Derin,ince çatlaklar,varisler için enteresan yöntemlerim

edanur_5555

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2011
136
4
ben çatlaklarım ve selülitlerim için duşta at tarağı kullanıyorum o bölgelere at tarağıyla yukarı aşağı masaj yapıyorum.bu masaj vücudu aynı zamanda sıkılaştırıp düzgünleştiriyor selülitlere çok iyi geliyor varisleri gözle görülür şekilde yok ediyor kan dolaşımını hızlandırıyor ..diğer bir yöntemim Kakao yağı,menekşe yağı,badem yağı,kayısı yağı,gliserin,jojoba yağının eşit oranda karıştırıp masaj yapıyorum.böylelikle cilt hem çok sıkılaşıyor ve selülitlere ise son.bu kadar basit o kadar kremlere boş para harcamaya gerek yok bayanlar..bu yaz eşim beni plajda ve havuzda çok kıskan:))ne estetikle ne pahalı kimyasal ürünlerle her şey doğanın mucizelerinde

Bu konu nasil boyle sessiz kalmis hayret :))
cidden basliktaki herseye iyi geliyormu bu dediklerin.
birde bu at fircasi ne anlayamadim nerden aldiniz.

Bildiğim kadarıyla arkadaşımızın at fırçası dediği şey at kılından yapılan bir fırça. Forumda onunla ilgilide açılmış başlıklar var. Vücut ve bacak bakımında, selülitler, batıklar gibi konularda işe yarıyor diye okumuştum. Arkadaşın verdiği tarifide uygulamak lazım çok güzel yazmış

Arkadaşın at tarağı dediği şeyle bizim bildiğimiz tarak aynı işlevi görür zaten. Maksat o bölgeleri uyarıp kan dolaşımını kuvvetlendirmek..

Anam ben bu at taragını alsam banyoda kendimi tarasam ömür boyu eşimin diinden kurtulamam valla yıllarca dalga geçer,beygirim aşağı beygirim yukarı diye

Anam ben bu at taragını alsam banyoda kendimi tarasam ömür boyu eşimin diinden kurtulamam valla yıllarca dalga geçer,beygirim aşağı beygirim yukarı diye

kikikikiiiiii allah iyiligini versin daha topige girer girmez guldum allah ta seni guldursun al bendende okadar hahahaaa

Denemekte fayda var. Henüz o problemlerim yok ama kan dolaşımını hızlandırmak her zaman iyidir. Teşekkürler konu sahibine. Bu at tarağını alan var mı? Nerden aldığını yazarsa çok sevinirim. :)

Mrb,

ben kapsami disi olan arkadasin dediklerine inanmiyrm, cunku o yaglar kan damarlarina kdr inerek onlarin duzlestirecek ozelliklere sahip dgl. Saymis oldugu yaglar besleyici, koruyucu, nemlendirici ozelliklerine sahipler.

Ben size henuz denemedigim ama denemek uzere olacagim bir tarifte bulunabilirim, bu tarifi aromaterapide arastirarak buldum:

Pistacia lentiscus ucucu yagi, 1 damla
Mentha piperita ucucu yagi, 2 damla
Calophyllum inophylum bitkisel yagi (Hindistandan gelma), 1 kasik

Bunlari karistirarak gunluk olarak varis olan yerlere masaj uygulamak gerekir. Masaj sekline gelince konu ile ilgili olan kisiler bana direk olarak ozelden msj atabilir, elimden geldigi kdr yardimli olmaya calisirim

duyduguma göre catlakların hıc bır sekılde cözümü yokmus, sadece olusmasını engellemek ıcın yöntemler varmıs..

çok duydum ben de bu tarağı da bakmaya bi fırsatım olmadı ama bir soru. bu tarak atların tımar tarağı mı yoksa onlardan farklı mı :)

şu tarağı gerçekten merak ettim arkadaşın verdiği tarifte parlamaya bire bir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…