Depreme karşı önlem olarak dolaplarımı duvara nasıl,kime sabitletebilirim?

yorgun savaxsxçxix

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2007
7.543
23
arkadaşlar,
eskiden sık sık tv.da çıkardı bu konu. Biz de bu yaz evde bazı değişiklikler yapacağız ve bu konuyu da halletmek istiyoruz. Elbise dolabı, kitaplık gibi büyük ve yüksek mobilyaları duvara sabitlemek, tutturmak istiyoruz. Aranızda bu işlemi yaptıran var mı? Hangi usta, kimler yapar bu işi?:uhm:

peki marangoz mu bulmak lazım, yoksa elektrikçiler falan da yapar mı, hani matkapları oluyor ya? Ya ben gidip soracağım ama alakasız birine gitmekten korkuyorum. Hani yaptıran arkadaşlar varsa en azından doğru yere giderim. Ben bu huyumu nasıl atacağım yaaa, ufff. Sanki adam yiyecekler, git sor değil mi?:eek:

bende senın gıbı cekıngenım canım sormak bana ölmekten zor gelır..
ama bunu sanırım marangozlar yapar dıye tahmın edıyorum(babam marangozda) cunku elektırıkle ılıgılı bısey degıl

babamlar dolpları L şeklinde bir demir var matkapla sabitlemişlerdi.cok zor bişey değil.

bizde sabitlemeyi düşünüyoruz dolapları. evimize dolap yaptıracaz marangoza. eşim o zaman diğer dolaplarıda sabitlettiririz demişti. herhalde marangoz yapıyordur bu işi..

Evimdeki dolap ve gardropları matkapla, çelik kalın vidalarla , marangoz duvara sabitledi.Görüntüde hiçbirşekilde belli değil.Yakınındaki marangozdan yardım isteyebilirsin,çok maliyetli birşeyde değil,hemde çok kısa süreli bir işlem.

X