Detaylı ultrason ARSA teşhisi

cemree67

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2021
184
63
Merhaba kızlar,
20+4 haftalık hamileyim sat tarihine gçre tam 21 hafta neyse bugün perinatoloji bölümünde detaylı ultrasona gittim tüm organları butın dudak vs iyi yalnız kalpte arsa teşhisi kondu önemli mi risk arz ediyomu diye sordum doktora anne karnında bebeğin kalbinde 1 damar belli bi haftadan sonra yok olması kaynolması gerekiyomuş o kaybolmamış 22 haziran gel bi daha bakacaz dedi prosedür gereği karnından sıvı aldırmak istermisin 3 kü taraman orta risk dedi halbuki üçlü tarama sonucma kadın doğumcum baktı 2li de 3 lü de temiz çıktı demişti başına böyle bi olay gelen var mı??

Merhaba aynı durumu ben ve burdan tanıştığım 3 arkadaşta yaşadı.sadece arsa çıktıysa hiç korkmayın sakın sıvıda aldırmayın çünkü hepimiz doğurduk ve bir sıkıntı olmadı. Artık arsa birçok bebekte var belki sizde ailenizdede vardır demişti doktor gönlünüzü ferah tutun hamileliğim tadını çıkarın..

Canım allah razı olsun içimi rahatlattın bende sorunca sıvı aldırmak ister misiniz deyince yok hayır dedim. O an neye uğradığımı şaşırdım çıkmadan tekrar sordum hocam riskli bişey mi bebeğe bişe olur mu diye genetik sorunu yok ilerde de bişe olmaz dedi sadece bu detaylı ultrason üçlü taramalar %100 sonuç vermediğinden biz prosedür gereği seçenek sunuyoz dedi sonra eve geldim ama zaman nasıl aktı gitti bilmiyorum aptal gibiydim internetten araştırdım biraz rahatladım .

Hiç üzmeyin kendinizi bizde üzdük boşunaymış.kendinize dikkat edin aklınıza takılan bişey olursa yazın bu konuda yeterince tecrübe ettik

Merhaba cemre hanım doğum yaptınız mı bebeğiniz sağlıklı mı acaba bizede detaylı ultrasonda arsa teşhisi konuldu da haliyle çok endişelendik fetal dna testi yaptıracağız

Merhaba cemre hanım doğum yaptınız mı bebeğiniz sağlıklı mı acaba bizede detaylı ultrasonda arsa teşhisi konuldu da haliyle çok endişelendik fetal dna testi yaptıracağız
Merhaba Evet doğum yaptım bebeğim çok şükür sağlıklı doktor arsa teşhisinden sonra tekrar gün verdi tekrar bakalım diye 2. Gittiğimde herşey yolunda dedi arsa demiştiniz dedim yoo öyle bir şey göremedim dedi şuan 3 aylık kızım rutin kontrollerine gidiyorum herşey yolunda sizi tekrar çağırdı mı doktorunuz

Hayır bizi çağırmadı arsa görüyorum dedi hatta down ve di george sendromu olabilir amniyosentez yapalım dedi ama ben amniyosentezden korkuyorum fetal dna gen testi yaptırdım sonuç bekliyorum ayrıca yarın başka bir prof perinatologa daha gidicem ama korkuyorum ya ister istemez.. sizin bebeğinizin sağlıklı olmasına çok sevindim böyle şeyler duymak beni rahatlatıyor

Allahın izniyle bişey çıkmayacak bende çok araştırdım down ve di george hastalıklı çocuklarda arsa görüldüğünden ihtimal dahilinde kesin sonyç için isteniyo o testler içiniz rahat olsun bence bi problem yok

İnşallah canım benim Allah razı olsun çok sağol siz bişey yaptırmışmıydınız zamanında herhangi bir test

İnşallah canım benim Allah razı olsun çok sağol siz bişey yaptırmışmıydınız zamanında herhangi bir test
Hayır canım yaptormadık çünkü düşüncem değişmeyecekti testlerin de sağlıklı olduğınu düşünmüyorum hadi kan testi yaptırdın bişe olmaz da sıvı aldırmak falan ne gerek var bu benim sınavım dedim hep dua ettim çok şükür rabbime bebişimde sıkınto yok Hiç korkma gör bak sağlıklı olcak

İnşallah canım benim ne gelirse allahtan

Merhaba, ben gebeliğimin 14. haftasında içim rahat etsin diye fetal dna yaptırmıştım ve sonuç %99 temiz çıkmıştı. 21. hafta detaylı ultrasonda doktor hem ARSA, hem de kalpte parlak bir nokta gördü. Kalpteki parlak nokta ilerleyen haftalarda çoğunlukla kaybolan kireçlenmeden kaynaklanıyor olabilir dedi ama ARSA için bizi korkuttu biraz. Fetal dna testimiz olmasına rağmen amnyosentez kadar kesin sonuç vermez dedi, o günlerde kendimi çok üzdüm çok ağladım ama yaptırmadım amniyosentez. Kalan %1'lik ihtimal için de Allah'a bırakıp tevekkül etmeye karar verdim. Umarım hepimiz sağlıklı, normal bebekler getiririz dünyaya

Canım bende kaç gündür o kadar üzüldüm ki bitkisel hayatta gibiydim fetal dna verdim sonuç bekliyorum ama dayanamadım başka bir prof a gittim perinatoloji uzmanına bana dedi ki ben kan bile istemezdim senden tek bulgu olan hastalarda eğer ek bulgu göremiyorsak arsa anlam ifade etmiyor unut bunu lütfen gebeliğinin tadını çıkar dedi..Emin ol hiçbir sorun çıkmayacak dedi benim böyle 4 5 hastam oldu hepsi sağlıkla aldılar kucağına dedi.kan sonucu beklerken biraz olsun nefes aldım bu hocanın sözleriyle sizde biraz rahatlayın inşallah diye söylüyorum umarım sağ salim alırız kucağımıza yavrularımızı peki siz fetal eko çektirdiniz mi

Yok fetal ekodan bana hiç bahsedilmedi. Sadece fetal dna yaptırdım. Size önerildi mi yaptırdınız mı

Herkese merhaba, benim de bebeğime 21. Haftada arsa teşhisi koyuldu. Çok endişeliyim, nasıl hissedeceğimi ne düşüneceğimi bilemiyorum. Ben de kan verdim ve sonucu iki hafta bekleyeceğiz. Çok zor bir süreç. Bu teşhis koyulup doğum yapan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim

kalbınızı bır nebze rahatlatabılmek ıcın uye olup sıze cevap verıyorum. benımde ıkız bebeklerıme hamılelıgım sırasında bebegımın bırısınde arsa teshısı kondu. baska bır sıkıntı gormedı doktor sadece arsa var dedı. karından sıvı alınarak test yapılabılır dedı bunu turkıyede yaptırabılırsın dedı bırde fetal dna denen bır test var dedı onuda anneden kan alarak yapıyorlar ve kan yurtdısına gıdıyor turkıyede bazı hastanelerde var kanınızı alıp yolluyorlar. fetal dna sonucunda bebeklerımde cok sukur kı down sendromu cıkmadı. ama otızmın erken tanısı olmadıgı ıcın onu dogduktan sonra bakılacak dedı. tek basına arsa bısey ıfade etmıyor dedı bazı doktorlar. sakın uzulmeyın kendınızı yıpratmayın. doktorlarım detaylı ultrason ıcın bahcesehır ıstınye lıv hastanesınde ALİ GEDİKBAŞI yaptı. fetal dna testımız ıcınde istanbul ulus liv hastanesinde AYHAN SUCAK yaptı. ıkısınden de cok memnunum.
gonlunuzu ferah tutun bebegınız her dusuncenızden ve ruh halınızden etkılenıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…