desteğinize ihtiyacım var

Ezgi

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2007
75
0
55
arkadaşlar dün bebeğimin cinsiyetini öğrendim.dördüncü kızım oluyor. Allahıma binlerce şükürler olsun sağlıklı her şey yolunda ama eşim için oğlan olmasını çok istiyordum.elimde olmadan sabaha kadar ağladım gözlerim şişti eşimde benden özürlüymüşüm gibi uzak duruyo çok üzülüyorum şu an bile ağlıyorum gece bana sarılıp elimi tutmasını beklerdim galiba oda şokta .Allahım şu günleri çabuk atlatmak istiyorum.kızlarım çok destek onlar sevindiler bile.çevrendekiler tarafındanda çok baskı altındaydım.herkeste bir oğlan beklentisi.ben her zaman kendinizi kıza da hazırlayın diyordum.öylede çıktı.şimdi herşeyede alınırım ben.eşim tarafından birşey hissedince çok üzülüyorum. eltimin oğlunu sevdikçe içim eriyo kendi kızlarını bile bu kadar sevdiğini hatırlamıyorum.Allahım yardım etsede şu günleri atlatsam.küçük toplumlarda yaşamanın zorluklarıda bunlar işte.diyeceksinizki hiç olmayanlar napsın tabiiki çok şükrediyorum ama oğlan çocuğunun baş tacı edildiği bir toplumda yaşıyorum.hşçk arkadaşlar.

canım benim seni anlıyorum allah kızlarınla sana uzun ömürler versinn..ve şunu bi düşün 4 tane meleğin var hayatta kız kıza paylaşacağınız ne güzel günler var..erkek evlenir ele karışır canım ama kız evlensede anaya babaya düşkün olur...eşin içinde zaman ver ona.. sana bile diyolarmış kimbilir ona kaç kişi erkek damadın olur diye gülmüştürr..evet işte böyle düzeysiz şakalar yapar erkekler birbirlerine..sen herkesi boşver 4 tane güzel meleğinle yaşayacağın güzel ve mutlu nbi ömür düşünn..eşinde eminim erkek beklediği için kısa bi şaşkınlık döneminden sonra eski ilgisine kavuşur..ayrıca unutma bebeğin cinsiyetini erkek belirler eğer çok canını sıkarsa incittirmeden söyleyiveririsinnŞeniz

canım yaa. üzme kendini gerçekten üzme.seni çok iyi anlıyorum.benimde 1 kızım var ama doğana kadar doktorun kız demesine rağmen herkes erkek diyodu.eşimde istiyodu ve bende sırf o istiyo diye içimden kız geçmesine rağmen erkek olsun istiyodum.Allah hayırlı evlatlar nasib etsin canım benim.şunu unutma kız çocuğu anneye herzaman destektir.yıpratma kendini rahat ol çevrene karşı güvenli dur.eğer kendini zayıf hissettirirsen bellimi olur bu insanlar kalbini de kırabilir.fırsat verme.çocuğun sağlıklı olsun sende kurtul hayırlısıyla gerisini boşver.kendine iyi bak tatlımm

canım bende senınle aynı konumdayım.benımde bu 4 hamılelıgım yasayan ıkı kızım varbırını kaybetıtım.yanı bu kısmetse 3 cu sayılır bende bu sabah bır kızım daha olcanı ogrendım ve benıde herkes bu sefer oglan olcak dıye beklıyolardı dr gelırken kapııda komsularımı gordum nerde geldıgımı sordular dr dan dedım.cınsıyetını sordular soyleyemedım soyleseydım herkesbıayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy yapıcak dıye soyleyemedımve bellıdegılmıs dedım.alında hıc uzulmedım ama mıllete soylmeye cekınıyorum ya.sende bosuna agamışsın boş ver saglıklı olsunlarda napalım allahın takdırı boyleymıs arkadasım allahım evlatlarımızı hayırlı eylesın hem esınde nıye surat yapıyokı arlaya ne ekersen o olur senın sucun nenkı bunda ben hemen esımı aradım bır kızımız daha olcakmıs dedım ya dedı ınanmadı gerceten dedım sonrada uzuldunmu dedım manyakmısın sen dedı bana saglıklı olsunda kız olsun dedı ama şeyı duşunuyorum bıraz zaman gecınce tekrar bbek ısterıkı acaba onuda bılmıyom boş ver uzulme hayırlsıyla kucamıza alalım bebeklerımızı .:teselli:

kiz iremmmmmmmmmmmm kaderimiz ayni kiz valla beninde bügün ögrendim benimde ücüncü kiz geliyor ben hic üzülmedim irem sana dedim ya ben bizimki kesin aynidir diye satimizda ayni

başkaları vız geliyo ama eşimden yana ilerde ters hareketler görürsem çok üzülücem. bu bebek için üç senedir uğraş veriyorum.üçüncü kızım doğduğunda loğusalık dönemimde bana ters ve soğuk gibiydi aynı şeyleri yaşamak çok ağır geliyor.kaldırabilirmiyim bilmiyorum.durum durup ağlama krizlerine giriyorum.ist annemi arayıp haber verirken ağlayabildim kadınıda üzdüm ikide bir arıo oda ne durumdayım die.ilgine teşekkürler arkadaşım yalnız değilmişim,sende bebeğini hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah.

zaten etrafımda erkek olması için ne kadar hırs yapan insan gördümse allah onlara aksine hep kız evlat veriyor cahillik parayla değil maalesef. bikere birincisi cinsiyeti belirleyen erkek kromozomlarıdır yani Allah kadına bu konuda söz hakkı vermemiş ama gelde sen şimdi eşine bende problem yok sende var de... yapacak bişey yok canım bu duruma alışcaksınız umarım herşey yoluna girer...

birkere bebegin cinsiyetini erkek belirliyor Ezgiciğim...
Sayet oyle olmasaydı da bir bebek iki kişinin çabasıyla dünyaya geliyor.. Erkeklerin sanki bebeğe sen tek başına hamile kalmışsın gibi davranmalarına oldum olası sinir olurum zaten. Eşin, çok erkek bebek hayal etmiş olabilir ve belki de bu hayal kırıklığının acısını kimden çıkaracagını bilemiyordur fakat canım bunu yansıtacaği en son kişi sensin... Dünya güzeli bebeğini düşün ve sakın suçluymuş gibi başını eğme... Kaldı ki ortada bir suç yok birlikte yetiştireceginiz piril piril bir evlat var.

canim bende isterdim erkek olsun ama hicde üzülmedim hememn alisdim bile ben senin gibi aglasam kendimi bebegime karsi suclu hissederim yapamam yani benimde bügün cok moralim bozuldu ben gülümsiyerek kiz olcakmis diyom herkes yaaaaaaaa tühh keske erkek olsaydi dedim nasip kismet öylede esin icin olsaydi diyorlar esimde takmiyor rabbim ne verirse diyor hayirli evlat olsun diyor

arkadaşlar Allah her şeyin hayırlısını versin benimde 1 ay sonra bi oğlum olacak oğlumun böbreklerinde genişleme var yaşadığım acıyı size tarif edemem o yüzden bence şükredin önemli olan sağlıklı olmaları başkalarının ne dediğini boşverin bu kocanız bile olsa

üzülmeyin bebeginiz saglikliya gerisi inanin hic önemli diil..

esinizde size tavir yaparsa,acin bi hamilelik sayfasini ve okutun bebegin

cinsiyetini kimin belirledigini..

Ezgicim denilecek fazla bir şey yok. Sizde haklısınız üç kızın var buda erkek olsa iyi olurdu ama yapacak birşey yok. Allah dışında neyin bizim için hayırlı olduğunu bilen yok. Bizde 4 kız kardeşiz ve çok mutluyuz. Zamanla üzüntün geçecektir. Taktığın şeylere artık takmamaya başlayacaksın. Eşin daha anlayışlı olsa işin daha kolay olurdu tabi. Ama bence hiç altta kalma. Çok üstüne gelirse bana bir erkek evlat veremedin de geç git. Herşeyin hayırlısı, kızlarını en iyi şekilde yetiştirmeye çalış. En azından onlar ilerki hayatlarında bu basit şeyleri sorun etmeyen insanlar olsunlar tamam mı hayatım. Öpüyorum seni, bunun için ağlama sakın...

biz iki kız kardeşiz.hep istemişizdir keşke 5 kız kardeş olsaydık.ne kadar eğlenceli olurdu.yine aklıma geldisenağlama

slm canim seni cok iyi anliyorum ama bigun bunun icin neden uzuldum diyeceksin inanki bizde 4 kardesiz en kucuk kardesim 11 yil sonra oldu kiz oldugunu duydugumuzda dunya bizim olmustu babam tabiki bir erkek isterdi ve zamaninda bunun icin biraz cahillikleri olmustu ama simdi gel gorki kizlarim diye herkese havasini basar cok sukur cunku kizlari iyi yerlere geldi ve anne babamiza duskunuzdur bide soyle dusun erkek cocuk olsaydi cok simarik olsaydi ve hayirsiz bir evlat olsaydi sizi dahami mutlu edecekti herseyin hayirlisi allahtan cnm bence bunun guzelligini kizlarin yetisince anlayacaksiniz kalbini ferah tut sakin uzulme ve bebeginide uzme cnm

kafadar arkadaşımla durumumuz aynı bende dün bebeğimin kız olacağını öğrendim ama ben ve eşim erkek istiyorduk ismi bile hazırdı Mert Ali...
Ama yapabileceğim bişi yok bir prensesim olacak adıda Deniz olacak babasıda bende onu baştacı yapıcaz darısı olmayanların başına

Gelelim Ezgi ye canım benm bende erkek istiodum ama Rabbim bölesini uygun görmüş elden ne gelir eşinde kısa zamanda kendine gelecektir inş kendini üzüpte prensesini strese sokma Maazallah bi gider sonra arkasından ağlarsın Allahım onu sana bağışlasın...

canım ya, allah ömrünü uzun etsin, kız erkek olmuş sağlıklı olsun, herşeyden önce hayırlı olsun, artıları düşün kız evlat gibi varmı, annemi babamı ben sorarım erkek kardeşim yanlarına bile uğramaz kız daha iyi boşver,

ayy üzülme canım emiim eşinde afallamıştır şimdi mantıklı hareket etmiyordur belki inan 1 çocuğa hasret yüzlerce aile vardır şükürler olsun rabbim sana 3 evlat nasip etmiş 4. de yolda inş. onları güzel ahlakla yetiştirirsin ve eminim onlar senin gurur kaynağın olacaklar sen üzme canını her şey yoluna girer

canım üzülmeyin ne olur.herşey takdir ilahi.rabbim sağlıklı versin cinsiyet önemli değil.allah korusun çok var çevremizde erkek çocuk ama hayırsız..
eşinde kendine geldiğinde emin olki destek olacaktır sana.üzülme canım.

kızları olacak arkadaşlar ne kadarda şanslısınız aslında diğer yazan bayanlara katılıyorum önemli olan sağlıklı olmaları değilmi...hem şunu biliyomusunuz allah cennetle müjdeleyeceği kullarına en az üç tane kız evlat verirmiş ve sende onları hayırlı bir şekilde yetiştirirsen cennetlik kullardan olurmuşsun inş. doğrudur.rabbim haklarımızda hayırlar vesile etsin.

Ezgiciğim üzüp kendini ve bebişini yıpratma lütfen... kaldı ki bebeğin sağlıklı görünüyormuş bence en önemlisi bu canım.Öyle sanıyorumki eşin de 4. kız olduğu için bir süre bunun sıkıntısını yaşayıp sonra yanıldığını anlayacaktır.Ama şu durumda bence en önemli olan kişi sensin ve senin psikolojin bence kendini ve bebeğini önemse üzülüyorsa o eşinin sorunu olsun senin şuanda kimseyi teselli edecek durumun yok bana kalırsa zamana bırak mutlaka düzelecektir canımm. Sağlıkla kal.

X