Dermoid kist ameliyat süreci

concordia93

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mart 2023
220
226
30
Merhaba herkese, 29 yaşında bebek planı yaparken doktora gittiğimde sol overda 6cm'lik dermoid kistimin olduğunu öğrendim. 2013 yılında da gene aynı yumurtalığımdan dermoid kist ameliyatı olmuştum ne yazık ki kistim tekrarlamış 24 şubatta kistimi aldırdım ancak doktor yumurtalığımın yarısını da almak zorunda kaldığını söyledi ameliyat sonrası 1 hafta boyunca regl gibi kanamam oldu. ameliyattan 15 gün geçti ancak halen regl olamadım, benzer süreci yaşayanlar var mı ? benim gibi benzer süreç sonrası hamile kalan ?

Malesef bende sizin gbi ameliyat oldum hemde 3kez.18yasinda 25 yaşında ve 30yasinda.suan 33 yaşındayım yine var.malesef dermoid kist tekrar ediyor bnde

Merhabalar dermoid kistlerin mutlaka alınması gerekiyor mu? Ben de yakın zamanda sağ overde 3,8cm demoid kistimin olduğunu öğrendim. Kimse ameliyat olman gerekiyor demedi ama ben açıkçası yumurtaligi baskiladigini düşünüyorum.

Katı bir kist olduğu için ilaçla tedavisi olmuyormus ama geç büyüyor tek iyi yanı bu , ameliyat dışında maalesef çözümü yok .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…