik oluyor oda doğuma kadar kapanmış oluyor hep yani normal bir durum . Tabi yine de bilemedim çok geçmiş olsun

Evet ama vsd denen durum her bebekte olan şey değil. Doktorun gereksiz uygulama yapmaya çalıştığını düşünmüyorum ben pek..

Konu sahibi, siz birkaç doktordan daha görüş alın ama doktorlara güvenin şüpheyle yaklaşmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…