Destekelerinize İhtiyacım var

kalimerom

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
117
0
Arkadaşlar daha öncede yazmıştım okuyanlar bilir.Benim düşük hcg ile başlayan bir gebeliğim var gerçi daha sonra iki katına arttı.Ama biz keseyi daha 6.haftada görebildik.Oda belli belirsiz doktorun dediğine göre ancak 4,5 haftalık ancak görünüyormuş.Doktordan çıkınca çok mutluydum en azından keseyi gördük diye.Fakat şu an keseyi göreli bir hafta oldu ve ben 7. haftadayım adet günüme göre ama bende hiç hamilelikle ilgili ufacık bir değişiklik yok.Ne biliyim bi miğde bulantısı,baş dönmesi.karında şikinlik.Sadece biraz gaz var bide iyi yiyorum gerçi yemek yiyebilmem sigarayı bırakmış olmamalada ilgisi var diye düşünüyorum.Şimdi ben 17 nisanda doktora gidicem kalp atışı ve bebeği görmeye ama çok korkuyorum.Sanki boş gebelik diyecekmiş gibi geliyor.Akşamda çok kötü rüyalar gördüm yorumlarıda hiç iyi değil.Ne olur yardım edin.Akşamları düşünmekten zor uyuyorum.Sizce boş gebelik ihtimali varmı?Yaşayan varmı bu boş gebeliği?Benim gibi hissedenler varmı?Ayy ben çok kötüyüm.Niye böyle oldum bilmiyorumsenağlama

güzelim öncelikle tebrik ederim artık sende anne adayısın. hamilelik belirtilerini yaşamadığından bahsetmişsin, ama herkes hamilelik belirtileri yaşıyacak diye bişey yok ki canım yaa... o kişiden kişiye değişir. suan 7 haftalık hamile olduğunu söylemişsin ve 6. haftada ultrosonda keseyi görmüşsünüz. zaten boş gebelik yada dış gebelik olsa doktorun seni bilgilendirirdi. sen kötü düşnme ve üzme kendini bu kadar. rüyalar görmen normal... sen kalbini ferah tut güzelim... bak görüceksin herşey normal gelişecek...

bende doktora gittiğimde sadece keseyi görmüştük. Bebeği görene kadar boş gebelik korkusunu yaşadım. ama boşuna üzmüşüm kendimi. şuan 33 haftalık hamileyim. boş gebelik değildir canım. bende uyku dışında herhangi bir hamilelik belirtisi yaşamadım o dönemde. hatta şuana kadar hiç mide bulantım, baş dönmem olmadı. belirtiler kişiden kişiye değişiyor. sen içini ferah tut. kendini de bebeği de üzme. bak gör her şey yoluna girecek. kalp atışlarını göreceksin

sevgili kalimerom inan bu yazıyı okuyunca kendim aklıma geldim bende geçen hafta doktora gittiğimde keseyi gördük doktor herşey normal 10 gün sonra gel kalp atışlarını duyalım dediği halde acaba duyacak mıyım acaba bebeği görecek miyim gibi bir çok şeyi düşünüyorum ve dün gece rüyamda doktorum boş gebelik kürtaj olacaksın diyordu çok ağladım sonra kendi kendime güldüm rüya bu diye canım görene kadar bunları yaşamamız normal ama inşallah hepsi geçecek içimizi ferah tutup olumlu düşünmemiz lazım ben perşembe akşamı kontrole gideceğim ve tam 7+6 olacağım inşallah güzel haberler alacağım senin kontrolün ne zaman güzelhaberlerini bekliyorum allah isteyen herkese sağlıklı hamilelikler nasip etsin kendine ve bebişine iyi bak

Canım önce tebrik edeyim seni
ama karamsar olma kötü düşünürsen kötü olur derler
işallah düşündüğün şeyler çıkmaz hamilelik herkeste farklı
o yuzden sıkma canını rabbim gönlüne huzur versin işallh

oncelikle hayirli olsun cnm ama boyle olumsuz seyler dusunerek hem kendine hemde bebisine yazik edersin surekli olumlu düsünkü hersey olumlu olsun tatlim rabbim seninle olsun

caNIM benim 6 haftaliken gorunmemisti 7 haftaliken gorundu allah bebegini saglikla kucagina almayi nasip etsin..butun hamislereeeeee aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

benimde hcg çok düşüktü.ve 8.haftada ancak görebildik bebeği ve kalp atışlarını tabi. onu da vajinal muayene ile hiç telaşlanma ben doğru dürüst hamilelik belirtisi yaşamadım.bebeğin gelişimi geç başladı ama şimdi 2 hafta önden gidiyor maşallah

yaşamadım ama bu kadar düşünecegine o doktordan cıkınca başka doktora gitseydin ben bi arkadaş tavsiyesiyle bi doktora gittim bebegimi ultrasondan göremedi eşim hastaneyi sevmedigi için aynı gün başka hastaneye girdik ve şimdiki doktorum keseyi görebildi doktorlada alakaso olabilir yani
anlatabildim mi?

İyi dilekleriniz için hepinize teşekkürler arkadaşlar.Şu an sabahın beşi olmalı uyku tutmadı düşünün halimi.Çünkü sanki çime doğmuş gibi bugün internetten çıkıp işe gittim ve tuvalette kahverengi bir akıntı gördüm ve bu şu ana kadar azıcık ta olsa ara ara geldi.Yani çok korkuyorum.Bugün doktora gidicem.Bu sefer farklı bi doktora oda beni kabul ederse pek randevusuz bakmıyorlar ama acil filan diycez artık.Of Of kızlar dualarınızı bekliyorum.İnşallah doktordan iyi haberlerlerle dönerim bugün.Çok korkuyorum onu kaybetmekten.:çok üzgünüm:çok üzgünüm:

Canım öncelikle tebrik ederim ama üzülme bak keseyi görmüşsünüz inşallah bebeğinide görürsün...

Bugün doktora gittim %50 düşük riski varmış.Çünkü 7 haftalık olmama rağmen kese hala 4,5 haftalık görünüyomuş.geçen hafta 3,5 mm idi şimdi 7 mm olmuş ama yinede az büyümüş dedi doktor.Şu düşük riskinde verilen ilaçtan verdi içiyorum.Ama benim umudum tükeniyor kızlar.Sanki artık kahverenginden kırmızıya dönüştü kan gibi geliyor.Galiba bebeğim bana veda ediyorsenağlama

Bugün doktora gittim %50 düşük riski varmış.Çünkü 7 haftalık olmama rağmen kese hala 4,5 haftalık görünüyomuş.geçen hafta 3,5 mm idi şimdi 7 mm olmuş ama yinede az büyümüş dedi doktor.Şu düşük riskinde verilen ilaçtan verdi içiyorum.Ama benim umudum tükeniyor kızlar.Sanki artık kahverenginden kırmızıya dönüştü kan gibi geliyor.Galiba bebeğim bana veda ediyorsenağlama

canım benim duruma üzülme dr öle desin tamamen düşene kadar ümidini yitirme belki geç döllenme olmuştur bu yüzden küçük gözüküyodur sabret dua et.ilacını hiç aksatma sakın düzenli al saati saatine.bol bol yat dinlen dizlerini kendini sıkmadan karnına dogru biraz çek öle yat. drum bana öle demişti.bol su iç.sadece wc için kalk.sakın agır iş yapma.öptüm canım hayırlısı olsun ama sakı kafana takma ben çok taktım şimdi 2 senedir bebek sahibi olamıyorum bu yüzden çok düşünmekten.allahtan herşey unutma.

X