derin endometriozisten ameliyat olanlar

umut-umut-umut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2018
50
4
44
Derin endometriozisten ameliyat olan varsa anlatabilir mi,ameliyat nasıl geçti,ameliyat sonrası agrilariniz oldu mu?ameliyat olalı ne kadar oldu ve ağrılariniz var mı?

Derin derken neyi kasdettinizi anlamadım fakat ben laparoskobi yöntemiyle oldum tüm yumurtalıklarımı tamamen sarmıştı endometriozis kist ve bu sebepten adetlerim hem sancılı geçiyor hemde çocuğum olmuyordu laparoskobi agrılı bir operasyon değil yaklaşık 45 dakika sürdü aynı gün taburcu oldum operasyondan sonra şiddetli bir ağrım olmadı hafif adet sancısı bazında bir ağrıydı kısa sürede geçti korkmayın ve panik yapmayın Rabbim şifanızı versin..

Eltim iki defa oldu birinde kisti patlamıstı ameliyat sonrası 10 günde toparladi yani 2 gün kaldi hastane de sonra taburcu edildi..

Ben açık ameliyat oldum, rahimde değil rahim dışındaydı benim kistlerim. Yaklaşık 3 saat ameliyatta kalmışım, ameliyat sonrası da 1 hafta çok ağrım olmuştu ama benim her iki karın altı bölgemde iki ayrı kist vardı her iki taraftan birden olduğum için zor geçmişti. Geçmiş olsun bu arada.

Benim endometriozisim nodül şeklinde,rektum ile vajina arasinda bu durumda derin endometriozis diye adlandırılıyor,benim yaygın olduğu gibi yumurtalıķlarda değil,laporoskopi şeklinde olacak.

Derin endometriosiz den 2 yıl önce ameliyat oldum. biraz ağrılarım oldu ama ameliyat olmadan önce daha çok ağrım vardı. laparoskopi olduğu için ben daha çok gaz sancısı çektim. ameliyattan sonraki 1,5 yıl çok rahat ettim. son 5-6 aydır ara ara ağrılar ve ara kanama kahverengi lekeler gelmeye başladı. doktorum bir daha ameliyat olman gerekirse bağırsaklarının bir kısmı alınır dedi. Bu durumu yaşayan var mı?

Tam olarak neredeydi endometriozisiniz?sizinkide nodül şeklinde miydi?bu arada evli misiniz?ameliyatı nerede oldunuz?bunu söyleyen doktor profesör mü?

Ameliyattan önce kahverengi lekelenme oluyor muydu?ağrı başlayınca mı başladı lekelenmeleriniz?kahverengi lekelenme dışında ara kanamamı oluyor?yani ameliyattan sonraki süreçte ağrilariniz başlayınca mi başladı demek istedim?

Derin endometriosiz den 2 yıl önce ameliyat oldum. biraz ağrılarım oldu ama ameliyat olmadan önce daha çok ağrım vardı. laparoskopi olduğu için ben daha çok gaz sancısı çektim. ameliyattan sonraki 1,5 yıl çok rahat ettim. son 5-6 aydır ara ara ağrılar ve ara kanama kahverengi lekeler gelmeye başladı. doktorum bir daha ameliyat olman gerekirse bağırsaklarının bir kısmı alınır dedi. Bu durumu yaşayan var mı?
Son durumunuz nedir?

X