Detaylı ultrasonda İnce bağırsakta parlaklık

elif elif 1545

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2023
65
14
26
Kızlar merhaba, 22 haftalık çift yumurta ikizlere gebeyim. Bugün detaylı ultrasonda bebeğimin birinin ince bağırsağında hafif düzeyde parlaklık görüldü. İkiz gebelik olduğu için ikili, üçlü test yaptırmamıştım. Doktorum ense kalınlığı ve burun kemiği normaldi ama bağırsakta parlaklık kromozomal bozuklukta olabilir ama olmayadabilir dedi. Daha önce benim gibi olup, gayet sağlıklı doğum yapan var mı

Nedir bu zamanında bana da demişlerdi ama birdaha birşey söylenmediydi parlaklık demek tam olarak ne oluyor neye yol açıyor
Doktorun dediğine göre genelde 16-17 haftalarda çıkıp sonra nedensiz geçebilirmiş, ya da kistik fibroz sebebli olabilirmiş genelde akraba evliliklerinde ama anne baba genetik taşıyıcı olsa dahi 1/4 ihtimal hastalık yani aşırı zor. Bağırsakta parlaklık gelişim geriliğine neden olabilir diyorlar, kromozomsal hastalık belirtisi (down send.) olabilir ama tek başına bişey ifade etmiyor bu konuda. Direk genetik prof. söyledi bunları bana. Ki genelde forumda araştırdığım kadarıyla geçmiş, benimki de geçmiş doktorumun dediğine göre. Parlaklık dedikleri şey kemik gibi net görünebilir olması bağırsağın

X