derdim iş/meslek nail art

treebeard

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
171
374
merhaba arkadaşlar

uzun zamandır işsizim ve şartlar artık iyice zorlamaya başladı. sürekli birikimden yiyorum mecburen, hayat her gün pahalılaşıyor. birikim de beni maximum 1 yıl daha idare eder.

şimdiye kadar restoran da dahil olmak üzere çeşitli işler yaptım geçici olarak. şöyle bir düşüncem var; protez tırnak kursuna gidip bu konuda eğitim ve sertifika aldıktan sonra bu alanda iş bulabilir miyim çok kararsızım. yeteneğim var, etrafımda birçok arkadaşımın tırnaklarını yaptım, gerek tırnak şekillendirme manikür pedikür olsun gerek çizim süsleme olsun bu işi seviyorum ve tiksinmiyorum. 40 yaşıma üç dört sene kala böyle bir mesleğe yönelmem ne kadar doğru olur sizlerin fikrinize ihtiyacım var. kimseye muhtaç olmadan çalışmak kendi mesleğimi yapmak istiyorum. gördüğüm kadarıyla hep en az bir yıl tecrübe arıyorlar. e ben bir yerden başlamadan o bir yıllık tecrübe nasıl oluşacak ki? sizce ne yapmalıyım?

merhaba arkadaşlar

uzun zamandır işsizim ve şartlar artık iyice zorlamaya başladı. sürekli birikimden yiyorum mecburen, hayat her gün pahalılaşıyor. birikim de beni maximum 1 yıl daha idare eder.

şimdiye kadar restoran da dahil olmak üzere çeşitli işler yaptım geçici olarak. şöyle bir düşüncem var; protez tırnak kursuna gidip bu konuda eğitim ve sertifika aldıktan sonra bu alanda iş bulabilir miyim çok kararsızım. yeteneğim var, etrafımda birçok arkadaşımın tırnaklarını yaptım, gerek tırnak şekillendirme manikür pedikür olsun gerek çizim süsleme olsun bu işi seviyorum ve tiksinmiyorum. 40 yaşıma üç dört sene kala böyle bir mesleğe yönelmem ne kadar doğru olur sizlerin fikrinize ihtiyacım var. kimseye muhtaç olmadan çalışmak kendi mesleğimi yapmak istiyorum. gördüğüm kadarıyla hep en az bir yıl tecrübe arıyorlar. e ben bir yerden başlamadan o bir yıllık tecrübe nasıl oluşacak ki? sizce ne yapmalıyım?
bence çok güzel bir fikir. bu kursa para ayırabilirim diyorsanız kesinlikle katılınç.
tecrübe için de bir süre evde çevrenizdekilere yapıp sayfanızdan paylaşabilirsiniz.
sadece kursa para ayırdıktan sonra kalan kısmın yetip yetmeyeceğini iyi araştırın

merhaba arkadaşlar

Yeteniğinizde varmış bence ciddi ciddi düşünüp araştırın bunu. Çok güzel bir fikir

eğer şuan boş zamaniniz var ise vede paraniz varsa nail art ile birlikte kalıcı makyaj, kaş kontür egitimleride alın.
manikür pedikur kurslarinada katilip sadece tirnak uzerine kucuk bir dukkan acsaniz dahi guzel kazanc elde edersiniz.
boş zamanım var da sadece protez tırnak kursuna ayıracak param var. diğer kurslar da ekstra masraf oluyor o yüzden gidemem onlara. çok teşekkürler

belediyenin kursu eylülde başlıyor, ücretsiz sanırım. özel kurs iki aylık 17 bin dediler. yaz boyu kursa gidip sonra hemen çalışmaya başlamak mı yoksa eylülü bekleyip ücretsiz kursa gidip sonra çalışmak mı?

Bence bu işin çok gideri var. Türkiye'de yeni sayılabilecek bir alan.
Ve açıkçası ne olursa olsun devam eder diye düşünüyorum.
Yani kadınlar bir şekildebakım için para ayırıyor.
Yeteneğiniz varmış, tiksinmiyormuşsunuz da. Hiç durmayın derim.

karar verdim gidicem. bir yerden başlamak lazım, önce bir yıl dişimi sıkar az paraya çalışırım ama sonra işimde uzmanlaştıkça daha iyi maaşla çalışırım. artık bıktım parasızlıktan gelecek kaygısından. belki sonra yurtdışı bile olur yeter ki mesleğim olsun.
İyi bir müşteri çevresi edinirseniz evden çalışarak/evlere giderek de devam ettirebilirseniz.
Bu şekilde çalışıp çok iyi para kazanan birini duymuştum yakın zamanda.
Sonuçta biraz ticari zekanız varsa, işinizde de iyi olursanız iyi paralar kazanırsınız.

Bence bu işin çok gideri var. Türkiye'de yeni sayılabilecek bir alan.
Ve açıkçası ne olursa olsun devam eder diye düşünüyorum.
Yani kadınlar bir şekildebakım için para ayırıyor.
Yeteneğiniz varmış, tiksinmiyormuşsunuz da. Hiç durmayın derim.

İyi bir müşteri çevresi edinirseniz evden çalışarak/evlere giderek de devam ettirebilirseniz.
Bu şekilde çalışıp çok iyi para kazanan birini duymuştum yakın zamanda.
Sonuçta biraz ticari zekanız varsa, işinizde de iyi olursanız iyi paralar kazanırsınız.
evet baya ilan var protez tırnak uzmanları için. ama işte en az bir yıl tecrübe diyor. kurs bitiren bir insan bir yerden başlamadan nasıl tecrübe kazansın? bunlar da tam mal sanki. neyse. iyi bir meslek bence olur bu iş.

evet baya ilan var protez tırnak uzmanları için. ama işte en az bir yıl tecrübe diyor. kurs bitiren bir insan bir yerden başlamadan nasıl tecrübe kazansın? bunlar da tam mal sanki. neyse. iyi bir meslek bence olur bu iş.
Yani illa ki sürekli olarak başkasının yanında çalışmak zorunda değilsiniz.
Kendi yerinizi açmanız bile mümkün. Çok büyük bir maliyeti yok.
Elbette bir maliyeti var ama öyle atla deve değil yani.
Ya da çalışırken iyi bir müşteri çevresi edinirseniz tamamen evden veya çalışmaya ek olarak da devam edebilirsiniz.
Dediğim gibi yeteneğinizin yanında biraz da girişkenseniz bu işle iyi paralar kazanırsınız.

merhaba arkadaşlar

Yeteneğiniz varsa bu konuda güveniyorsanız kendinize hemen yakınlarınızda bir kursa yazılabilirsiniz. Nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama iyi araştırın öyle ilk önümüze gelen kursa yazılmayın size gerçek anlamda bşrseyler katacak bir yer olmalı. Çalışma konusuna gelirsek kursta öğrenirken ve sonrasında bir instahram sayfası açın ve yaptıklarınızı ordan paylaşın ve sürekli alıştırma yapın zaten tırnak kursu en fazla bir kaç gün felan sürüyor. Bu sırada malzemelerinizi alıp (toplu başlangıç) setleri var yakınlarınıza arkadaşlarınıza yapın ve paylaşın kendınızden emin olduktan sonra protez tırnak stüdyolarına gidip yaptığınız işlemleri gösterin zaten ona göre degerlendırmeye alınırsınız. Başarılar dilerim🙏

Belediyelerin kursları var. Hem protez tırnak hem diğer ek şeyler icin, bir göz at.

Protez tırnak, ipek kirpik, kirpik perması vs bunlar her zaman kazandırır.

karar verdim gidicem. bir yerden başlamak lazım, önce bir yıl dişimi sıkar az paraya çalışırım ama sonra işimde uzmanlaştıkça daha iyi maaşla çalışırım. artık bıktım parasızlıktan gelecek kaygısından. belki sonra yurtdışı bile olur yeter ki mesleğim olsun.
Genelde yüzdeli çalışılıyor meslekte

X